Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, dodge66 napisał(-a):

 

A właśnie, @Augustynski wrzuć proszę fotkę w temacie Omegi - szczególnie wspomnianej korozji.

no dobra sprobuje zrobic duze zblizenie ale potem bede musial chodzic bez zegarka do salonow Rolex'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Augustynski napisał(-a):

no dobra sprobuje zrobic duze zblizenie ale potem bede musial chodzic bez zegarka do salonow Rolex'a

raz tam jeszcze popalisz głupa to nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyszkops jesteś pewny? Przecież Ty dobierałeś garnitury, ćwiczyłeś przed lustrem co masz powiedzieć i generalnie wszystko zaplanowałeś żeby było ideolo. Maksymalizacja szans odbioru DJ'a się opłaciła 😉😉😉😉


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jan napisał(-a):

@Szyszkops jesteś pewny? Przecież Ty dobierałeś garnitury, ćwiczyłeś przed lustrem co masz powiedzieć i generalnie wszystko zaplanowałeś żeby było ideolo. Maksymalizacja szans odbioru DJ'a się opłaciła 😉😉😉😉

No i ja w ogóle zawsze chodziłem do nich bez zegarka, żeby wziąć ich na litość, że nie mam i tak bardzo potrzebuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szyszkops napisał(-a):

No i ja w ogóle zawsze chodziłem do nich bez zegarka, żeby wziąć ich na litość, że nie mam i tak bardzo potrzebuję ;)

No widzisz, dlatego w Kruku tak Cię potraktowali, sprzedali w końcu BB58 spod lady, bo to dla biedaków zegar jest...🤣


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa; 

przed Wami postać, która nie jest dozorcą ale przyszedł pozamiatać. 

@nicon złotousty z loży szyderców przemówił. 

Dziękujemy 

Kurtyna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, nicon napisał(-a):

 

1. Obsesja na punkcie trzymania wartości. Inwestycja, inwestycja, inwestycja... - check

2. Zerowa wiedza o tym co w środku tyka - check

3. Piramida prestiżu - check

4. Istnieją tylko marki Omega, Patek i Rolex - check

5. Rozpracowywanie algorytmów AD - check

Rolex jest dla ciebie wręcz stworzony, jesteś jego modelowym klientem. Chociaż to wszystko się tak wpisuje we wzorzec że nie jestem pewien czy istniejesz. Gdyby nauczyć AI przy pomocy danych wejściowych z internetowych for o tematyce Rolexowej to pisałaby właśnie takie posty. Bez testu Turinga ciężko będzie coś poradzić.

😂 😂😂

A ta Turinga to w automacie jest, czy na kwarcu? Bo ja bym był zainteresowany, jak tylko ma złotą (ale skromną) kopertę...


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2022 o 22:15, mario1971 napisał(-a):

Czy ktoś oprócz @Krystian odebrał już swojego FXD?

 

Jeśli masz na myśli tego w Kruku w Poznaniu, to jest na 99% mój ;)

Odbiorę, to się pochwalę ... :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, nicon napisał(-a):

1. Obsesja na punkcie trzymania wartości. Inwestycja, inwestycja, inwestycja... - check

2. Zerowa wiedza o tym co w środku tyka - check

3. Piramida prestiżu - check

4. Istnieją tylko marki Omega, Patek i Rolex - check

5. Rozpracowywanie algorytmów AD - check

 

Rolex jest dla ciebie wręcz stworzony, jesteś jego modelowym klientem. Chociaż to wszystko się tak wpisuje we wzorzec że nie jestem pewien czy istniejesz. Gdyby nauczyć AI przy pomocy danych wejściowych z internetowych for o tematyce Rolexowej to pisałaby właśnie takie posty. Bez testu Turinga ciężko będzie coś poradzić.

Dzieki :D. Czy moge tego jakos uzyc, wydajesz jakies certyfikaty? Jakbym wszedl potem z takim do salonu to bez Daytony bym nie wyszedl na 100%.

 

Mozemy udawac, ze to wszystko nie ma znaczenia np. piramida prestizu marek ale jednak ma. Mam piekna omege z szafirowym szklem przez co wyglada jak nowa w tym aspekcie po 12 latach orania nia ziemi. Dzieki lepszej stali w Rolexie, reszta zegarka tez by wygladala po takim czasie zdecydowanie lepiej. Serwis nie mialbym 7 lat spozniony ale tylko 2 lata spozniony. Dla mnie to ma znaczenie przy moim intensywnym uzytkowaniu zegarka.

