Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to źle? Poprzedni BB36 ma super czarną, głęboką, lakierowaną tarczę. Nie wiem jak te Jubilee, ale bransoleta w ori BB36 jest rewelacyjna. Myślę, że nie masz czego żałować :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten maluch. Czemu nie mogli takiego 58 wypuścić, bez tego złota na bezelu, z mikroregulacją etc. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny to prawda ale nie wiem czy bym wymienił za 58. Dla samego faktu posiadania fajnie by mieć T-fit aczkolwiek mam 58 na tyle dobrze dopasowanego ze to nie problem. Z drugiej strony T-fit jest dużo większym zapięciem niż to w 58 - w wątku Rolexa wielu narzekało ze ten wzór (sa prawie identyczne) zajmuje za dużo miejsca pod nadgarstkiem.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ceteth napisał(-a):

Czy to źle? Poprzedni BB36 ma super czarną, głęboką, lakierowaną tarczę. Nie wiem jak te Jubilee, ale bransoleta w ori BB36 jest rewelacyjna. Myślę, że nie masz czego żałować :) 

Akurat kupiłem srebrną :)

Liczyłem na werk, niby sellita jest spoko ale wolałbym nowy. 

Jubili w ogóle mnie nie rusza, wolę oystera, chciałem te nowe zapięcie bo jak jest, to często używam, ale trudno. Dokupię może kiedyś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, czy Kruk dalej honoruje punkty na Tudora i ile to jest maksymalnie procent? Gdzieś mi się przewinęło, że coś pozmieniali, ale nie pamiętam szczegółów.

 

Edyta:

Dobra, już chyba znalazłem. Wychodzi na to, że nie ma już żadnych punktów i maksymalny rabat to 10% (bez Króla i PP). Trochę lipa, bo tyle to każdy wchodzący z ulicy może dostać.

Edytowane przez PKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tbn napisał(-a):

Świetny ten maluch. Czemu nie mogli takiego 58 wypuścić, bez tego złota na bezelu, z mikroregulacją etc. 

 

 

Jak to nie mogli. Wypuscili 😂

image.jpg


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PKS napisał(-a):

Orientujecie się, czy Kruk dalej honoruje punkty na Tudora i ile to jest maksymalnie procent? Gdzieś mi się przewinęło, że coś pozmieniali, ale nie pamiętam szczegółów.

 

Edyta:

Dobra, już chyba znalazłem. Wychodzi na to, że nie ma już żadnych punktów i maksymalny rabat to 10% (bez Króla i PP). Trochę lipa, bo tyle to każdy wchodzący z ulicy może dostać.

Jeszcze jakoś w grudniu było normalnie 20% na punkty... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientujecie się, czy Kruk dalej honoruje punkty na Tudora i ile to jest maksymalnie procent? Gdzieś mi się przewinęło, że coś pozmieniali, ale nie pamiętam szczegółów.
 
Edyta:
Dobra, już chyba znalazłem. Wychodzi na to, że nie ma już żadnych punktów i maksymalny rabat to 10% (bez Króla i PP). Trochę lipa, bo tyle to każdy wchodzący z ulicy może dostać.

Coś źle czytasz. Jak masz punkty to wykorzystasz na starych zasadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientujecie się, czy Kruk dalej honoruje punkty na Tudora i ile to jest maksymalnie procent? Gdzieś mi się przewinęło, że coś pozmieniali, ale nie pamiętam szczegółów.
 
Edyta:
Dobra, już chyba znalazłem. Wychodzi na to, że nie ma już żadnych punktów i maksymalny rabat to 10% (bez Króla i PP). Trochę lipa, bo tyle to każdy wchodzący z ulicy może dostać.
Na pewno punkty jeszcze są honorowane , bo w tym tygodniu żona jakieś drobiazgi z biżuterii kupiła. A za Tudora powinieneś móc 20% ceny punktami zapłacić.
Może zadzwoń do salonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam po szwajcarsku - Kolegi moze znaja cene BB54 w PL?


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie wypuszczą modelu (Tudor ani Rolex), który w wierniejszy sposób odtwarzałby klimat pierwszych subów.

Jest kilka rzeczy, do których mógłbym się przyczepić, ale bez przesady - jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się waham, bo się boje, że potem cokolwiek założę to duże będzie. ;) Ale 54 jest rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, PKS napisał(-a):

odtwarzałby klimat pierwszych subów.

to Tudor odtwarza a chińczyk kradnie ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klimatu lat 50-tych pełna zgoda, tylko trzeba też patrzeć w przyszłość, brakuje mi trochę w ofercie innych kolorów, choćby takiego Black Bay Red w rozmiarze 37mm. A może zaryzykować z białą tarczą? Omedze świetnie wyszedł Seamaster z białą i czarnym bezelem (oczywiście w innych rozmiarach niż 54-ka Tudora).


