Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

@Tommaso może mieć rację w kwestii jednomarkowych butików bardziej renomowanych marek. Tą drogą podąża wielka czwórka, a także Rolex. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio mierzyłem Vacherona w Aparcie - w grudniu 2022, dowiedziałem się że ta manufaktura przenosi się i będzie dostępna w Kruku.  :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Topowe marki wymagają dzisiaj od dealerów butików jednomarkowych przy reprezentacyjnych ulicach, a nie sklepów multibrandowych w galeriach handlowych.

Taaa… pewnie dlatego Apart w GalMoku sprzedawał dużo Cartier … komu to przeszkadzało? Kruk po dwóch latach „udawania” że ma w Europejskim Cartier też musiał sprowadzić markę do Galerii. 
Kto następny? Panerai?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się powoli do kupna czarnego BB36mm. Od jakiegoś czasu na olx wisi ogłoszenie sprzedaży używanego egzemplarza i się nad nim zastanawiam, bo jest dość blisko mnie (Bielsko- Częstochowa). Podpowiecie na co ewentualnie zwrócić uwagę gdybym finalizował transakcję? Umieściłbym link do ogłoszenia ze zdjęciami, ale raczej nie wolno na forum? 


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiesc zdjecia….

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma długiego weekendu
a589cbc8ff7a84891c479bdfd5dccba7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tommly napisał(-a):

Jak nie, jak tak 😜

IMG_9722r.thumb.jpg.9f816e5336c36e7828dff8550ff8c874.jpg

 

I takie małe porównanie, oba fajne, ciężko wybrać:

3r.thumb.jpg.27960160a3af66c1b1229363d34970d2.jpg

Najładniejszy z "tudorkòw" miałem homarka 🥵🥵🥵 najlepszy homarek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał(-a):

Oj maluśki, maluśki, maluśki …

No takiego vintydzowego suba bonda zrobili 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artme napisał(-a):

No takiego vintydzowego suba bonda zrobili 😏

 

Gdyby na tarczy była korona, to ludzie by się zabijali o wpisanie na listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, PKS napisał(-a):

 

Gdyby na tarczy była korona, to ludzie by się zabijali o wpisanie na listę.

Chyba tylko pi to by za chwile wystawic do sprzedazy

Ja rozumien ze tu sa fascynaci vintydzowych rozmiarow ale bez przesady😂


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , oryginalny 58 ze swoimi 39 mm dobrze dopełniał 41 BB, nie wiem czy Tudor robił jakieś analizy, ilu klientów zyska jeszcze mniejszym BB ale jestem w stanie zrozumieć ten ruch. ( może  liczą też na panie ) Natomiast tak jak złoto na tarczy i bezelu 58 jest spójną koncepcją tak w 54 ten rozjazd kolorystyczny wygląda jak w składaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

No cóż , oryginalny 58 ze swoimi 39 mm dobrze dopełniał 41 BB, nie wiem czy Tudor robił jakieś analizy, ilu klientów zyska jeszcze mniejszym BB ale jestem w stanie zrozumieć ten ruch. ( może  liczą też na panie ) Natomiast tak jak złoto na tarczy i bezelu 58 jest spójną koncepcją tak w 54 ten rozjazd kolorystyczny wygląda jak w składaku.


Nie zgodzę się. Złoto na bezelu 58 dla mnie przekreśliło ten ogonie fantastyczny zegarek. To jest współczesny diver mimo wszystko, złoto na tarczy nadaje właśnie klimatu starych subow z tropical dial, ale na bezelu jest zwyczajnie pretensjonalne. Co innego zwykły BB, świetny acz gruby, może ta nowa wersja lepiej się nosi, ale i tak nie ma jeszcze czarnej. 
 

Co do 54, to świetnie zrobiona reedycja. Nie widziałem na żywo, wiec nie oceniam rozmiaru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dudak napisał(-a):

W końcu udało się ustrzelić srebrna 36 ;)
Świeżo rozpakowywane po majówce.



8a1239791b2a3e4ffd6093e4b3abc56e.jpg
80601e70143008f3bc6bbd078be5fcdb.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ładnie leży. Gratki!


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dudak napisał(-a):

W końcu udało się ustrzelić srebrna 36 ;)
Świeżo rozpakowywane po majówce.



8a1239791b2a3e4ffd6093e4b3abc56e.jpg
80601e70143008f3bc6bbd078be5fcdb.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobrze leży, no i świetnie się prezentuje ta srebrna tarcza. 💪


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tbn napisał(-a):


Nie zgodzę się. Złoto na bezelu 58 dla mnie przekreśliło ten ogonie fantastyczny zegarek. To jest współczesny diver mimo wszystko, złoto na tarczy nadaje właśnie klimatu starych subow z tropical dial, ale na bezelu jest zwyczajnie pretensjonalne. Co innego zwykły BB, świetny acz gruby, może ta nowa wersja lepiej się nosi, ale i tak nie ma jeszcze czarnej. 
 

Co do 54, to świetnie zrobiona reedycja. Nie widziałem na żywo, wiec nie oceniam rozmiaru. 

Mój komentarz dotyczył spójności estetycznej która w 58 jest zachowana. Ale jeśli już spojrzeć na to z historycznej perspektywy to w 54 jest jeszcze gorzej. Gdyby chcieli oddać trytowy klimat powinni ograniczyć się do wskazówek i indeksów używając lumy typu  faux patina . Wprowadzenie tam elementów złota ( także w napisach ) ma się nijak do koncepcji odtworzenia trytowego SUBa ( np. takiego jak na zdjęciu) i sprawia, że zegarek wygląda jak składak.

Generalnie BB jest współczesnym zegarkiem,  luźno nawiązującym do pierwowzorów. To takie Tudorowe „greatest hits „ - weźmy  charakterystyczne elementy z naszych różnych modeli i stwórzmy nowy , nieistniejący wcześniej zegarek. Skoro tak - to elementy muszą ładnie do siebie pasować, inaczej powstaje efekt wczesnych Rolexów…”mamy jeszcze te tarcze to pakujmy je do nowych kopert żeby się nie zmarnowały …”

 

F7345E2A-F6EB-42B0-9D7B-927F50D9B7BA.webp

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, desmo napisał(-a):

Ale jeśli już spojrzeć na to z historycznej perspektywy to w 54 jest jeszcze gorzej. Gdyby chcieli oddać trytowy klimat powinni ograniczyć się do wskazówek i indeksów używając lumy typu  faux patina . Wprowadzenie tam elementów złota ( także w napisach ) ma się nijak do koncepcji odtworzenia trytowego SUBa ( np. takiego jak na zdjęciu) i sprawia, że zegarek wygląda jak składak.

F7345E2A-F6EB-42B0-9D7B-927F50D9B7BA.webp 108 kB · 4 pobrania

 

No coż, dla mnie faux patina to najgorszy sposób tworzenia zegarka w stylu wintydż. Złoto ogólnie w serii BB swietnie to zastępuje, dodatkowo niczego nie udając, tylko nadając charakteru starych tarcz. Jak patrzę na zdjęcia Oyster Prince 54 i nowego 54 to patrzę praktycznie na ten sam zegarek, w nowym wydaniu. Jedyne wątpliwości mam co to tarczy, bo w poprzednich BB była matowa co mi się bardzo podobało, teraz ten szlif w mocnym oświetleniu nie wygląda najlepiej. Ale może zdjęcia przekłamują jak często to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.