Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym miał wrócić do jakiegoś nowego Tudora, to tylko BB58. No chyba, że zrobiliby 58-mke GMT na nowym, kompaktowym werku.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Michal93 napisał(-a):

Ja właśnie odebrałem GMT z serwisu, oby już nie musiał wracać :)

 

Problem z przerzucaniem daty? Jaki rocznik produkcji?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2020, seria niby poprawiona. Był raz, polezal w serwisie miesiąc i data godziła ok. Pół roku używałem i było ok. Znów wystąpiło, zaniosłem z zatrzymanym dniem na „13,5”. Pan z serwisu otworzył, poprawił i ma być ok. Bez wysyłania do Szwajcarii i wymiany mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2022 o 16:47, 70soul napisał(-a):

Mierzyłem wczoraj BB ceramiczny, sztos!

w AD powiedzieli, że jak złoże zamówienie to będę czekał mniejwiecej rok 😱

super wymiary fajnie wypolerowany na kantach koperty.. ahh.


Ja w momencie zapisu usłyszałem, ze 9 miesięcy. Był do odbioru po 2.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim BB58 na indeksie odpowiadającym godzinie 4 jest mały, czarny paproch. Kupiłem używkę, kilkumiesięczną, w chwili zakupu nie zauważyłam tego. Prawdopodobnie jest tam od nowości. Ciekaw jestem, czy ktoś z was ma podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez paprochów, nie miał ich żaden z trzech Black Bayów (dwie wersje kolorystyczne BB58 i chrono "Reverse Panda").


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były drobne pyłki na szkle od spodu. Zrobili bez wysyłania do Szwajcarii,  czekałem chyba 2-3 tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2022 o 22:11, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Słuchajcie, nie chcę wyjść na jakiegoś przypiendalacza - zwłaszcza, że sam nie posiadam żadnego Tudora - ale ponieważ "to i owo chodzi mi po głowie", chciałbym zapytać posiadaczy/bardziej doświadczonych miłośników marki, czy takie "akcje" to absolutnie wyjątkowa sprawa, czy może znacie/słyszeliście o większej liczbie takich przypadków..? A może po prostu "tak bywa"..? What do you think, guys? ;) Recenzent twierdzi, że to fabrycznie nowy egzemplarz:

 

1909942294_Screenshot2022-07-14at21-49-55TudorBlackBay58Blue-AnalysisandReviewHafizJMehmood-YouTube.png.64ad21375190743961e912f9f9143738.png

 

1237972228_Screenshot2022-07-14at21-55-29TudorBlackBay58Blue-AnalysisandReviewHafizJMehmood-YouTube.png.a3cba9715935593fad8cc1688cc3a802.png

 

905775852_Screenshot2022-07-14at21-56-58TudorBlackBay58Blue-AnalysisandReviewHafizJMehmood-YouTube.png.f23875f7c5428b1d451d683da512bc23.png

 

1159591796_Screenshot2022-07-14at21-58-16TudorBlackBay58Blue-AnalysisandReviewHafizJMehmood-YouTube.png.924cd5b8ade9c37d35871af327a5d880.png

 

Fajnie, że kombinujesz w stronę Tudora :) BB58 to jeden z wygodniejszych zegarków na rynku. Chyba, że chcesz kupić Rolexa Explorer ;) 

 

Sprawdzaj dobrze przy odbiorze bo trafia się każdemu, nawet największym.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies juz o tym bylo. O ile to nowka to sytuacja dziwna. I nie powinna sie zdarzyc


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pisar napisał(-a):

Sprawdzaj dobrze przy odbiorze bo trafia się każdemu, nawet największym.

 

Żadne odkrycie, ale wystarczy mieć przy sobie lupę zegarmistrzowską i trochę dobrego światła. Do tego nie trzeba być specjalistą.

W minutę ocenisz wszystkie detale i ewentualne ślady grzebania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, palikowaty napisał(-a):

 

Żadne odkrycie, ale wystarczy mieć przy sobie lupę zegarmistrzowską i trochę dobrego światła. Do tego nie trzeba być specjalistą.

W minutę ocenisz wszystkie detale i ewentualne ślady grzebania.

 

Zdziwiłbyś się.

80% ludzi (jak nie więcej) nawet nie patrzy szczegółowo na zegarek podczas odbioru. Widziałem wiele razy odbiory grubych sikorów i najczęściej "inspekcja" trwa około 20 sekund a reszta to była papierkowa robota, liczenia kasy itd.

 

To my jesteśmy nienormalni :) Chociaż ja uważam, że sprawdzać trzeba i zawsze jak odbieram zegarek to sprawdzam 10-15 min. zanim powiem "TAK".


