Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Na uhrforum juz pelagos 39 do sprzedania, szybko poszlo...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrono24 też widzę leżą już. Normalne już dzisiaj, że popularne marki to towar spekulacyjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, tbn napisał(-a):

Na chrono24 też widzę leżą już. Normalne już dzisiaj, że popularne marki to towar spekulacyjny. 

Normalny towar jak każdy inny (np.: hipsterskie trampki) na którego ograniczona jest podaż.

Nie twórzmy z zegarka jakiegoś bożka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma Tudor Black Bay 41 oraz Black Bay 58 i mógłby je porównać? Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych dwóch..


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Nomateus napisał(-a):

Czy ktoś z forumowiczów ma Tudor Black Bay 41 oraz Black Bay 58 i mógłby je porównać? Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych dwóch..

 

Jedno piwko w podzięce wystarczy, voilla' ;)

 

https://letmegooglethat.com/?q=Tudor+Black+Bay+41+vs+Black+Bay+58


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Jedno piwko w podzięce wystarczy, voilla' ;)

 

https://letmegooglethat.com/?q=Tudor+Black+Bay+41+vs+Black+Bay+58

Chodziło mi bardziej o własne doświadczenie! :D Ale dziękuję

Edytowane przez Nomateus

instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Nomateus napisał(-a):

Chodziło mi bardziej o własne doświadczenie! :D Ale dziękuję

 

Spoko, ale piwko się należy ;)

Raczej mało prawdopodobne by ktoś miał jeden i drugi, bo większość tak jak Ty wybiera jeden z tych dwóch.

Bywa oczywiście, że niektórzy posiadają najpierw jeden, potem drugi (ja np miałem oba, ale w dużym odstępie czasu), przy czym posiadanie razem to chyba jednak rzadkość.

Dlatego moim zdaniem do porównania bezpośredniego trzeba raczej korzystać z dostępnych źródeł.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Butik napisał(-a):

 

Spoko, ale piwko się należy ;)

Raczej mało prawdopodobne by ktoś miał jeden i drugi, bo większość tak jak Ty wybiera jeden z tych dwóch.

Bywa oczywiście, że niektórzy posiadają najpierw jeden, potem drugi (ja np miałem oba, ale w dużym odstępie czasu), przy czym posiadanie razem to chyba jednak rzadkość.

Dlatego moim zdaniem do porównania bezpośredniego trzeba raczej korzystać z dostępnych źródeł.

Jasna sprawa! :) A gdybyś Ty miał wybrać jeden z tych dwóch - na co padłby wybór?


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba. Obwód mojego nadgarstka wynosi 19,5 cm, i 41 wydawał się optycznie większym zegarkiem. Moim zdaniem ma trochę dziwne proporcje. BB58 to już inna bajka. To chyba najwygodniejszy diver, jaki miałem do tej pory. Jeśli nie masz nadgarstka większego niż 20 cm, to bierz BB 58.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

Jasna sprawa! :) A gdybyś Ty miał wybrać jeden z tych dwóch - na co padłby wybór?


ja nie wybrałem żadnego, jeden miałem miesiąc (41) drugi - tydzień (58)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nomateus napisał(-a):

Jasna sprawa! :) A gdybyś Ty miał wybrać jeden z tych dwóch - na co padłby wybór?

Też miałem 41 i 58.

Wszystko zależy od tego co Ci się podoba i jaki masz nadgarstek.

Burgundowy BB41 jest najładniejszym Tudorem moim zdaniem, natomiast 58 (miałem niebieską) leży wygodniej.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):


ja nie wybrałem żadnego, jeden miałem miesiąc (41) drugi - tydzień (58)

Szczerze? Sledzac Twoja kolekcje, to jedna wielka rotacja... 😬 Rozumiem zabawy, zmiany etc., jednak w Twoim przypadku nie potrafilbym nawet JEDNEGO zegarka podac jako marzenie, kroliczka czy jak kto tam go zwał. Wszystko po kilku zachwytach leci na bazarek, wiec albo faktycznie caly czas szukasz, albo totalnie nie wiesz czego szukasz, albo... ??? 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, artme napisał(-a):

Szczerze? Sledzac Twoja kolekcje, to jedna wielka rotacja... 😬 Rozumiem zabawy, zmiany etc., jednak w Twoim przypadku nie potrafilbym nawet JEDNEGO zegarka podac jako marzenie, kroliczka czy jak kto tam go zwał. Wszystko po kilku zachwytach leci na bazarek, wiec albo faktycznie caly czas szukasz, albo totalnie nie wiesz czego szukasz, albo... ??? 🤪

