Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Pytanie o dokumenty które Tudor daje wraz z zegarkiem,

Oprócz plastikowej karty widzę w różnych ofertach takie dwie czarne książeczki.    Czy są w nich jakieś wpisy, pieczątki, czy są one istotne dla gwarancji ?   Mój sprzedający nie przesłał mi tych książeczek, tylko samą plastikowa kartę.  Trochę słabo, nie ?

5 minut temu, Grygos napisał:

Oprócz plastikowej karty widzę w różnych ofertach takie dwie czarne książeczki.    Czy są w nich jakieś wpisy, pieczątki, czy są one istotne dla gwarancji ?   Mój sprzedający nie przesłał mi tych książeczek, tylko samą plastikowa kartę.  Trochę słabo, nie ?

Nie są ważne, najważniejsza jest podbita karta gwarancyjna. Nic więcej nie potrzebujesz.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Teoretycznie karta nie jest potrzebna, ponieważ jest aktywowana elektronicznie w chwili sprzedaży, praktycznie jeśli chce się skorzystać z gwarancji producenta, to ten może zapisać sobie co mu się podoba i np. oprócz karty wymagać dodatkowo trzech pomidorów i zaświadczenia o nieodrażającym wyglądzie kupującego 🙂

W 2020 r. Tudor wprowadził nowe karty gwarancyjne (podobnie jak Rolex).

Na starych kartach oprócz nr ref. i seryjnego były jeszcze:

- kod kraju AD (jako np. LC100, gdzie LC = land code, 100 = Niemcy)

- nazwa/pieczątka AD

- nazwa kupującego

- data zakupu

Na nowych kartach jest już tylko na rewersie miejsce na (jak na zdjęciu karty BB58 poniżej 🙂 )

- datę zakupu

Zarówno stare karty jak i nowe w chwili sprzedaży są aktywowane elektronicznie czytnikiem u AD, więc Tudor/Rolex wiedzą kiedy i gdzie zegarek o danym nr seryjnym został sprzedany.

Natomiast nowe karty są kłopotliwe dla rynku wtórnego. Jeśli sprzedawca nie jest zaufany, to nigdy nie ma się pewności co do źródła pochodzenia zegarka oraz tego czy i do kiedy ma gwarancję producenta. Wcześniej można było chociażby w prymitywny sposób sprawdzić czy dany salon w ogóle istnieje i czy ma autoryzację producenta, a w niektórych przypadkach uzyskać bezpośrednio informację czy rzeczywiście sprzedali dany zegarek i stan gwarancji.

spacer.png

Edited by memento mori

Instrukcja i zasady gwarancji wraz z certyfikatem chronometru w tych książeczkach... do gwarancji potrzebna tylko wypisana plastikowa karta... a przywieszkę Ci dali chociaż ?
IMG_0587.thumb.jpg.f0baccf5265e9d20cea2f7bef26541c2.jpg

15 minut temu, Szyszkops napisał:

Instrukcja i zasady gwarancji wraz z certyfikatem chronometru w tych książeczkach... do gwarancji potrzebna tylko wypisana plastikowa karta... a przywieszkę Ci dali chociaż emoji6.png?

uu, widać, że się kurzy ;)

54 minuty temu, Szyszkops napisał:

To rysy, które zrobiłem o kadłub uboota podczas ostatniego nurkowania emoji6.png

Toż to głupota, pływać blisko uboota! A na pewno nie należy zakładać do nurkowania drogich, eleganckich zegarków marki Tudor😉

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

5 minut temu, Rethel napisał:

zwiąż środek sznurkiem

1 minutę temu, Szyszkops napisał:

na bogato i tak

połączę wasze posty i będę nosił zawieszkę na bransolecie :D

Godzinę temu, Szyszkops napisał:

Przeca widać, że na bogato i tak - przywieszka jest emoji846.png

Która to ta przywieszka? To coś z czerwonym kawałkiem wełny ala metka sklepowa?

Łooo Panie, tyle hałasu o nic :wacko:

Edited by mario1971

Która to ta przywieszka? To coś z czerwonym kawałkiem wełny ala metka sklepowa?

Łooo Panie, tyle hałasu o nic :wacko:

A są jakieś lepsze jeszcze ??

3 minuty temu, Szyszkops napisał:

A są jakieś lepsze jeszcze emoji849.png??

Myślałem, że to będą takie fajniejsze dyndołki jak w Roleksie.

Może to i lepiej, że wyrzucają ja do kosza...

Edited by mario1971

Kruk właśnie nam zafundował podwyżkę Tudora.
Ciekawe czy R też cenowo do góry ;-)

I'm not myself, but not dead and not for sale...

11 minut temu, mario1971 napisał:

w Roleksie.

w rolku zawieszka jest ozdobna tutaj z tyłu masz znowu serie i numer zegarka wiec faktycznie nic do oglądania

Dzięki wszystkim za info.  

Przywieszki też nie dali :( .  Dobrze, że wskazówki są...choć datownika nie widzę.

Martwi mnie brak tego certyfikatu chronometru.  Nie mogę w sieci znaleźć jak to wygląda.  Jest tam wpisany numer seryjny zegarka, czy tylko świadectwo dla tej referencji ?

Dzięki wszystkim za info.  
Przywieszki też nie dali  .  Dobrze, że wskazówki są...choć datownika nie widzę.

Martwi mnie brak tego certyfikatu chronometru.  Nie mogę w sieci znaleźć jak to wygląda.  Jest tam wpisany numer seryjny zegarka, czy tylko świadectwo dla tej referencji ?

Niech Cię nie martwi. Możesz sobie wydrukować mój certyfikat
(Wybrałem Ci w jęz. ang., ale może być też po arabsku lub japońsku np. )IMG_0596.jpg

Ale jaja... dzięki.   Myślałem że tam będą jakieś wzorki, ramki, szlaczki jak na obligacjach z 1926 roku :)