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Tak z ciekawosci. Zawsze kupujesz zegarki z lupa?

Każdy liczący się salon/butik z zegarkami posiada na miejscu lupkę zegarmistrzowską. Lepiej sprawdzić na miejscu chwilkę przed zakupem/odbiorem, niż bawić się w zwroty, wymianę czy serwis po jakimś czasie, kiedy przez przypadek znajdziesz babola.

15 minut temu, pisar napisał(-a):

 

To my jesteśmy nienormalni :) Chociaż ja uważam, że sprawdzać trzeba i zawsze jak odbieram zegarek to sprawdzam 10-15 min. zanim powiem "TAK".

Świadomy zakup to podstawa. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Tak z ciekawosci. Zawsze kupujesz zegarki z lupa?

 

Zacząłem całkiem niedawno. Właśnie po to, żeby uniknąć rozczarowania dzień później kiedy emocje zakupowe i spowodowane tym zaćmienie opadną ;)

22 minuty temu, pisar napisał(-a):

 

Zdziwiłbyś się.

80% ludzi (jak nie więcej) nawet nie patrzy szczegółowo na zegarek podczas odbioru. Widziałem wiele razy odbiory grubych sikorów i najczęściej "inspekcja" trwa około 20 sekund a reszta to była papierkowa robota, liczenia kasy itd.

 

To my jesteśmy nienormalni :) Chociaż ja uważam, że sprawdzać trzeba i zawsze jak odbieram zegarek to sprawdzam 10-15 min. zanim powiem "TAK".

 

Ależ ja pisząc "żadne odkrycie" chciałem podkreślić łatwość noszenia lupy na zakupy, nie komentowałem Twojej odpowiedzi  :)

 

Na co dzień oglądam w pracy małe metalowe rzeczy pod mikroskopem, więc to skrzywienie jest dla mnie normą i w pełni rozumiem tych "nienormalnych" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, czy oddawać na gwarancji. Trochę z obawy, żeby po otwarciu nie zostawiono czegoś w innym miejscu. Do serwisu mam 150 km.

SmartSelect_20220725-191642_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marmach ja bym oddawał, nie jest to biały pyłek, a ciemne włókno kontrastujące na jasnej powierzchni lumy. Nie musisz (a nawet nie wiem czy możesz) oddawać sam bezpośrednio do serwisu. Wystarczy zrobić to w Kruku.

W moim wypadku wszystko ładnie wyczyścili i na szczęście nie dodali niczego nowego gratis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

Fajnie, że kombinujesz w stronę Tudora :) BB58 to jeden z wygodniejszych zegarków na rynku. Chyba, że chcesz kupić Rolexa Explorer ;) 

 

Sprawdzaj dobrze przy odbiorze bo trafia się każdemu, nawet największym.

 

Ech, sam już nie wiem, co ja kombinuję... Kryzys wieku średniego mnie chyba dopadł albo już początki andropauzy :D, bo codziennie mam nowe "przemyślenia". Generalnie, czego może nie widać specjalnie jakoś po moim skromnym zbiorku, od dawna pociągają mnie zegarki bez okienka daty. A, co tu dużo mówić, Tudor ma na tym polu "pewne osiągnięcia". Z drugiej strony, ilekroć już "prawie prawie", to odzywa się mój wewnętrzny snob i przypomina mi o tym, ile w ostatnim tygodniu widziałem fot kolejnych już posiadaczy Tudora - a ja tak bardzo, bardzo chciałabym być inna niż wszystkie...  ;)

 

1554302536_by_maxx92.jpg.1788f997bec9fd7313b6aa2f60b4d2a9.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo być niszowym w tym hobby 😉


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranger na bransie w krajowej dystrybucji ma kosztować 14 tysi.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ranger na bransie w krajowej dystrybucji ma kosztować 14 tysi.

No to IMO jest całkiem dobrze wyceniony.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Dobry wieczór.

Z nowym nabytkiem wypada się przywitać.

Serdeczne pozdrowienia dla Kolegi @Butik, zapomniałem podziękować za kawę, co niniejszym czynię :)

 

52245372451_ec89651775_o.jpg

 

52245383808_8547cb7d0c_o.jpg


cała przyjemność po mojej stronie i niech się nosi :)

dobrze też wiedzieć że zgryz masz lepszy niż w avatarze 🤣


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butik napisał(-a):


cała przyjemność po mojej stronie i niech się nosi :)

dobrze też wiedzieć że zgryz masz lepszy niż w avatarze 🤣

A to byl dodatek do kupna i sprzedazy w postaci badania zgryzu?🤣😁😂 bleee😂


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że zostaje na forum. Gratulacje


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.