Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

To takie ADHD zegarkowe ;) 

Ja bym to inaczej nazwał,  ale nie chce nikogo urazić.😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

Ja bym to inaczej nazwał,  ale nie chce nikogo urazić.😏

W tym szaleństwie jest metoda. Stare jak świat powiedzenie, a ciągle na czasie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak po prawdzie to się nadaje do centrum terapii uzależnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusta na przestrzeni czasu się zmieniają, w miarę jak zdobywamy doświadczenie. Co w tym dziwnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem pi co kilka razy kupować i sprzedawać ten sam zegarek, chore to jest trochę.

Kto bogatym zabroni kupować zegarki i trzymać je do końca życia, widocznie Was na to stać, ja mam raczej ograniczone środki. 
Próbuje różnych opcji i wracam do tych sprawdzonych i które mi najbadziej pasują.
Kiedyś, na początku zegarkowej przygody mialem kilkadziesiąt tańszych zegarków (radzieckich i polskich), a teraz mam zaledwie kilka lepszych (szwajcarskich i japońskich) i nimi rotuję. Ale komu ja to tłumaczę, jeżeli jest ktoś na forum i tego nie rozumie, to chyba nie jest miłośnikiem zegarków.
No tak po prawdzie to się nadaje do centrum terapii uzależnień.
J.w.
 
Edyta: Ja np. nie rozumiem facetów ciągle zmieniających kobiety Każdy ma jakieś „zboczenia”. Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tommly napisał(-a):


Kto bogatym zabroni kupować zegarki i trzymać je do końca życia, widocznie Was na to stać, ja mam raczej ograniczone środki. 
Próbuje różnych opcji i wracam do tych sprawdzonych i które mi najbadziej pasują.
Kiedyś, na początku zegarkowej przygody mialem kilkadziesiąt tańszych zegarków (radzieckich i polskich), a teraz mam zaledwie kilka lepszych (szwajcarskich i japońskich) i nimi rotuję. Ale komu ja to tłumaczę, jeżeli jest ktoś na forum i tego nie rozumie, to chyba nie jest miłośnikiem zegarków.
J.w.
 
Edyta: Ja np. nie rozumiem facetów ciągle zmieniających kobiety emoji14.png Każdy ma jakieś „zboczenia”.

W życiu jest wiele ważniejszych rzeczy niż kupowanie i sprzedawanie kilka razy tego samego modelu zegarka, dorosły facet powinien to chyba już wiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @tommly zadał proste (wydawać by się mogło pytanie) a tu jak zwykle jakieś eschatologiczne wywody🤣

A wracając do tematu - ja wybrałem czarnego BB58, bo wole takie "dziadkowe" (w końcu wiek zobowiązuje), a niebieski poszedł do bratanka jako bardziej "młodzieżowy"😉

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

W życiu jest wiele ważniejszych rzeczy niż kupowanie i sprzedawanie kilka razy tego samego modelu zegarka, dorosły facet powinien to chyba już wiedzieć. 

 

Zacznijmy od tego, że dorosły facet nie powinien kupować drogich zegarków (oprócz Paneraia). Lepiej kupić dom dla rodziny, auto z V8 a nie jakieś dziecinne 1.5 turbo, siekierę porządną, brzytwę itp. To są przybory dorosłego prawdziwego FACETA a nie jakiejś piz..y z forum zegarkowego. 😜😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja np. słyszałem, że dorosły facet nie zagląda innemu w portfel, a jak zajrzy to tłumaczenia co dalej, zachowuje dla siebie. Ale to tylko ja :P 

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbyniu70 napisał(-a):

W życiu jest wiele ważniejszych rzeczy niż kupowanie i sprzedawanie kilka razy tego samego modelu zegarka, dorosły facet powinien to chyba już wiedzieć. 

Przypominam, że jest to forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, a nie użytkowników jednego zegarka przez całe życie.

Czy ja komuś się wtrącam w życie i mówię co ma robić. To chyba trochę nieelegancko. Żyj swoim życiem i daj żyć innym.

 

21 minut temu, Ceteth napisał(-a):

A ja np. słyszałem, że dorosły facet nie zagląda innemu w portfel, a jak zajrzy to tłumaczenia co dalej, zachowuje dla siebie. Ale to tylko ja :P 

Otóż to 👊


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mamy odpowiedni dział (Po godzinach), gdzie można podumać nad sensem życia i obowiązkami egzystencjalnymi, tudzież imperatywami etycznymi w dobie antropocenu (lub jak ktoś woli: mizantropocenu). Dla wielu z nas zabawa w zegarki to świetna i niezbędna odskocznia od prozy życia, którą trudno znieść, nie mając hobby, nawet jeśli to eskapizm graniczący z obłędem.

Żeby nie było, że tylko ględzę nie na temat - od kilku tygodni codziennie rano uśmiecha się do mnie ten sam pogodny 58. Tomku, nic nie sugeruję co do koloru😉

IMG-1077.jpg

 


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, tommly napisał(-a):

Przypominam, że jest to forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, a nie użytkowników jednego zegarka przez całe życie.

Czy ja komuś się wtrącam w życie i mówię co ma robić. To chyba trochę nieelegancko. Żyj swoim życiem i daj żyć innym.

 

Otóż to 👊

No właśnie nie rozumiesz o czym napisałem. Chodzi o to iż tak za awansowany zegarkowo gość jak Ty , powinien wiedzieć co mu pasuje o co nie. Nie trzeba 2 razy kupić i sprzedać ten sam model żeby go właściwie ocenić. To na co kogo stać , nie ma tu nic do rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

No właśnie nie rozumiesz o czym napisałem. Chodzi o to iż tak za awansowany zegarkowo gość jak Ty , powinien wiedzieć co mu pasuje o co nie. Nie trzeba 2 razy kupić i sprzedać ten sam model żeby go właściwie ocenić. To na co kogo stać , nie ma tu nic do rzeczy. 

