Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Już jest, ale mam na razie taki zapieprz, że nawet sesji nie ma kiedy zrobić.
Nadgarstek 17-17,5 cm.

4a3475616032646d708a4ac1bb5dc797.jpg&key=9c159957280825590a8ba379a9360a01ba01bd599ee7765e3fdc747c6ea0915a

Good. Na moim 16cm nadgarstku powinien pasowac jak ulał.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, ledr napisał(-a):

Dobrze wygląda, Jacku, wytrzymaj tylko z nim trochę, to pochwalisz się, jak zrobimy jakieś spotkanie w Katowicach, może pod koniec czerwca?

 

Wytrzymam, wytrzyma, nie mam wyjścia ze względów finansowych.

Skompletowałem trio o jakim myślałem od 2 lat i teraz czas odpocząć od otwierania forum na stronie bazarku.

Organizuj spotkanie, ja się zjawie na pewno z przyjemnością.

9 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Miesiąca nie przetrwa. 😅

 

Hahaha , to nie Snoopie , zabawi u mnie dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mrstatler napisał(-a):

 

Hahaha , to nie Snoopie , zabawi u mnie dłużej ;)

Ta Omega wytrzymała u mnie wyjątkowo długo, bo ponad pół roku. 🙂


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, mario1971 said:

Ta Omega wytrzymała u mnie wyjątkowo długo, bo ponad pół roku. 🙂

 

Ale chyba głównie dlatego, że 3 miesiące czekała w pudle na bransoletę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, logann napisał(-a):

 

Ale chyba głównie dlatego, że 3 miesiące czekała w pudle na bransoletę :D

Też fakt. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):

Nie spodziewałem się ze tak polubię się z tym zegarkiem i paskiem

Ja tez 😁

Ale o pasku nie myslalem... 🤨 Moze jakas granatowa albo czerwona guma, bo zielona srednio? 🤔

EFA58550-4431-448A-B683-D57637091D13.jpeg

8388023A-0CD3-4587-8A10-A70C58030005.jpeg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artme napisał(-a):

Ja tez 😁

Ale o pasku nie myslalem... 🤨 Moze jakas granatowa albo czerwona guma, bo zielona srednio? 🤔

 

 

Mi tak przypasował pasek, ze zamówiłem już kolejny😅 Ten bialas jest naprawdę niczego sobie 👍


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Teufel26 napisał(-a):

Mi tak przypasował pasek, ze zamówiłem już kolejny😅 Ten bialas jest naprawdę niczego sobie 👍

Pomysle nad paskami - a co 😁

A bialas? Coz - jak nie stac kogos na meteoryt, to i tak fajna parka sie robi 😉👍

4CD3E2B3-6C7D-4FC2-B843-8470B053ABF3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskow ciąg dalszy- też pasuje…

ogólnie to jasno szary jest.

 

E6043219-1DFF-4D11-BBB4-F40E14935B29.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, artme napisał(-a):

Pomysle nad paskami - a co 😁

A bialas? Coz - jak nie stac kogos na meteoryt, to i tak fajna parka sie robi 😉👍

4CD3E2B3-6C7D-4FC2-B843-8470B053ABF3.jpeg

Piękny i bestia 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2023 o 11:42, proki1971 napisał(-a):

Przecież Pelagos ma :)

Faktycznie, ale akurat nie o nim mowa;):)

 

W dniu 20.05.2023 o 12:14, traczu napisał(-a):

Szczęśliwi kalendarza nie śledzą ;)abf9697475df53a06c418346c6cdfb75.jpg

też prawda. Szczęśliwi czasu nie liczą... jestem zatem nieszczęśliwy:):):)

 

W dniu 20.05.2023 o 20:25, tommly napisał(-a):

I w tym właśnie ich cały urok.

 

jestem przyzwyczajony do datownika i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zegarka BEZ.

 

Fakt faktem zegarki bez datownika są ładne wizualnie:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pk_kamil napisał(-a):

 

też prawda. Szczęśliwi czasu nie liczą... jestem zatem nieszczęśliwy:):):)

Godzinę zawsze można sprawdzić na komórce;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, artme napisał(-a):

Pomysle nad paskami - a co 😁

A bialas? Coz - jak nie stac kogos na meteoryt, to i tak fajna parka sie robi 😉👍

 

Ciekaw jestem, czy według Ciebie, te dwa zegarki mogły by ze sobą konkurować? Tudor, niejako "wasal" Rolexa, powinien ustępować mu w każdej kwestii, ale czy tak jest? 