Henryk VIII Tudor w podobny sposób rotował swoimi żonami szukając doskonałości. Czy było w tym coś złego?  ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Henryk VIII Tudor w podobny sposób rotował swoimi żonami szukając doskonałości. Czy było w tym coś złego?  ;)

Kurcze... no nie mam co wiecej powiedziec - kolega butik na maksa rozgrzeszony 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mieć takie możliwości :)

 

W sklepie rzeczywiście nie da się zegarka sprawdzić do końca. Można go wiele razy przymierzać, można oglądać zdjęcia ale tak naprawdę całkowita weryfikacja możliwa jest tylko po spokojnym obejrzeniu w warunkach domowych. w normalnym świetle, a najlepiej po kilku dniach użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

 

Mariusz, ja bym tutaj nie szukał filozofii. Najpierw to był kurzy móżdżek początkującego. A potem to już wiele różnych rzeczy jednocześnie: poszukiwanie, różne decyzje - a to kolekcja jednej marki, a to wszystkiego po trochu, a to po 1 zegarku na 1 dzień tygodnia itepe itede. Ja jestem trochę (albo bardzo) narwany, często zmieniam decyzje, często reaguję impulsywnie. Więc w moim zachowaniu nie wolno szukać sensu, celu czy rozsądku.

 

Do tego, brutalnie ale i szczerze mówiąc, stać mnie na to i przy moim podróżowaniu mam możliwości kupowania zegarków na dobrych warunkach, dzięki czemu mogę sobie pozwolić na przynajmniej sprawdzenie czegoś, co wydaje mi się, że się podoba, na codzień, w życiu, nie tylko w sklepie przez 15 minut. I często kupuję zegarek po to, żeby zobaczyć, czy jest dla mnie. Potem odsprzedaję zazwyczaj za tyle ile kupiłem, czasem z lekkim zyskiem, czasem lekką stratą, ale przynajmniej jestem w stanie sprawdzić czy coś mi wchodzi nie na ladzie pod sztucznym sklepowym światłem, ale w normalnych warunkach użytkowania.

 

Stąd to może wyglądać jak fliperowanie, ale tak na prawdę to zabawa z zegarkami, która mnie rajcuje. A że przy okazji tutaj na formum możemy się wspólnie czasem pośmiać, nawet robiąc sobie ze mnie jaja - żaden problem, mam do siebie duży dystans.

To dużo wyjaśnia - jestem na forum od niedawna i nie znam za bardzo Waszych upodobań/kolekcji. Zadam w takim razie inne pytanie - jaki zegarek/dwa zegarki, które posiadasz/posiadałeś, zrobiły na Tobie do tego pory największe wrażenie? Domyślam się, na postawie cytowanego postu, że trochę ich przeszło przez Twoje ręce.


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

To dużo wyjaśnia - jestem na forum od niedawna i nie znam za bardzo Waszych upodobań/kolekcji. Zadam w takim razie inne pytanie - jaki zegarek/dwa zegarki, które posiadasz/posiadałeś, zrobiły na Tobie do tego pory największe wrażenie? Domyślam się, na postawie cytowanego postu, że trochę ich przeszło przez Twoje ręce.

 

No i tutaj też mamy problem, bo wrażenie to jedno, a rzeczywistość to co innego. Wiele zegarków, które miałem posiadałem właśnie na podstawie ogromnego wrażenia - czy to na filmach / zdjęciach, potem w sklepach, ale w życiu codziennym bywało już różnie. Poza tym powiedzmy sobie szczerze - niektóre sztuki po prostu się nudzą, w międzyczasie pojawia się coś co wywołuje jeszcze lepsze wrażenie, albo niechcący wpadasz na coś, co istnieje od zawsze ale jakoś umknęło uwadze. To jest never ending story. Dlatego staram się jednak dopieścić, potem wycofać, przestać oglądać fora, zdjęcia, filmy - za stary już na to jestem i przy tym co działo się przez ostatnie 2 lata - przestało mnie to bawić, coraz bardziej wnerwiać.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegów, co nie śledzą zegarkowych grup na Facebooku, mój niebieski Tudor Submariner 79090 jest do nabycia. Zainteresowanych zapraszam na PW.

 

Gdyby ktoś miał za daleko do Bydgoszczy, 17.09. zamierzam być w Łodzi na targach zegarkowych It's All About Watches, więc będzie okazja zobaczyć go na żywo.

 

 

 

 

145-1.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Dla kolegów, co nie śledzą zegarkowych grup na Facebooku, mój niebieski Tudor Submariner 79090 jest do nabycia. Zainteresowanych zapraszam na PW.

 

Jak to? Myślałem, że ma dożywocie :D 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - jego żywot właśnie dobiegł końca w mojej kolekcji :P Jeżeli mam wybierać między moim przetrwaniem, a jego, wybór jest oczywisty :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.