Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, SPS napisał(-a):

Ło Panie :D (Twój) Tudor widzę już pisze swoją historię :)  

Jeszcze kilka wizyt u AD i z części zamiennych które dadzą mi w ramach przeprosin złoże drugi zegarek 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maciek__L napisał(-a):

Jeszcze kilka wizyt u AD i z części zamiennych które dadzą mi w ramach przeprosin złoże drugi zegarek 😂

 

haha

Myślę że na spokojnie. wystarczy że w ramach przeprosin przepolerują babola. 

To są świetne zegarki, sam mojego bb58 baaaardzo lubię. 

Czekam na wieści bo może być ciekawie :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co polerować, skoro to ma być zegarek na lata to i tak rys połapie. Szczególnie na bransolecie.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SPS napisał(-a):

 

haha

Myślę że na spokojnie. wystarczy że w ramach przeprosin przepolerują babola. 

To są świetne zegarki, sam mojego bb58 baaaardzo lubię. 

Czekam na wieści bo może być ciekawie :D  

Pewnie to zaproponują, ale szkoda by mi było polerować nowy zegarek, szczególnie że rysy na zapięciu są praktycznie niewidoczne. Co do ogniwa: mam kilka zapasowych ze zmniejszania bransolety, więc najwyżej wymienię na inne :)

Imo najlepsze rozwiązanie jakie mogą zaproponować, to zamówienie mi nowego ogniwa i zapięcia + przeszkolenie personelu. Przyznam że nieszczególnie mi na tym zależy (nie boli mnie szczególnie ryska na dodatkowym ogniwie które leży w pudełku z częściami zapasowymi), ale na pewno sprawiło by że miał bym o nich dobrą opinię. No i liczę że może po moim mailu żaden zegarek nie zostanie już skrzywdzony u tego AD :D

Z pozytywnych rzeczy: zegarek to cudo, według mniej najfajniejszy diver na rynku - dużo bardziej mi się podoba od Suba. Nie mogę przestać patrzeć na nadgarstek :) 


 

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, to wszystko jest na szczęście wymienialne / modułowe, spokojnie CI to ogarną nowe ogniwa. 

ps. koledzy już z innych wątków wiedzą że ja sobie czasem ironizuję i sarkastyczny jestem, nie bierz moich żartów na 100% poważnie. :D 

 

Ja akurat na rysy o ile to nie jest jakiś "krater" albo ślad po zębach pitbulla, aż tak bardzo nie zwracam uwagi.  Bardziej by mnie chyba irytowało albo takie właśnie niechlujne spasowanie albo / i jakieś paprochy pod szkłem. Delikatne włosowate ryski... no niech se będą. 

 

Doskonale Cię rozumiem. Też bardzo lubię Tudora. Noszę zegarki na zmianę, nawet jak nie jest dzień Tudora to i tak do wieczornej herbaty lubię go wyjąć z pudła :)  Świetny klasyk w duchu vintage. 

 

A odnośnie czy w Kruku też tak jest. Nie skracałem u nich niczego.

Ale jest tak samo pod względem kupna zegarków i adnotacji jeśli chcesz być wpisany na listę jakiegoś profesjonala Roleksa. Mi tak wpisali na Explorera II - że stały klient, że kupił jedno i drugie, dzięki czemu rzekomo mam dostać szybciej rolka.... :D  ( i tak czekam od maja 2021) hahaha :) Uwielbiam ich po prostu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,
 
Czy ktoś już jest w posiadaniu nowego pelagosa? Jakieś opinie i wrażenia?

W weekend pytalem w Starym Browcu w Poznaniu czy dostali juz jakakolwiek sztuke. Nie otrzymali jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SPS napisał(-a):

Ja akurat na rysy o ile to nie jest jakiś "krater" albo ślad po zębach pitbulla, aż tak bardzo nie zwracam uwagi.  Bardziej by mnie chyba irytowało albo takie właśnie niechlujne spasowanie albo / i jakieś paprochy pod szkłem. Delikatne włosowate ryski... no niech se będą. 

Mam podobnie, bardziej chodzi mi o to że doświadczenie jest dość słabe: oddaje zegarek w ręce "profesjonalisty" i dostaje porysowany zegarek, mimo tego że jako nieprzeszkolony amator jestem w stanie to zrobic w kilka minut bez rys.

 

Pewnie nawet nie będzie mi się chciało zmieniać ogniwa, może zrobię to przy okazji wymiany ogniw na half-linki które mają mi przyjść za 2 tygodnie :)

 

  

2 minuty temu, SPS napisał(-a):

Ale jest tak samo pod względem kupna zegarków i adnotacji jeśli chcesz być wpisany na listę jakiegoś profesjonala Roleksa. Mi tak wpisali na Explorera II - że stały klient, że kupił jedno i drugie, dzięki czemu rzekomo mam dostać szybciej rolka.... :D  ( i tak czekam od maja 2021) hahaha :) Uwielbiam ich po prostu. 

