Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rotują tylko te dwa modele

FullSizeRender.thumb.jpeg.d060ea5a97d111b3f487a87ad0d7df12.jpeg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie archiwalne materiały zdjęciowe, porównałem z tym, co teraz jest w katalogu i doszedłem do wniosku, że producent po prostu dokonał powrotu zegarka znanego wcześniej jako Tudor Submariner. Standardowy Pelagos NIE został powitany jako ekwiwalent Suba, bo się jednak od niego mocno różni, przypomina raczej przeprojektowanego sea-dwellera. Natomiast nowy Pelagos 39 jest niemal idealną kopią jednej z wersji Tudora Submarinera, tej ze wskazówkami i indeksami różniącymi go od  roleksowskiego brata (wersji Tudor Suba było dużo, przede wszystkim polegały na kombinowaniu ze wskazówkami, lupą i indeksami). Zatem często zadawane pytanie: czy wróci Tudor Submariner zyskało odpowiedź - wrócił. I niech nas nie zmylą drobne różnice w rodzaju coin edge. Tylko mam nadzieję, ze wskazówki całe w kolorze mleka zostaną zastąpione normalniejszymi, bo te nowe w całości białe wyglądają jak kleks ze śmietany na tarczy.

 

 

tudor sub 4.jpg

tudor sub 1.jpg

tudor sub 3.jpg

tudor sub 6.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodinkee pisze o tym zegarku jako o wersji rozwojowej Pelagosa. W rzeczywistości z Pelagosem łączy go tylko materiał koperty i nazwa, bo nawet indeksy są wzięte z wcześniejszych zegarków Tudora, można najwyżej powiedzieć, że za pośrednictwem Pelagosa. To jest zupełnie nowy zegarek, ściśle inspirowany Submarinerem, ale starym (nawet średnica 39 mm, to już nawiązanie do baardzo starych Roleksów). Chciałbym mieć ten zegarek, lubię klasykę.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny chód, w tydzień zrobił +2 sekundy, a jak odkładam go w piątek, to w poniedziałek nadal działa
0d4eb6a5cd870ef2cd1849304c4bf356.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam Adrian tak nosił to czemu ja mialbym nie spróbować 😂 (a serio to tylko przymiarka bo wole ten pasek na innym zegarku)

IMG_20230212_155301.jpg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję ten zegarek już ponad miesiąc i chciałbym się podzielić kilkoma uwagami, które być może zainteresują  fanów marki. Przede wszystkim jest to zegarek bardzo wygodny, zdarza się , ze nie zdejmuję go na noc do snu. ( używam go na sklepowym tkanym pasku . Z bransoletą pewnie męczyłby rękę . ) Minusem tego czasomierza jest jego grubość . A więc nie jest to zegarek pod ciasny mankiet koszuli. Jeśli chodzi o jego dokładność to przy użytkowaniu 24/24 robi około minus 2 sekundy. Jeżeli natomiast odkładam go na noc szkiełkiem do góry, wtedy nadrabia sekundę i wychodzi minus 1 sekunda na dobę. I teraz uwaga, mechanizm jest  wrażliwy na wstrząsy . Przy bardzo silnym kilkukrotnym potrząsaniu go, tak z całej siły (zdjętym z nadgarstka i trzymanym w dłoni)  lub przy rąbaniu drzewa siekierą, zaczyna gwałtownie przyspieszać , nawet kilka sekund na godzinę. ( mam Atlantica na Sellicie i w nim nie doświadczyłem takiego zjawiska) Przypadkowo odkryłem , ze Tudor wraca do normalnego chodu po wyciągnięciu koronki do pozycji stop sekundy, odczekaniu kilku sekund i ponownym wciśnięciu i dokreceniu korony. Zegarka nie oszczędzam i mimo to wyglada jak w stanie sklepowym. Wielokrotnie był na basenie i włożony na kilka minut do lodowatych wód Bałtyku. Podczas ostatnich opadów śniegu i mrozu zrobiłem mu test polegający na dokładnym obłożeniu go śniegiem i zostawieniem na noc na balkonie( przy około minus 10 st C.) Nic złego mu się nie stało  Także jakość wykonania jest wysoka.zegarek jest estetycznie wykonany, a cała robotę robi bezel Pepsi . Ten tkany pasek  jest bardzo dobry i wytrzymały . Nie widać na nim żadnych śladów użytkowania .

To tak pokrótce . 

