Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Mati napisał(-a):


Ok nie wszyscy :-).

Opasly jest nie tylko Tudor ale i Omega w tym kolejne modele moona, poza klasycznym.

Natomiast nie szedlem w kierunku krytyki Tudora tylko mechanizmów które determinują wielkość koperty.Tudor i Omega w pędzie in housowym stworzyli katalogowe potworki. Performance tych mechanizmów typu WR to zbytek. Mechanizm ma wchodzić w proporcjonalną kopertę a nie żeby koperta była robiona pod (otłuszczony) mechanizm. Chyba najbardziej spektakularną klapą jest Tudor GMT Pepsi który gdyby był 2 mm cieńszy miałby ucha 20mm , L2L 48 mm i pozamiatałby konkurencją w sekundę 

Wszystko w chrono jest opasłe nie musisz tego lubić ja lubię.  Mam Hamiltona x wind,  Hamilton Broadway chrono i longines spirit chronograph wszystkie są o grubości ponad 14mm a longines 16mm i nosi się kapitalnie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono poniźej 13 mm grubości to wyjątkowa rzadkość na rynku, a jak ma być jeszcze ładne, to w ogóle zostaje kilka modeli. ;)
A jak jest z wodoszczelnością dayton, jak odkręcone są guziki? Czy można wtedy go zamoczyć? Ta koncepcja z zakręcanymi guzikami zawsze wydawała mi się dość dziwna, bo nie wyobrażam sobie odkręcania ich z zegarkiem na nadgarstku, żeby użyć chrono.
Poza tym to chyba nie ma do czego się czepiać, no może PCL nie każdemu pasuje, np. mi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te na Valjoux może tak, ale np JLC (mój ma 11 niecałe) czy wszelkie na 2892 z modułem są cienkie. 

 

Zakrecane pushery odkręcają się bardzo łatwo, to nie jest zabawa jak z koronką. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pelagosy z etą mają o wiele lepszą tarcze. Mniej tekstu i przez to lepszy balans.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypukły szafir w wieczornym świetle (ale jeszcze naturalnym):

 

IMG-0982.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od bigosu stylistycznego niezły grubas z tego Tudorowego chrono a Bund przy tej grubości to już zupełne nieporozumienie

7E8F139A-F386-4075-B218-DE11FE9096C8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety designerski wielbłąd będzie się ciągnął za Tudorem dopóki miłośnicy będą kupować i rotować tymi zegarkami. Kwintesencją impotencji marki jest wypust nowego Rangera w którym być może najmocniejszym punktem jest bransoleta bo cała reszta to zwykły przeszacowany nieatrakcyjny opasły zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj rzeczonego Rangera w ZT.
Na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach, dla mnie zwłaszcza tarcza wyglądała na tandetną malowankę, ale w rzeczywistości nie jest tak źle, nosiłbym.
Odbiór społeczności zegarkowej (nie tylko fanów marki) też jest w większości poztywny, zwłaszcza po organoleptycznym zapoznaniu się.
Chrono to inna sprawa, faktycznie słabo to wygląda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest premiera na poziomie chińczyków choć jeśli już kopiują Tudory to eliminują jego niedoskonałości bo by im „nie zeszło”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety designerski wielbłąd będzie się ciągnął za Tudorem dopóki miłośnicy będą kupować i rotować tymi zegarkami. Kwintesencją impotencji marki jest wypust nowego Rangera w którym być może najmocniejszym punktem jest bransoleta bo cała reszta to zwykły przeszacowany nieatrakcyjny opasły zegarek. 

Co to jest designerski wielbłąd i kiedy on się skończy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończy się wtedy kiedy zakończy to producent . Taki Ranger będzie leżał w gablotach ( chyba już leżą ) bo to tylko mało ciekawy opasły casual który normalnie nie zwróciłby niczyjej uwagi .
Generalnie cała linia BB na in house ma racje bytu ze względu na forumowiczów którzy dostrzegają konotacje z Rolexem i są w stanie te klocki nosić a czasami nawet wmawiać sobie że to lubią robić . Potem z żalem sprzedają do kolejnych miłośników.
 

Edytowane przez Mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego 58 jest taki popularny bo nie jest klockiem.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezaprzeczalnie fifty-eight na MT5402 jest zegarkiem przemyślanym pod użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Mati napisał(-a):

Zakończy się wtedy kiedy zakończy to producent . Taki Ranger będzie leżał w gablotach ( chyba już leżą ) bo to tylko mało ciekawy opasły casual który normalnie nie zwróciłby niczyjej uwagi .
Generalnie cała linia BB na in house ma racje bytu ze względu na forumowiczów którzy dostrzegają konotacje z Rolexem i są w stanie te klocki nosić a czasami nawet wmawiać sobie że to lubią robić . Potem z żalem sprzedają do kolejnych miłośników.
 

Tylko informacyjnie, bo nie chce mi się z tym polemizować - Ranger ma kopertę od BB58, więc zdecyduj się, czy one finalnie są opasłe, czy nie? 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Tylko informacyjnie, bo nie chce mi się z tym polemizować - Ranger ma kopertę od BB58, więc zdecyduj się, czy one finalnie są opasłe, czy nie? 😂


jak na styl zegarka , Ranger jest opasły klockowaty. Sama analogia do cyferek koperty fifty eight nie gwarantuje sukcesu.
Ma zaburzone proporcje wielkości tarczy do bezela. Nie chce się powtarzać ale to w odbiorze zwykły niewypał jest który będzie kupowany aby np bransoletę przełożyć do fifty eight.

Edytowane przez Mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Ja kupie branse sama. Po co kupiwac caly zegarek?

Żeby potem zegarek bez kajdana sprzedać komuś jak ja, kto by go nosił na szmacie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szuwi napisał(-a):

Żeby potem zegarek bez kajdana sprzedać komuś jak ja, kto by go nosił na szmacie 🙂


widziałem go również na pasku Tudora. Jest niesprzedawalny w takiej konfiguracji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mati napisał(-a):


widziałem go również na pasku Tudora. Jest niesprzedawalny w takiej konfiguracji. 

Kolega widzę taka "alfa i romeo" w kwestii zegarków... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motoryzacyjnie bliżej mi do Levante natomiast zegarkowo do Rolexa. Chociaż wakacje mogą mi się kojarzyć z Alfą, dlaczego nie🙂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ledr napisał(-a):

No tak, wiem już, gdzie się zaraziłem tą sympatią do źle zaprojektowanych i fatalnie wykonanych zegarków-klocków, które potem muszą Chińczycy poprawiać w swoich klonach - wszystko przez szanownych forumowiczów zaślepionych propagandą marketingową... Aż boję się pokazać teraz swojego pama w równoległym temacie😉 O marce na "R" się nie wypowiadam, bo poza wielokrotnym przymierzaniem (głównie dzięki uprzejmości kolegów), nigdy osobiście nie miałem i raczej nie planuję. Za to dzisiaj mam sporą frajdę z noszenia klocka od Tudora:

 

Jako kolejna ofiara tej propagandy powiem ... nosiłbym takiego klocka.

Tym czasem założę swojego nico już spatynowanego 

20220827_141206.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem go, jak jeszcze miałem przedpandemiczny nadgarstek (czyli tylko 18cm), i jedyne, co bym zmienił, to rozstaw uszu na 22mm. Piękny, rasowy zegar, chyba tylko model od Bucherera (ten granatowy) kusi mnie tak, jak Twój bronziak😁


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.