Jako wieloletni użytkownik Rolexa napewno możesz obiektywie ocenić jakość, dokładność, komfort, prestiż ...


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dla porównania wersję mono i... stereo, czyli odcień granatu w całej krasie. Prostota tego zegarka jest nieoceniona, nie nudzi się chyba właśnie dlatego, że tak niewiele rozprasza uwagę na tarczy.

IMG-3337.jpg

IMG-3339.jpg


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pk_kamil napisał(-a):

Faktycznie, ale akurat nie o nim mowa;):)

 

też prawda. Szczęśliwi czasu nie liczą... jestem zatem nieszczęśliwy:):):)

 

jestem przyzwyczajony do datownika i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zegarka BEZ.

 

Fakt faktem zegarki bez datownika są ładne wizualnie:)

Też tak kiedyś miałem, teraz mi się zmieniło i bez datownika da się żyć, a czasem jest nawet łatwiej, bo nie trzeba przestawiać, jak się wyciąga z roto po długim nie noszeniu :D

 

11 minut temu, ledr napisał(-a):

Zrobiłem dla porównania wersję mono i... stereo, czyli odcień granatu w całej krasie. Prostota tego zegarka jest nieoceniona, nie nudzi się chyba właśnie dlatego, że tak niewiele rozprasza uwagę na tarczy.

 

Leszku weź idź z tym BLUE, idź w ... 😝

Powiem Ci, że spróbowałem czarnego i jednak chyba wolę niebieskiego. Nie wiem, czy nie będzie powrotu, choć stary niebieski Pelagos i panda też do mnie "gadają" :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tommly napisał(-a):

Leszku weź idź z tym BLUE, idź w ... 😝

Powiem Ci, że spróbowałem czarnego i jednak chyba wolę niebieskiego. Nie wiem, czy nie będzie powrotu, choć stary niebieski Pelagos i panda też do mnie "gadają" :D

Prędzej, czy później pójdę... z torbami, bo sercem kupowałem po kolei, najpierw czarnego 58, a potem niebieskiego. Nic to nie miało wspólnego ze zdrowym rozsądkiem (podobnego nurka, przynajmniej kolorystycznie, już miałem), ale przeszedł próbę czasu i teraz jest nr 1 jako edc. No i dosyć fotogeniczny, skubaniec.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ledr napisał(-a):

Prędzej, czy później pójdę... z torbami, bo sercem kupowałem po kolei, najpierw czarnego 58, a potem niebieskiego. Nic to nie miało wspólnego ze zdrowym rozsądkiem (podobnego nurka, przynajmniej kolorystycznie, już miałem), ale przeszedł próbę czasu i teraz jest nr 1 jako edc. No i dosyć fotogeniczny, skubaniec.

Mi najbardziej pasuje jego surowość i te błyszczące srebrne indeksy oraz wskazówki. Myślałem naiwnie, że dam się przekonać do złotych, ale jednak nie :D

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):

Ciekaw jestem, czy według Ciebie, te dwa zegarki mogły by ze sobą konkurować? Tudor, niejako "wasal" Rolexa, powinien ustępować mu w każdej kwestii, ale czy tak jest? 

Jako wieloletni użytkownik Rolexa napewno możesz obiektywie ocenić jakość, dokładność, komfort, prestiż ...

Czy te zegarki ze soba konkuruja? Rolex nie pozwolilby sobie, aby Tudor mu "zagrozil" i bardzo starannie to przemyslal. Jednak zrobil to wg mnie z niesamowitym wyczuciem, aby krol zostal krolem ale jego "giermek" byl jednak na najwyzszym poziomie za te pieniadze.

Nie bede sie wiele rozpisywac, ale napisze w czym czarny ma przewage nad bialym. Mechanizm - tutaj nie mamy oczywiscie watpliwosci, ze Rolexa mechanizmy konkuruja nawet z wyzsza polka i daja sobie swietnie rade, jednak choc Tudora chodzi idealnie, to dopiero po latach bedzie mozna cos wiecej powiedziec. Wykonczenie takie jak indeksy z bialego zlota czy chocby ceramiczny bezel rowniez na plus u czarnego, jednak zlota na oko nikt nie zobaczy a w przypadku bialasa aluminiowy bezel nadaje mu pieknych kolorow odwolujacych sie do starszych wypustow pepsi i oddaje w pelni vintydzowy charakter modelu. Bransoleta rowniez vintydzowa, solidnie zmontowana (w przeciwienstwie do np. nowego Moona), pasujaca do calosci i precyzyjnie sie zamykajaca ale niestety - i to chyba jedyny u mnie minus calego zegarka, to brak szybkiej mikroregulacji 😞