Z punktu czwartego wykreslilbym jednak Omege. Dla mnie istnieja tylko dwie marki aktualnie, Patek i Rolex. Nie potrafilbym sie ZMUSIC, zeby perfidnie stracic pieniadze, to nie lezy w mojej naturze. Tzn. zebym byl dobrze zrozumiany, uzywajac przyszlego nowego Rolexa z salonu intensywnie, zamiast np. 100 k bedzie warty tylko 90 k albo 85 k albo gorzej. To mnie nie obchodzi, bo zegarek jest do uzywania dla mnie, to ja spowoduje ten spadek wartosci a nie po zamknieciu drzwi za soba salonu wychodzac z prawie jakakolwiek inna marka trace od 15% do 70% a uzytkowanie jeszcze to poteguje.

Omega jest zbyt latwo dostepna, nie ma w tym magii i prestizu. Patek natomiast ma w sobie ceche, ktora bardzo pozadam, czyli arcydzielo widoczne przez szybke z tylu. Tego mi bedzie brakowalo jeszcze do spelnienia majac Rolex'a.

Patek-Philippe-Cal240-324tec.jpg

Zdjecie to jedno, wyobraz sobie ze masz takie cos na rece, jest Twoje i mozesz podziwiac ruchy mechanizmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Dzieki :D. Czy moge tego jakos uzyc, wydajesz jakies certyfikaty? Jakbym wszedl potem z takim do salonu to bez Daytony bym nie wyszedl na 100%.

 

Mozemy udawac, ze to wszystko nie ma znaczenia np. piramida prestizu marek ale jednak ma. Mam piekna omege z szafirowym szklem przez co wyglada jak nowa w tym aspekcie po 12 latach orania nia ziemi. Dzieki lepszej stali w Rolexie, reszta zegarka tez by wygladala po takim czasie zdecydowanie lepiej. Serwis nie mialbym 7 lat spozniony ale tylko 2 lata spozniony. Dla mnie to ma znaczenie przy moim intensywnym uzytkowaniu zegarka.

Z punktu czwartego wykreslilbym jednak Omege. Dla mnie istnieja tylko dwie marki aktualnie, Patek i Rolex. Nie potrafilbym sie ZMUSIC, zeby perfidnie stracic pieniadze, to nie lezy w mojej naturze. Tzn. zebym byl dobrze zrozumiany, uzywajac przyszlego nowego Rolexa z salonu intensywnie, zamiast np. 100 k bedzie warty tylko 90 k albo 85 k albo gorzej. To mnie nie obchodzi, bo zegarek jest do uzywania dla mnie, to ja spowoduje ten spadek wartosci a nie po zamknieciu drzwi za soba salonu wychodzac z prawie jakakolwiek inna marka trace od 15% do 70% a uzytkowanie jeszcze to poteguje.

Omega jest zbyt latwo dostepna, nie ma w tym magii i prestizu. Patek natomiast ma w sobie ceche, ktora bardzo pozadam, czyli arcydzielo widoczne przez szybke z tylu. Tego mi bedzie brakowalo jeszcze do spelnienia majac Rolex'a.

Patek-Philippe-Cal240-324tec.jpg

Zdjecie to jedno, wyobraz sobie ze masz takie cos na rece, jest Twoje i mozesz podziwiac ruchy mechanizmow.

Dwie marki powiadasz 😀 

A temu coś brakuje?

 

L043_5_ZW_MR_MR_A1_1467005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🥰 oj tak już to sobie wyobrażam i to nawet nie tak daleko, chcieć to móc 😍

FLF-Best-Clone-Watch-Patek-Philippe-Calatrava-Bhutan-Textiles-5077P-102-on-Brown-Leather-Strap-A240-Micro-Rotor-07.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, eye_lip napisał(-a):

🥰 oj tak już to sobie wyobrażam i to nawet nie tak daleko, chcieć to móc 😍

FLF-Best-Clone-Watch-Patek-Philippe-Calatrava-Bhutan-Textiles-5077P-102-on-Brown-Leather-Strap-A240-Micro-Rotor-07.jpg

 

Świetny PP na tym pasku Diloy. 🤣

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Augustynski napisał(-a):

Dzieki :D. Czy moge tego jakos uzyc, wydajesz jakies certyfikaty? Jakbym wszedl potem z takim do salonu to bez Daytony bym nie wyszedl na 100%.