Haha, nawet nie liczę na to, pewnie większe szanse że zapotrzebowanie na rolka spadnie do niskich poziomów i znowu będzie można kupić go wchodząc "z ulicy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, pewne naprawdę drobne rzeczy mogę, możemy jako entuzjaści wybaczyć.  Jednak każdy ma swój czuły punkt na niedociągnięcia. 

Na szczęście to tylko bransoleta ;)   Wymienisz endlinki, zapasowe ogniwa masz w razie W . Pobawisz się chwilkę w domu i gotowe :)  ....

A za kilka miesięcy kolejne ryski przyjdą z użytkowania :D  

I naturalnie stwierdzisz "just let it go" :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maciek__L napisał(-a):

Eh, no i kolejna część przygód z moim Tudorem i AD - przy dopasowywaniu bransolety AD porysował ogniwa i dziurki na teleskopy (to drugie akurat mało widoczone, ale nie mam pojęcia jak to można zrobić - w innym zegarku nawet robiłem to pare razy wykałaczką siedząc przy piwie w pubie i nadal zero rysek)

Lekcja na przyszłość wyciągnięta: zamówiłem już śrubokręt 1.4mm i od teraz już tylko samemu dotykam zegarka :) Na szczęście mam też zapasowe ogniwa, więc mogę podmienić na nieporysowane

Ale bardziej zastanawia mnie: czy to normalne? W Kruku też to tak wygląda? Pewnie się czepiam bardziej niż inni klienci, ale robiłem te czynności samemu dziesiątki razy i na prawdę trudno porysować zegarek zachowując minimalną ostrożność...
 

Sam sobie odpowiedziałeś poniekąd na zadane pytanie: minimalna ostrożność i sam przy swoim zegarku.

Jeśli to nie jest już zegarek AD, to w sumie czy trzeba się starać? Powinno, ale 99% klientów i tak nic nie zauważy.

Czasem w niektórych sklepach, czy serwisach jak widzę, jak się obchodzą z zegarkami, czy innym nawet sprzętem, to aż się krzyczeć chce.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bibbi napisał(-a):


W weekend pytalem w Starym Browcu w Poznaniu czy dostali juz jakakolwiek sztuke. Nie otrzymali jeszcze.

Dziś miałem okazję przymierzyć, zaczynają się pojawiać w salonach. Fajny ale nie kupiłbym, szkoda iż nie zrobili tarczy i bezela jak w 42 mm pelagosie. 

Ta nowa kombinacja mnie osobiście się nie podoba ale przypuszczam iż na pewno wielu może się podobać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś miałem okazję przymierzyć, zaczynają się pojawiać w salonach. Fajny ale nie kupiłbym, szkoda iż nie zrobili tarczy i bezela jak w 42 mm pelagosie. 
Ta nowa kombinacja mnie osobiście się nie podoba ale przypuszczam iż na pewno wielu może się podobać. 

O prosze. W ktorym salonie? Mam przeczucie, ze ta kombinacja bezela i tarczy moze umiarkowanie dobrze wypadac w sztucznym, ostrym (=salonowym) swietle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bibbi napisał(-a):


O prosze. W ktorym salonie? Mam przeczucie, ze ta kombinacja bezela i tarczy moze umiarkowanie dobrze wypadac w sztucznym, ostrym (=salonowym) swietle.

Tak, salonowe światło to tragedia. Mocno zaburza faktyczny look zegarka, no ale cóż począć? Nie pozwolili wyjść na zewnątrz z zegarkiem 😆 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

Sam sobie odpowiedziałeś poniekąd na zadane pytanie: minimalna ostrożność i sam przy swoim zegarku.

Jeśli to nie jest już zegarek AD, to w sumie czy trzeba się starać? Powinno, ale 99% klientów i tak nic nie zauważy.

Czasem w niektórych sklepach, czy serwisach jak widzę, jak się obchodzą z zegarkami, czy innym nawet sprzętem, to aż się krzyczeć chce.

