Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Na korzyść którego?

Kuba, no weź :)

BB na swoje plusy, nawet sporo, ale od suba jest większy niż wskazują na to wymiary.

Szczególnie porównując wygodę bransolety 20/16 i 22/20.

BB wole aktualnie nosić na gumie.

Zakładam ze sam BB nawet w wersji ND jest cięższy od suba wiec nie wiem skąd ta sensacja :)

Kiedyś oba ważyłem. Różnica to chyba jakieś 30 gram na korzyść Suba, ale te 20% więcej, na ręku wydaje się duuuużo większe.

Kuba, no weź :)

BB na swoje plusy, nawet sporo, ale od suba jest większy niż wskazują na to wymiary.

Szczególnie porównując wygodę bransolety 20/16 i 22/20.

BB wole aktualnie nosić na gumie.

Kiedyś oba ważyłem. Różnica to chyba jakieś 30 gram na korzyść Suba, ale te 20% więcej, na ręku wydaje się duuuużo większe.

Ale ta różnica w rozmiarze jest naprawdę aż tak odczuwalna? Myślę o Twoim Pamie i jak byś jego zestawił z BB to też Tudor by gorzej wypadł?

Tak, jest. Szczególnie gdy jest tak upalnie jak teraz. Wszystko zależy od wzorca. Jeśli sub jest punktem wyjścia, to BB jest dla mnie, mniej ergonomiczny.

PAM to inna kategoria. Jeśli miałabym porównywać go gabarytem do zegarka, który miałem, musiałbym sięgnąć do PO. Ale to porównanie nie będzie miarodajne, bo akurat ją nosiłem przez 99% czasu na bransolecie. A Pama siłą rzeczy, nie.

Edited by Tomaszek

Desmo, od początku nawet w Pelagos, mi się to nie spodobało, rozumiem ,że to można polubić a nawet pokochać od pierwszego wejrzenia, Jednak wskazówka godzinowa jest taka sama, troszkę jakby "nie poważna", szanuję jednak bardzo markę i tym modelem udowodnili ,że rynek jest ich w tym przedziale cenowym, cena jakość 5/5. Designersko, kwestia gustu jedynie.

Kwestia przyzwyczajenia, dla jednych bransoleta zbyt ciężka, dla innych pasek zbyt lekki :).

Przeszukałem kilka ostatnich stron i nie widzę Rangera. Już się znudziły ?

Absolutnie nie znudziły. Sam żałuję, że mojego jakiś czas temu "pogoniłem". Także proszę wstawiaj jak najwięcej zdjęć Rangera. Zmobilizujesz mnie. :-)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Wprawdzie nie ranger ale tez jest pięknie ;)]

Zgadzam się. Też pięknie! I BB, jeszcze w wersji "smiley", też trochę żałuję. Chyba przez emocje powoli szykuje się powrót do Tudora. :-)

Edited by PistolPete

Dobrze popatrzec na te wasze Black Bay'e. Moj braz ze wzgledu na pogode od kilku tygodni tylko kreci sie w rotomacie, to zdecydowanie nie pogoda na pasek. 

Pozdrawiam,

Janek

Hahaha! Przez przypadek u miejscowego zegarmistrza znalazłem mój egzemplarz Rangera, który "pogoniłem" w zeszłym roku. W zasadzie dałem w rozliczenie jednemu handlarzowi a znalazłem u drugiego. Stan nadal igła. Dałem sobie czas na zastanowienie do jutra rano. Stęskniłem się za Rangerem ale w głowie siedzą też inne pomysły. :unsure:

Jedyna pamiątkową fotka jaką mam.277fb654d21015ba98c7517914cdba22.jpg

Edited by PistolPete

Twoje zdjęcie katalogowe ale ja nie mogę „ odwidzieć” słabego spasowania bransolety z kopertą. W tej kategorii wybieram Explorera.

post-55792-0-46270100-1533648479_thumb.jpeg

Przez długi czas tak miałem ale coś mi się przestawiło i to "spasowanie" zaczęło mi się podobać.

Explorer jest jednym z tych co mąci w głowie. Biała II-ka :-)

Edited by PistolPete

Ranger to bardzo przyjemny model. Nawet brak daty bym przebolał.

To, co mnie najbardziej zniechęca to eta w zegarku za te pieniądze, ale nic nie poradzę, że mam takie uprzedzenie. Po cichu liczę, że i Rangerze przyjdzie w końcu czas na inhouse.

e8202bd59e356b48e45e9ebd1340df2a.jpg

A tymczasem dziś na ręku też wylądował Tudor:

f81fa10efb9b8226f34b3280e59a7004.jpg

Kolega z forum zwrócił mi na coś uwagę. Na zdjęciach nowego Tudora Black Bay Fifty Eight widać jakby bransoleta była w innym odcieniu stali niż koperta.

Przykład:

Tudor-Black-Bay-Fifty-Eight-39mm-79030N-

On podejrzewa, że może kwestia innego szczotkowania, ja że raczej inny "sort" stali użyty do wykonania bransolety. Z własnego doświadczenia - miałem tak w Squale 20 Atmos. Pierwsza edycja miała stal spasowaną kolorystycznie. Druga edycja miała bransę dokładnie w takim lekkim kontraście do koperty. Przy czym koperta wydawała się być wykonana ze stali lepszego gatunku niż bransoleta (która była lżejsza i jakby gorzej wykonana niż w v.1).

Jak myślicie?

ng6mnrm.png