 

Mozemy udawac, ze to wszystko nie ma znaczenia np. piramida prestizu marek ale jednak ma. Mam piekna omege z szafirowym szklem przez co wyglada jak nowa w tym aspekcie po 12 latach orania nia ziemi. Dzieki lepszej stali w Rolexie, reszta zegarka tez by wygladala po takim czasie zdecydowanie lepiej. Serwis nie mialbym 7 lat spozniony ale tylko 2 lata spozniony. Dla mnie to ma znaczenie przy moim intensywnym uzytkowaniu zegarka.

Z punktu czwartego wykreslilbym jednak Omege. Dla mnie istnieja tylko dwie marki aktualnie, Patek i Rolex. Nie potrafilbym sie ZMUSIC, zeby perfidnie stracic pieniadze, to nie lezy w mojej naturze. Tzn. zebym byl dobrze zrozumiany, uzywajac przyszlego nowego Rolexa z salonu intensywnie, zamiast np. 100 k bedzie warty tylko 90 k albo 85 k albo gorzej. To mnie nie obchodzi, bo zegarek jest do uzywania dla mnie, to ja spowoduje ten spadek wartosci a nie po zamknieciu drzwi za soba salonu wychodzac z prawie jakakolwiek inna marka trace od 15% do 70% a uzytkowanie jeszcze to poteguje.

Omega jest zbyt latwo dostepna, nie ma w tym magii i prestizu. Patek natomiast ma w sobie ceche, ktora bardzo pozadam, czyli arcydzielo widoczne przez szybke z tylu. Tego mi bedzie brakowalo jeszcze do spelnienia majac Rolex'a.

Patek-Philippe-Cal240-324tec.jpg

Zdjecie to jedno, wyobraz sobie ze masz takie cos na rece, jest Twoje i mozesz podziwiac ruchy mechanizmow.

 

to którego tego Rolexa chcesz kupić? :) a jaki model Patek Phillipe? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

A temu coś brakuje?

 

L043_5_ZW_MR_MR_A1_1467005.jpg

 

Niczego tu nie brakuje, (niebieskie srubki robia robote no i ten grawer artystyczny) ale oni maja zaporowe ceny. Szalone. Do tego nie sa swiss made tylko germanskie. Posluze sie hiperbola, to tak jakby wziac mechanizm Patka powyzej, wymazac "Patek Philippe" i wygrawerowac tam "JanuszeX". Czy nadal to bedzie ta sama magia rodziennej manufaktury od ~1900? Dla mnie nie bardzo, to sie musi laczyc jakosc, wyglad i marka razem a nie osobno.

Z jednej strony chetnie bym Lange & Sohne posiadal w kolekcji ale ceny nie adekwatne do ich statusu wedlug mnie oczywiscie ;), no i kloce wielkie na rece, praktycznie kazdy model. Wiec w zasadzie to nie.

 

Godzinę temu, SPS napisał(-a):

to którego tego Rolexa chcesz kupić? :) a jaki model Patek Phillipe? :) 

 

Prosze bardzo. Prosty patek stalowy. Moze byc niebieska tarcza, ale jak bedzie dostepna tylko zielona to zaakceptuje ta niedogodnosc, jedynie czarna slabo wypada.

Aktualnie tak wyglada moj dream team. To jest tak proste do kupienia a jednoczesnie niemozliwe ze az dziwne. Czasami fascynujace a czasami wkurzajace/irytujace/zniechecajace w zaleznosci od humoru.

zegarkiMILOSC.png

Edytowane przez Augustynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Patyk! Ze swojej strony dodam że męskie wersje też wyglądają nieźle😁

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze temat klubu Tudora?

 

@Augustynski
Skoro status jest dla Ciebie taki ważny, to absolutnie nie rozumiem dlaczego kierujesz się własnymi pobudkami co do zakupu zegarka. Zrób po grupach zegarkowych kilka ankiet i odkryj algorytm co odwraca ludziom głowy, a potem kup zegarek żeby mogli Cię podziwiać 🤣 a jeśli istnieją dla Ciebie dwie marki i nie jest nią Tudor, to może popytać kolegów w adekwatnych działach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Augustynski napisał(-a):

Omega jest zbyt latwo dostepna, nie ma w tym magii i prestizu


Czy ja wiem czy to taka magia.