Śrubokręty już w drodze :)

A starać zdecydowanie się powinni. Nie kosztuje ich to praktycznie nic (godzinne szkolenie dla pracownika) - pewnie zamówienie jednego ogniwa do zepsutego zegarka kosztuje ich więcej niż kosztowało by to godzinne szkolenie. + mogą stracić klienta który kupił by u nich inne zegarki

 

33 minuty temu, Red_Forman napisał(-a):

Tak, salonowe światło to tragedia. Mocno zaburza faktyczny look zegarka, no ale cóż począć? Nie pozwolili wyjść na zewnątrz z zegarkiem 😆 

Na zewnątrz nie, ale często idę się przejść po salonie, do jakiegos miejsca gdzie światło nie jest tak bezpośrednie

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Maciek__L napisał(-a):

Śrubokręty już w drodze :)

A starać zdecydowanie się powinni. Nie kosztuje ich to praktycznie nic (godzinne szkolenie dla pracownika) - pewnie zamówienie jednego ogniwa do zepsutego zegarka kosztuje ich więcej niż kosztowało by to godzinne szkolenie. + mogą stracić klienta który kupił by u nich inne zegarki

 

Na zewnątrz nie, ale często idę się przejść po salonie, do jakiegos miejsca gdzie światło nie jest tak bezpośrednie

Nie no jasne, sam też tak robie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okołokółkowe klimaty

 

IMG_8280r.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Sebak napisał(-a):

W Kruku na placu Trzech Krzyży w Warszawie skracają bransolety najlepiej na świecie. Zero śladów. Żaden zegarmistrz jeszcze tak dobrze mi tego nie zrobił. 

U Pana w Tissot/Rolex na pl.Konstytucji tez jest perfekcyjnie..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Red_Forman napisał(-a):

Dziś miałem okazję przymierzyć, zaczynają się pojawiać w salonach. Fajny ale nie kupiłbym, szkoda iż nie zrobili tarczy i bezela jak w 42 mm pelagosie. 

Ta nowa kombinacja mnie osobiście się nie podoba ale przypuszczam iż na pewno wielu może się podobać. 

Co masz na myśli pisząc ta nowa kombinacja tarczy i bezela ? Patrząc na fotki to wydaje mi się , ze poza brakiem daty , z wyglądu są takie same ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są, tarcza ma inną fakturę. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, SPS napisał(-a):

Tak dokładnie, pewne naprawdę drobne rzeczy mogę, możemy jako entuzjaści wybaczyć.  Jednak każdy ma swój czuły punkt na niedociągnięcia. 

Na szczęście to tylko bransoleta ;)   Wymienisz endlinki, zapasowe ogniwa masz w razie W . Pobawisz się chwilkę w domu i gotowe :)  ....

A za kilka miesięcy kolejne ryski przyjdą z użytkowania :D  

I naturalnie stwierdzisz "just let it go" :D 


Ok, dostałem odpowiedz od AD z przeprosinami. Zaproponowali nowe ogniwo + polerkę zapięcia w jednym z salonów z zegarmistrzem onsite. Wezmę ogniwo, a polerkę oleje, najwyżej za pare lat dam na polerkę żeby usunąć ryski powstałem przy desk-divingu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek__L  i dokładnie  pewnie też bym tak zrobił.

Zegar nowy, założyłbym więc tylko nowe ogniwo, i zwyczajnie cieszył się zegarkiem.

Po paru latach na pierwszym serwisie zegarka przy okazji poler żeby odświeżyć zegarek i wtedy będzie zauważalna różnica. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, proki1971 napisał(-a):

Co masz na myśli pisząc ta nowa kombinacja tarczy i bezela ? Patrząc na fotki to wydaje mi się , ze poza brakiem daty , z wyglądu są takie same ?

Poprzedni pelagos ma tarcze oraz bezel o matowej strukturze a w nowym zastosowano szlif słoneczny na tarczy a bezel polsykuje. Poza tym jak wiadomo, mniejszy rozmiar, brak daty ( to na plus ) oraz inne zapięcie bransolety no i WR200. 

Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Nie są, tarcza ma inną fakturę. 

Bezel też 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

czy ktoś wie jak z dostępnością bb58 niebieskiego w KRUKU. 
Na stronie pokazuje niby dwa w Polsce  ale jak wrzucę do koszyka o nie ma. 😂

Czy na Tudora są rabaty ? 
Mam kartę ze stałym rabatem 10% ale czy da radę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie ma, na zapisy . Te które się pojawiają na stronie są ściągane pod klienta tylko taki maja system , ze mimo to pojawiają się na stronie niby jako dostępne .ale kupić nie możesz . Rabat maks -10% chyba ze mas punkty wtedy do -20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego czasem można trafić "od ręki" bo nie zawsze są odbierane. Przynajmniej 2 razy miałem propozycję zaglądając do AD na oglądanie tego co akurat maja na stanie.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, proki1971 napisał(-a):

Hej. Nie ma, na zapisy . Te które się pojawiają na stronie są ściągane pod klienta tylko taki maja system , ze mimo to pojawiają się na stronie niby jako dostępne .ale kupić nie możesz . Rabat maks -10% chyba ze mas punkty wtedy do -20%

Punkty już nie obowiązują. Jedynie rabat 10% :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.