6D414D51-9E3F-44F7-A63C-E564E488A4B9.jpeg

82C2D49D-ADD9-471D-9DBB-1E5054B90005.jpeg

31D61420-1C48-49C1-A20A-8383BF8C9ACD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2023 o 09:27, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

IMG_20230210_092017-01.jpeg

Właśnie myśle ostatnio intensywnie o takim BB w rozmiarze 41 na bransolecie . Mierzyłem o średnicy tarczy 36 mm w Złotych Tarasach i uznałem , ze jest dla mnie za mały . Nie wiem jaki tam teraz mechanizm wkładają, bo chyba już nie Eta. Na obcojęzycznych forach ludzie piszą o Sellicie . Zegarek jest pancerny i cieńszy dużo od mojego gmt . Byłby dobry pod koszule z długim rękawem . Na razie będę się trzymał z daleka od autorskich mechanizmów MT. Mam na MT jeszcze Tudor glamour double date  na pasku . Ale żona wzięła go ode mnie w leasing jak sama mówi . Ona lubi duże zegary . BB 58 nie podchodzą mi stylistycznie. No może pokrewny Pelagos. W każdym razie ten BB41 bez wkładki bezela jest dla mnie nr 1.

Edytowane przez Czarek03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Czarek03 napisał(-a):

 

6D414D51-9E3F-44F7-A63C-E564E488A4B9.jpeg

 

 

Sam testuję toolwatche jak już coś kupię. Doceniam opinię. Czy wszystko w jest porządku z Twoja ręką?😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie z tym wyciąganiem koronki. Zastanawiam się czy jest za tym jakieś racjonalne wytłumaczenie czy to przypadek.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jan napisał(-a):

Ciekawe spostrzeżenie z tym wyciąganiem koronki. Zastanawiam się czy jest za tym jakieś racjonalne wytłumaczenie czy to przypadek.

Nie wiem, wpadłem na to przypadkiem gdy ustawiałem prawidłowy czas po takim wstrząsowym przyspieszeniu chodu. Oczywiście obserwowałem czy nie przyspiesza i wszystko było ok. Natomiast jak wspomniałem mam Atlantica worldtimera kostkę , podobny w kształcie do th Monako na sellita 200 i mogę nim machać, rzucać itp. I nic się nie dzieje. W idole ten Atlantic to dla mnie zegarek nad zegarki, był ze mna wszędzie, pływał ze mna, zaliczał sauny i nic. Nawet zadrapania. A kupiłem go w 2012 roku na wyprzedaży z ok 4 tysięcy na 1 tysiąc z kawałkiem . To było kupę pieniędzy wtedy . Gdzieś razy 3 , lub 4 do dzisiejszych. Ten Atlantic widać na fotce gdy zakupywalem Tudora glamour.

64718397-1FBB-417C-8E74-04218F2688D4.jpeg

D203AA28-7DA3-4FE0-A885-665E3FAB93E5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Czarek03 said:

Użytkuję ten zegarek już ponad miesiąc i chciałbym się podzielić kilkoma uwagami, które być może zainteresują  fanów marki. Przede wszystkim jest to zegarek bardzo wygodny, zdarza się , ze nie zdejmuję go na noc do snu. ( używam go na sklepowym tkanym pasku . Z bransoletą pewnie męczyłby rękę . ) Minusem tego czasomierza jest jego grubość . A więc nie jest to zegarek pod ciasny mankiet koszuli. Jeśli chodzi o jego dokładność to przy użytkowaniu 24/24 robi około minus 2 sekundy. Jeżeli natomiast odkładam go na noc szkiełkiem do góry, wtedy nadrabia sekundę i wychodzi minus 1 sekunda na dobę. I teraz uwaga, mechanizm jest  wrażliwy na wstrząsy . Przy bardzo silnym kilkukrotnym potrząsaniu go, tak z całej siły (zdjętym z nadgarstka i trzymanym w dłoni)  lub przy rąbaniu drzewa siekierą, zaczyna gwałtownie przyspieszać , nawet kilka sekund na godzinę. ( mam Atlantica na Sellicie i w nim nie doświadczyłem takiego zjawiska) Przypadkowo odkryłem , ze Tudor wraca do normalnego chodu po wyciągnięciu koronki do pozycji stop sekundy, odczekaniu kilku sekund i ponownym wciśnięciu i dokreceniu korony. Zegarka nie oszczędzam i mimo to wyglada jak w stanie sklepowym. Wielokrotnie był na basenie i włożony na kilka minut do lodowatych wód Bałtyku. Podczas ostatnich opadów śniegu i mrozu zrobiłem mu test polegający na dokładnym obłożeniu go śniegiem i zostawieniem na noc na balkonie( przy około minus 10 st C.) Nic złego mu się nie stało  Także jakość wykonania jest wysoka.zegarek jest estetycznie wykonany, a cała robotę robi bezel Pepsi . Ten tkany pasek  jest bardzo dobry i wytrzymały . Nie widać na nim żadnych śladów użytkowania .