Rozumiem to w przypadku np. Lange, Patka lub VC, gdzie nieska dostępność wynika z dużo większej ilości wymaganej pracy ręcznej, dbałości o każdy najmniejszy szczegół, z braku kompromisów jeśli chodzi o wykończenie i z braku możliwości znalezienia większej ilości odpowiednio wykwalifikowanych zegarmistrzów.


Jednak co do Omegi vs Rolex: Omega robi bardziej skomplikowane mechanizmy niż Rolex (coaxial escapement), co kilka lat robi większe zmiany w głównych liniach modeli niż Rolex, ma dużo więcej modeli w ofercie, wprowadza ostatnimi czasy większe innowacje (tourbillon, minute repeater, dużo różnych materiałów), a mimo tego jest w stanie produkować zegarki w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu. To troche jak mówienie że istnieje magia w tym że Rolex nie jest w stanie  (lub nie chce) przeskalować swojej produkcji żeby nadążyła za zapotrzebowaniem, mimo tego że nic ich nie ogranicza z techniczego punktu widzenia (co udowadnia Omega i wiele innych marek) :)

Oczywiście nie mówię że oznacza to że Omega to lepsza marka niż Rolex (lub że jest odwrotnie) - jedynie pokazuje moją perspektywę na "magię" ekskluzywności Rolexa.

Tak w ogóle to wszystko wskazuje że chcesz kupić Rolexa - w takim razie najlepiej to zrób, nie musisz nas przekonywać :) Zreszta myśle że większość osób na forum zgodzi się z Toba że Gmt Master i Nautilus to wspaniałe zegarki.

Każdy ma inne aspekty które dla niego są ważne w zegarku - w Twoim przypadku wygląda na to że jest to m.in. rozpoznawalność marki, ekskluzywność i niska utrata wartości - stwierdzenie czy te kryteria są lepsze czy gorsze niż inne to kwestia nie do rozstrzygnięcia

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ceteth napisał(-a):

To jeszcze temat klubu Tudora?

 

@Augustynski
Skoro status jest dla Ciebie taki ważny, to absolutnie nie rozumiem dlaczego kierujesz się własnymi pobudkami co do zakupu zegarka. Zrób po grupach zegarkowych kilka ankiet i odkryj algorytm co odwraca ludziom głowy, a potem kup zegarek żeby mogli Cię podziwiać 🤣 a jeśli istnieją dla Ciebie dwie marki i nie jest nią Tudor, to może popytać kolegów w adekwatnych działach?

Staram sie tu wplatac temat Tudora co chwile ale teraz faktycznie odbilo bardziej.

 

Taka ankieta nie bylaby reprezentatywna, grupy zegarkowe maja zakrzywione spojrzenie na to co odwraca ludziom glowy. Dowiedzialbym sie moze co entuzjastom odwraca glowy a to mala grupka w swiecie, mikroskopijna.

Odwracanie glowy absolutnie nie jest priorytetem. Rolex wymaga serwisu co 10 lat. Prawie zadna lub zadna inna marka nie ma tak dlugiego terminu do wymaganego serwisu. Stal lepsza niz wiekszosc marek lub prawie wszystkich itd itp.

Rozpoznawalnosc marki nie rowna sie odwracaniu glowy. To ze ktos kojarzy Rolexa odrazu nie znaczy ze bedzie Cie podziwial za to ze go posiadasz. Prawda jest taka ze wiekszosc ludzi ma to w gleboko z tylu czy masz Porsche czy Lambo, czy masz Rolka czy Seiko, wazne jak Ty sie z tym czujesz, a ja aktualnie na dzis dzien czulbym sie dobrze tylko z Rolexem albo Patkiem jako nastepnym zegarkiem.

 

3 minuty temu, Maciek__L napisał(-a):

To troche jak mówienie że istnieje magia w tym że Rolex nie jest w stanie przeskalować swojej produkcji żeby nadążyła za zapotrzebowaniem, mimo tego że nic ich nie ogranicza z techniczego punktu widzenia (co udowadnia Omega i wiele innych marek) :)

Mylisz sie tutaj ze nie jest w stanie. Jest, tylko ze to ich swiadoma technika sprzedazy. To jest cecha Rolexow ze trzymaja wartosc lepiej niz inne marki, bo celowo produkcja jest ograniczona ale robi sie tez  te cyrki z udawanym brakiem dostepnosci. To dziala. Rolex tworzy najwiecej zegarkow na rynku z wartosciowych marek, milion rocznie. To jest masowka, tasmowa produkcja pomijajac male elementy wykanczane recznie, ale marketing maja swietny i technike sprzedazowa.