 

I wracajac do kwestii konkurowania - wg mnie, to swietnie uzupelniajace sie modele a nie konkurujace ze soba - tak bym to nazwal. Klimaty Tudora, to takie starsze wypusty Rolexa i o to im pewnie chodzi a udaje im sie to oddac znakomicie. Jak patrze (przy tej jasnej tarczy) na aluminiowy bezel i jego kolory, to w zadnym razie nie zastapilbym ich ceramika, bo czuje sie jak z poprzednim pepsi normalnie 😊

 

I chyba najwazniejsze - tak wykonany zegarek jako calosc z komplikacja daty i GMT dostajemy w cenie prawie 3 razy nizszej, co daje nawet w stosunku do konkurencji wynik miażdżący przy dzisiejszych cenach - ja nie widze zadnej fajniejszej alternatywy.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, swierszczu napisał(-a):

Czyli tudor bida vintage rolex?😂

Tudor zawsze bedzie Tudorem, ale w tym wypadku to nie jest nic uwlaczajacego - ot... jesli nie lubisz nowych trendow, blyszczacych ceramik i powiekszonych indeksow etc.,  ale cenisz sobie jakosc wykonania na poziomie ostatnich lat a nie z ponad pol wieku, to jest to swietna alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest swietna alternatywa dobrze jakosciowo wykonanego zegarka w mega rewelacyjnej cenie. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, swierszczu napisał(-a):

Bo to jest swietna alternatywa dobrze jakosciowo wykonanego zegarka w mega rewelacyjnej cenie. 

Zgadzam sie w 100% procentach 😎

 

ps

jakby tak dokleic do niego cyklopa, to bylby sztos! 😎😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te zegarki ze soba konkuruja? Rolex nie pozwolilby sobie, aby Tudor mu "zagrozil" i bardzo starannie to przemyslal. Jednak zrobil to wg mnie z niesamowitym wyczuciem, aby krol zostal krolem ale jego "giermek" byl jednak na najwyzszym poziomie za te pieniadze.
Nie bede sie wiele rozpisywac, ale napisze w czym czarny ma przewage nad bialym. Mechanizm - tutaj nie mamy oczywiscie watpliwosci, ze Rolexa mechanizmy konkuruja nawet z wyzsza polka i daja sobie swietnie rade, jednak choc Tudora chodzi idealnie, to dopiero po latach bedzie mozna cos wiecej powiedziec. Wykonczenie takie jak indeksy z bialego zlota czy chocby ceramiczny bezel rowniez na plus u czarnego, jednak zlota na oko nikt nie zobaczy a w przypadku bialasa aluminiowy bezel nadaje mu pieknych kolorow odwolujacych sie do starszych wypustow pepsi i oddaje w pelni vintydzowy charakter modelu. Bransoleta rowniez vintydzowa, solidnie zmontowana (w przeciwienstwie do np. nowego Moona), pasujaca do calosci i precyzyjnie sie zamykajaca ale niestety - i to chyba jedyny u mnie minus calego zegarka, to brak szybkiej mikroregulacji
 
I wracajac do kwestii konkurowania - wg mnie, to swietnie uzupelniajace sie modele a nie konkurujace ze soba - tak bym to nazwal. Klimaty Tudora, to takie starsze wypusty Rolexa i o to im pewnie chodzi a udaje im sie to oddac znakomicie. Jak patrze (przy tej jasnej tarczy) na aluminiowy bezel i jego kolory, to w zadnym razie nie zastapilbym ich ceramika, bo czuje sie jak z poprzednim pepsi normalnie
 
I chyba najwazniejsze - tak wykonany zegarek jako calosc z komplikacja daty i GMT dostajemy w cenie prawie 3 razy nizszej, co daje nawet w stosunku do konkurencji wynik miażdżący przy dzisiejszych cenach - ja nie widze zadnej fajniejszej alternatywy.

Świetne, obiektywne podsumowanie, dziękuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie z innej strony, istnieje w Warszawie salon który ma modele by przymierzyc? Czy niestety jak w Kruku, wszystko w katalogach? Nie spodziewalem sie ze to ja musze sie nachodzic za zegarkiem, a nie firma za klientem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.