To tak pokrótce . 

6D414D51-9E3F-44F7-A63C-E564E488A4B9.jpeg

82C2D49D-ADD9-471D-9DBB-1E5054B90005.jpeg

31D61420-1C48-49C1-A20A-8383BF8C9ACD.jpeg

 

Ciekawe spostrzezenie co do dokladnosci zegarka po silnych wstrzasach. Rozwazam wlasnie BB GMT jako zegarek 'na co dzien'. Mierzylem model na NATO i wydawal mi sie troche 'top heavy'. Teraz czekam az beda miec na bransolecie, zeby miec porownanie. Bardzo podoba mi sie to jak wyglada, no ale wazne tez jak sie nosi, zwlaszcza, ze jest to jeden a 'grubszych' zegarkow tego typu na rynku. 

 

Jaki masz obwod nadgarstka?

Edytowane przez Walezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.02.2023 o 16:22, Teufel26 napisał(-a):

Idealny chód, w tydzień zrobił +2 sekundy, a jak odkładam go w piątek, to w poniedziałek nadal działa emoji3.png
0d4eb6a5cd870ef2cd1849304c4bf356.jpg

U mnie to samo w moim GMT. Generalnie to mój pierwszy Tudor i jest pod wrażeniem dokładności tego mechanizmu. Wg mnie stosunek jakości do ceny naprawdę imponujący. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jakubjj napisał(-a):

Niebieski idealny na zimowe wypady. 😀

IMG_3580.jpg

IMG_3734-2.jpg


Dobrze wyszedł 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 11:12, Sierżant Julian napisał(-a):

Przejrzałem sobie archiwalne materiały zdjęciowe, porównałem z tym, co teraz jest w katalogu i doszedłem do wniosku, że producent po prostu dokonał powrotu zegarka znanego wcześniej jako Tudor Submariner. Standardowy Pelagos NIE został powitany jako ekwiwalent Suba, bo się jednak od niego mocno różni, przypomina raczej przeprojektowanego sea-dwellera. Natomiast nowy Pelagos 39 jest niemal idealną kopią jednej z wersji Tudora Submarinera, tej ze wskazówkami i indeksami różniącymi go od  roleksowskiego brata (wersji Tudor Suba było dużo, przede wszystkim polegały na kombinowaniu ze wskazówkami, lupą i indeksami). Zatem często zadawane pytanie: czy wróci Tudor Submariner zyskało odpowiedź - wrócił. I niech nas nie zmylą drobne różnice w rodzaju coin edge. Tylko mam nadzieję, ze wskazówki całe w kolorze mleka zostaną zastąpione normalniejszymi, bo te nowe w całości białe wyglądają jak kleks ze śmietany na tarczy.

 

 

tudor sub 4.jpg

tudor sub 1.jpg

tudor sub 3.jpg

tudor sub 6.jpg

Pierwszą reinkarnacją  Tudorowego SUBa był 58. Jednocześnie jest bardzo blisko starszych Rolexowych SUBów. Dwa w jednym. Zmiana  wskazówek na snowflake miała odróżnić wizualnie Tudora od 5 cyfrowych Rolexów bo inaczej jeszcze więcej osób poprzestałoby na BB 58, który ma idealny look i wygodę starego Rolexowego SUBa , nowoczesny mechanizm z gwarancją i dobrą cenę. Nowy Pelagos nie jest zły ale jednak tytan czyni z niego 100% Tudora a  nie najbardziej markowego odpowiednika Rolexowego SUBa sprzed lat. Nieprzypadkowo też to odrębne linie i żaden nie używa już słowa Submariner.

Tudory stają się za dobre…przynajmniej dla tych, którzy nie muszą mieć logo.

D4926F0D-0503-4EEA-8224-63ECB42AD494.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.