 

5 minut temu, Maciek__L napisał(-a):

Omega robi bardziej skomplikowane mechanizmy niż Rolex (coaxial escapement)

To tez niezbyt sie zgadza. Omega wymyslila ten element na swoja modle, opatentowala to i uzywa. To tylko jedna czesc w zegarku z 150 do 300 innych czesci w zaleznosci od modelu. Rolex tez ma swoje patenty na rozne czesci.

 

Tudor natomiast.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Augustynski napisał(-a):

To tez niezbyt sie zgadza. Omega wymyslila ten element na swoja modle, opatentowala to i uzywa. To tylko jedna czesc w zegarku z 150 do 300 innych czesci w zaleznosci od modelu. Rolex tez ma swoje patenty na rozne czesci.


Może i racja, aż tak się nie zagłębiałem w temat, ale obstawiam że mechanizmy Rolexa nie mają elementów które ograniczały by możliwość zwiększenia produkcji w porównaniu do Omegi.

Czyli tak jak mówisz: jest to marketing i technika sprzedażowa + pewnie częściowo też technika mająca na celu utrzymanie cen na rynku wtórnym (tak jak mówisz, to też sprawia że niektórzy ludzie chętnie kupują Rolexy, bo wiedzą że w najgorszym wypadku odsprzedadzą je z niewielką stratą).

Widza ta sprawia, że nie czuję tej "magii" wynikającej z eksluzywności, bo widzę że ta eksluzywność jest wygenerowana sztucznie - oczywiście nie odbiera to w moim spojrzeniu Rolexowi innych cech które są dla mnie atrakcyjne

Edytowane przez Maciek__L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maciek__L napisał(-a):

(tak jak mówisz, to też sprawia że niektórzy ludzie chętnie kupują Rolexy, bo wiedzą że w najgorszym wypadku odsprzedadzą je z niewielką stratą).

Zgadza sie, to zamierzony i oczekiwany efekt.

Co do tego ze ta wiedza sprawia ze magia znika. Wiesz wiedza to jedno, a jak wejdziesz do salonu to odczujesz to tak prawdziwie, ze zapomnisz o tej wiedzy. Teoria a praktyka.

 

Kazdy widzi temat zegarkow troche inaczej, jeden nie spojrzy nawet na gablote Tudor, bo szkoda czasu, a dla drugiego to najwieksze marzenie i jednoczesnie szczyt marzen. I jeden i drugi ma racje, i jeden i drugi bedzie sie cieszyl ze swojego zakupu i spelni swoje marzenia. Gdyby bylo inaczej nie istanialoby na rynku tyle marek. Ja to sobie po prostu jeszcze wszystko ukladam w glowie, czasem trudno wyjsc poza swoje sztywne poglady.

Tak jak wspomnialem, jakbym mial dzisiaj wybierac Omega vs Tudor, wybralbym Tudor'a zeby mniej wydac i roznice zaoszczedzic na Rolex'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DrQQ napisał(-a):

To wracając do tematyki Tudora pochwalę się nowym zakupem w ramach prezentu dla żony (mam nadzieję, że nie czyta forum😂), pierwotnie miał być nowy s&g ale trochę za późno się ogarnąłem i czas oczekiwania był nie do przeskoczenia. 

BB36 silver dial, dziwi mnie, że tak mało tego na forum bo jest naprawdę świetny 😃

Zegarek jest świetny, mam nadzieję kupić go w przyszłym roku.

Możesz zdradzić, czy udało Ci się kupić go bez czekania/zapisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xzb napisał(-a):

Zegarek jest świetny, mam nadzieję kupić go w przyszłym roku.

Możesz zdradzić, czy udało Ci się kupić go bez czekania/zapisu?

Kupiłem go od ręki, niemniej to była ostatnia dostępna sztuka w Polsce i teraz zamawiając go trzeba liczyć do pół roku. Na tę chwilę na te modele nie ma zapisów, po prostu idziesz do Kruka, zamawiasz i czekasz aż go sprowadzą 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.