 

Zbyniu, nie do końca jest tak, jak myślisz. Sam przerabiałem kilka razy temat kupna tego samego modelu, ponieważ zbyt krótko się nim nacieszyłem za pierwszym razem. Wyobraź sobie, że kupujesz zegarek, który Ci się podoba, a po miesiącu pojawia się coś, na co polowałeś dość długo. Więc sprzedajesz zegarek, który kupiłeś wcześniej i bierzesz swojego Grala, który po krótkim czasie okazuje się nie taki fajny. Poprzedni zegarek jednak był fajniejszy i chcesz odkupić ten model. Nie wiem jak Ty, ale ja nie widzę w tym nic dziwnego. I mogą być różne aspekty takiej rotacji, nie tylko kasa, ale na przykład miejsce w rotomacie, albo chęć pozostania 1,2 lub 3-zegarkowcem. Myślę, że zdecydowana większość kolegów z forum było, albo jest w podobnej sytuacji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jimmibaton napisał(-a):

Myślę, że zdecydowana większość kolegów z forum było, albo jest w podobnej sytuacji :) 

 

... albo dopiero będzie ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ledr napisał(-a):

Poza tym mamy odpowiedni dział (Po godzinach), gdzie można podumać nad sensem życia i obowiązkami egzystencjalnymi, tudzież imperatywami etycznymi w dobie antropocenu (lub jak ktoś woli: mizantropocenu). Dla wielu z nas zabawa w zegarki to świetna i niezbędna odskocznia od prozy życia, którą trudno znieść, nie mając hobby, nawet jeśli to eskapizm graniczący z obłędem.

Żeby nie było, że tylko ględzę nie na temat - od kilku tygodni codziennie rano uśmiecha się do mnie ten sam pogodny 58. Tomku, nic nie sugeruję co do koloru😉

23 minuty temu, jimmibaton napisał(-a):

 

Zbyniu, nie do końca jest tak, jak myślisz. Sam przerabiałem kilka razy temat kupna tego samego modelu, ponieważ zbyt krótko się nim nacieszyłem za pierwszym razem. Wyobraź sobie, że kupujesz zegarek, który Ci się podoba, a po miesiącu pojawia się coś, na co polowałeś dość długo. Więc sprzedajesz zegarek, który kupiłeś wcześniej i bierzesz swojego Grala, który po krótkim czasie okazuje się nie taki fajny. Poprzedni zegarek jednak był fajniejszy i chcesz odkupić ten model. Nie wiem jak Ty, ale ja nie widzę w tym nic dziwnego. I mogą być różne aspekty takiej rotacji, nie tylko kasa, ale na przykład miejsce w rotomacie, albo chęć pozostania 1,2 lub 3-zegarkowcem. Myślę, że zdecydowana większość kolegów z forum było, albo jest w podobnej sytuacji :) 

 

W sedno.

Wszelkie dyskusje tego typu, są jak dyskusje na temat wyższości opon wielosezonowych nad zimowymi i letnimi lub na odwrót. Na ogół kończą się gównoburzą.

A jak to mawiają starożytni górale: każdy ma swoją d*pę i ją chwali :D

 

Ps. Żeby nie było OT, nie pomagacie z kolorem wcale, ale to wcale. Już myślałem, że bliżej mi do jednego z nich, a tu sru ...

Przypomnę swojego blue.

IMG_6637p.jpg

 

Jest też opcja "po taniości" i do kompletu black 58 ;)

DSC_1309_pop.thumb.jpg.54260ffb1a684286a4af5892a1ce4495.jpg

 

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tommly napisał(-a):

W sedno.

Wszelkie dyskusje tego typu, są jak dyskusje na temat wyższości opon wielosezonowych nad zimowymi i letnimi lub na odwrót. Na ogół kończą się gównoburzą.

A jak to mawiają starożytni górale: każdy ma swoją d*pę i ją chwali :D

 

Ps. Żeby nie było OT, nie pomagacie z kolorem wcale, ale to wcale. Już myślałem, że bliżej mi do jednego z nich, a tu sru ...

Przypomnę swojego blue.

IMG_6637p.jpg

 

Jest też opcja "po taniości" i do kompletu black 58 ;)

DSC_1309_pop.thumb.jpg.54260ffb1a684286a4af5892a1ce4495.jpg

 

Wiadomo, jak jeden zegarek to czarny, jak kolejny, to kolorowy . Ale dla mnie ten niebieski na żywo jest za bardzo zgaszony. Z drugiej strony w Pelagosie jest „plastikowy”. FXD jest gdzieś pomiędzy ale to wiadomo całościowo „dziwadło” jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak po prawdzie to się nadaje do centrum terapii uzależnień.

A to nie od tego jest forum właśnie?
Może nie leczy, ale przynajmniej pozwala to sobie jakoś zracjonalizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zanim pójdzie na bazarek, nowka do wzięcia


To bierz, bo warto! Fajny zegarek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że każdy wydaje swoją kase jak chce i może mieć nawet 3 takie same zegarki ? :)

 

Mi po głownie pelagos 39 chodzi... 

Edytowane przez vidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, vidi napisał(-a):

A to nie jest tak, że każdy wydaje swoją kase jak chce i może mieć nawet 3 takie same zegarki ? :)

 

Mi po głownie pelagos 39 chodzi... 

Każdy wydaje swoją kasę jak chce? Ciekawe... Zgaduję, że nie masz żony? I nie jesteś socjalistą :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor z rana jak śmietana 😜

 

I jak myślicie, jaki kolor?

 

IMG_7783.jpg

IMG_7784.jpg

IMG_7785.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.