Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, dodge66 napisał(-a):

 

Oglądałem Rangera pod lupką i szczerze mówiąc nie widziałem nic nadzwyczajnego w stosunku do BB58 i innych Tudorów, jednocześnie nie było do czego się przyczepić :)

A ja trafiłem w Wawie na taki egzemplarz Rangera, który miał słabo dopracowane wskazówki. Nawet gołym okiem widać było na zewnętrznych krawędziach nierówności (tak jakby poszarpane były), które odbijały nierównomiernie refleksy świetlne. Porównywałem je z nowym czarnym chrono - tam było wszystko w jak najlepszym porządku.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dodge66 napisał(-a):

Może zależy od egzemplarza?

 ja patrzyłem na boczną stronę wskazówki i tam na siłę znalazłem jakaś punktowa nierówność na złocie próbując zrozumieć o co chodziło Pionier'owi 😁 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o BB58 (bo tylko takie widziałem z bliska w ilości 6 szt.) to praktycznie każdy miał widoczne gołym okiem niedoróbki i duże wg mnie babole. 

Głównie to niecentrujący bezel 5 z 6 szt. oraz nierówno nałożone indeksy 5 z 6 szt. Wskazówki akurat we wszystkich 6 były ok. 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam chyba jakas wyjatkowa sztuke bo wszytko rowne i centruje:)


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jan napisał(-a):

to ja mam chyba jakas wyjatkowa sztuke bo wszytko rowne i centruje:)

 

Myślę, że po prostu większość osób nie sprawdza aż tak dokładnie zegarków i nie jest wrażliwa na pewnie niedoskonałości (nie chodzi mi o Ciebie bo może faktycznie trafiłeś na dobrą sztukę).

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy jest w ogóle sens tak sprawdzać? bezel centrujący na 11:59 zamiast na 12 jasne, krzywe indexy jasne, podobnie inne niedoróbki, skazy i niedomalowania widoczne z bliska gołym okiem. Wszystkie pozostałe rzeczy przy których potrzebna jest lupa i zacięcie szukającego?  Dla mnie to bez sensu

 

Są też przypadki gdzie "ten typ tak ma" vide wskazówki np Exp'a II Polar (swoją drogą tam też potrzebna jest lupa bo gołym okiem tylko w skrajnych przypadkach widać) gdzie trzeba się zdecydować czy to akceptujemy czy strzelamy focha na R


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również sprawdzam wszystko lupą przed zakupem do tej pory miałem chyba szczęście, albo patrzę nie tam gdzie trzeba, jednak każdy z moich zegarków uważam za doskonale wykonany, nie dopatrzyłem się żadnych niedoróbek, każdy bezel centruje idealnie i nie ma luzów
Uwielbiam to GMT
027e00bfeefbf5e99f001d5056045d29.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):

Jeżeli chodzi o BB58 (bo tylko takie widziałem z bliska w ilości 6 szt.) to praktycznie każdy miał widoczne gołym okiem niedoróbki i duże wg mnie babole. 

Głównie to niecentrujący bezel 5 z 6 szt. oraz nierówno nałożone indeksy 5 z 6 szt. Wskazówki akurat we wszystkich 6 były ok. 

Przyczyna tych niecentrowań, teoretycznie może też wynikać ze sposobu ustawiania się Twoich oczu. Możliwe, że z tych 6 szt., 5 było ok, a ten jeden dobry był właśnie niecentrujący.

Ale to tylko teoria.

Godzinę temu, Jan napisał(-a):

pytanie czy jest w ogóle sens tak sprawdzać? bezel centrujący na 11:59 zamiast na 12 jasne, krzywe indexy jasne, podobnie inne niedoróbki, skazy i niedomalowania widoczne z bliska gołym okiem. Wszystkie pozostałe rzeczy przy których potrzebna jest lupa i zacięcie szukającego?  Dla mnie to bez sensu

 

Są też przypadki gdzie "ten typ tak ma" vide wskazówki np Exp'a II Polar (swoją drogą tam też potrzebna jest lupa bo gołym okiem tylko w skrajnych przypadkach widać) gdzie trzeba się zdecydować czy to akceptujemy czy strzelamy focha na R

Co do EXII wykończenie powinno być takie jak na ich filmikach reklamowych.

Tak samo układanie się korony na zakręcanej koronce. Nie ma oficjalnego zdjęcia, aby korona nie była prosto, a w realu odwrotnie, prawie zawsze jest krzywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sanik napisał(-a):

Co do EXII wykończenie powinno być takie jak na ich filmikach reklamowych.

Tak samo układanie się korony na zakręcanej koronce

 

jasne, też tak uważam w sumie co do każdej marki, zegarek to nie McDonald żeby była drastyczna różnica reklama vs rzeczywistość. 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):

Ja również sprawdzam wszystko lupą przed zakupememoji28.png do tej pory miałem chyba szczęście, albo patrzę nie tam gdzie trzeba, jednak każdy z moich zegarków uważam za doskonale wykonany, nie dopatrzyłem się żadnych niedoróbek, każdy bezel centruje idealnie i nie ma luzów emoji3.png
Uwielbiam to GMTemoji7.png
027e00bfeefbf5e99f001d5056045d29.jpg

Proponuję piwo lub kawę, pooglądamy razem. Ok? 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):

Ja również sprawdzam wszystko lupą przed zakupem

 

Phani Kishan A no Twitter: ""Completely normal phenomenon"  https://t.co/nriOideraz" / Twitter


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję piwo lub kawę, pooglądamy razem. Ok? 
@Teufel26
To pułapka, uciekaj. Mariusz pokaże Ci coś czego nie odzobaczysz ;)

Pisane palcem po wodzie.
Jacek Wro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Proponuję piwo lub kawę, pooglądamy razem. Ok? 😉

Ostatnio byłem w Poznaniu, w hotelu, w którym nocowałem, mieli naprawdę doby wybór szkockiego trunku, a barman sprawiał wrażenie, ze wie o czym mówi😉 myślę ze przyjemnie by było pogadać przy kolacji. Następnym razem będę w Poznaniu pod koniec maja, może wtedy...

2 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

 

Phani Kishan A no Twitter: ""Completely normal phenomenon"  https://t.co/nriOideraz" / Twitter

To choroba 😂

1 godzinę temu, mrstatler napisał(-a):

@Teufel26
To pułapka, uciekaj. Mariusz pokaże Ci coś czego nie odzobaczysz ;)

Pisane palcem po wodzie.
Jacek Wro
 

Właśnie dlatego, po pysznym steku i drinku, grzecznie udaliśmy się z żona odpocząć po podróży 😉


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie różnica wynika z wykończenia samych wsazówek.

Ranger ma zaokrąglone krawędzie co sprawia wrażenie bardziej dopracowanych, nie ma kąta prostego na krawędziach.

odwtotna sytuacja jest w przypadky bb58c gdzie tu wskazówki są równo ścięte, co powoduje, że punktowo mogą pojawić się jakieś ‚kropki” dla upierdliwych 😉

BCC80B6C-146A-416B-B0CC-4DE1946EFE73.png

1671F3EA-00AC-4B2D-95F5-290183A89461.png

ED688AB4-9E73-438E-B17E-2F5506397852.jpeg

AB8C7BDF-47EC-48A8-89A1-749F5BA41544.jpeg

Edytowane przez Pionier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.