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gszydlowsky napisał(-a):

to Tudor odtwarza a chińczyk kradnie ? 

 

 

 

A znasz markę Tudor, że takie pytanie zadałeś?

1 minutę temu, ledr napisał(-a):

Co do klimatu lat 50-tych pełna zgoda, tylko trzeba też patrzeć w przyszłość, brakuje mi trochę w ofercie innych kolorów, choćby takiego Black Bay Red w rozmiarze 37mm. A może zaryzykować z białą tarczą? Omedze świetnie wyszedł Seamaster z białą i czarnym bezelem (oczywiście w innych rozmiarach niż 54-ka Tudora).

 

Nie spodziewam, się że 54 będzie miało szeroką gamę, bo to chyba jednak zegarek skierowany to pewnej grupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po filmie ktory zamiescil MasterMind mam takie obserwacje:

 

54 moglby miec rowniez srebrne wskazowki i napisy

58 wygladal by super z koronka z 54

sekunda snowflake w 58 jest bardziej spojna niz lolipop w 54 (ale np w seri BB mi nie przeszkadza)

Zapięcie jak pisalem wczesniej kwestia preferencji

koperta w 54 może jest ciensza ale dekiel bardziej wystaje więc generalnie wychodzi na to samo z 58


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tbn napisał(-a):

A znasz markę Tudor, że takie pytanie zadałeś?

Znam , fanem nie jestem  , może wyprowadzisz mnie z błędu ale czy BB58 nie jest mocno "inspirowany" pewnym starym Rolexem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jan Dla mnie odwrotnie, lolipop na plus, bo nie lubię snowflake, ta godzinowa do przeżycia. Co do kolorów wskazówek i tarczy, to nie jest remake, tylko współczesny zegarek wzorowany historycznej referencji. Ten wybór rozumiem i podoba mi się. Koronka z kolei  wydaje się trochę mała. Zostały nity, no trudno. ;)

 

3 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

Znam , fanem nie jestem  , może wyprowadzisz mnie z błędu ale czy BB58 nie jest mocno "inspirowany" pewnym starym Rolexem ? 

 

W latach 50' Tudor wydawał swoje modele, składane z części Roleksa, wskazówki, koronki. Jedyne co Tudor odtwarza to swoje zegarki. A czy wtedy był samodzielną marką to już inne pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tbn napisał(-a):

Ja się waham, bo się boje, że potem cokolwiek założę to duże będzie. ;) Ale 54 jest rewelacyjny.

 

Od czasu jak zacząłem nosić tuńczyka, to wszystko co po nim założę, wydaje się małe ;) Ale to uczucie szybko mija.

 

18 minut temu, ledr napisał(-a):

Co do klimatu lat 50-tych pełna zgoda, tylko trzeba też patrzeć w przyszłość, brakuje mi trochę w ofercie innych kolorów, choćby takiego Black Bay Red w rozmiarze 37mm.

 

Tak jak pisze @tbn nie spodziewałbym się wariacji na temat BB54. Jest on na tyle bliski oryginału, że chyba nie ma sensu dodawać kolejnych kolorów (poza tym grupa docelowa chyba jednak nie jest tak duża jak w przypadku BB58 i BB41). Natomiast pozostałe BB pewnie będą dalej rozwijane i "ulepszane", jak nowy burgund (cieńsza koperta, lolipop, krótsza litania na tarczy).

 

2 minuty temu, gszydlowsky napisał(-a):

Znam , fanem nie jestem  , może wyprowadzisz mnie z błędu ale czy BB58 nie jest mocno "inspirowany" pewnym starym Rolexem ? 

 

BB58 jest inspirowany Tudorem 7924 z 1958, a BB54 - 7922 z 1954.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK , ale wcześniej był chyba Rolex 6536 który stał się inspiracją dla 7924 i ostatecznie BB58 😆

Jakby nie patrzył zrzynka od króla 😋

Edytowane przez gszydlowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie była inspiracja tylko model biznesowy. Suby od Tudora były dla tych, których nie było stać na rolexy (trochę jak dzisiaj ;), ale jednak Tudor idzie w inną stronę). Większość komponentów była ta sama, różniły się głównie gorszym mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.