Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Czy orientuje się ktoś jakie i czy są różnice między bransoletą w modelu z różą, a późniejszym bez róży ?

Przymierzam się do kupna Black Baya 58 i w ofercie jednego ze sprzedających jest dokupiona bransoleta z wcześniejszego modelu. Zastanawiam się, czy to na plus, minus czy bez różnicy dla zegarka. 

Kolega chyba tylko literówkę zrobił i kupuje właśnie bb41 inhouse z bransa z modelu na eta?

Ja się nie znam, ale obstawiałbym, że może nie pasować… z drugiej strony jeśli ktoś taki zestaw ma i sprzedaje - może warto poprosić o zdjęcia?

Posted (edited)

Stara bransoleta pasuje do nowego modelu :) mowa oczywiście o wersji 41.

Edited by dawid82

Pozdrawiam :)

2 godziny temu, Szyszkops napisał(-a):

Kolega chyba tylko literówkę zrobił i kupuje właśnie bb41 inhouse z bransa z modelu na eta?

Ja się nie znam, ale obstawiałbym, że może nie pasować… z drugiej strony jeśli ktoś taki zestaw ma i sprzedaje - może warto poprosić o zdjęcia?

Zgadza się, przepraszam faktycznie mój błąd. 

1 godzinę temu, artooro napisał(-a):

Dokładnie, na tę ofertę zwróciłem uwagę. 

Godzinę temu, dawid82 napisał(-a):

To moja oferta ;) 

Miło mi poznać właściciela. Wyjaśnisz czym różni się starsza i nowsza bransoleta oraz czemu zdecydowałeś się na zakup właśnie tej z modelu róży ?

Maskownice są te same pod obie koperty? E no to git! Mówiłem, że ja się nie znam

30 minut temu, se7en napisał(-a):

Miło mi poznać właściciela. Wyjaśnisz czym różni się starsza i nowsza bransoleta oraz czemu zdecydowałeś się na zakup właśnie tej z modelu róży ?

Nowsza wersja ma takie pipcyki z boku bransolety, ja taki zestaw już kupiłem od poprzedniego właściciela  :) 

Pozdrawiam :)

To w skrócie napisze ze bb na inhousie a właściwie koperta idealnie pasuje pod bransoletę z wersji na ecie. Bransoleta różni się się jedynie tymi pseudo nitami. Niczym więcej 

O i T 

54 minuty temu, Elitarny napisał(-a):

A niebieskiego jeszcze masz, czy poszedł do ludzi?

Dlaczego z nowym nickiem? ;)

3… 2… 1 🤩, zastanawiałem się czy kupić, ale jak sprzedawca powiedział ze mieli pięć sztuk, z tego cztery poszły dla osób które mają historię zakupową rolex liczoną w mln, a ten jeden został odrzucony przez kupującego (bo jednak nie), to pomyślałem- walić to. Najwyżej będę jadł ryż 

37C66C7D-FDEB-4903-97DE-03039E865DD7.jpeg

Posted (edited)
37 minut temu, nicon napisał(-a):

Gratulacje należą się nie tylko za zakup, ale też dla sprzedawcy za gadkę sprzedażową ;).

🤩

Edited by voytekb

Posted (edited)

Kupowałeś w Niemczech czy UK?

Edited by vvv

Pozdrawiam,

Janek

3 godziny temu, swierszczu napisał(-a):

Jaki koszt tego cuda?

18.000 AED wg kursu dnia (przeliczany z Euro). Kupiony w Emiratach Arabskich w butiku Tudor/Rolex w Dubaju. Tutaj nie ma podatku (tzn jest 5%, ale można na niego dostać opust). dostali 5 sztuk, jeden pojechał do Saudi, trzy zostały w Dubaju, jeden dostałem ja (też jakby Dubaj). Ale byłem na liście, plus wstawił się za mną znajomy. teraz poluję na Chrono z biała tarczą na skórze. 

18.000 AED wg kursu dnia (przeliczany z Euro). Kupiony w Emiratach Arabskich w butiku Tudor/Rolex w Dubaju. Tutaj nie ma podatku (tzn jest 5%, ale można na niego dostać opust). dostali 5 sztuk, jeden pojechał do Saudi, trzy zostały w Dubaju, jeden dostałem ja (też jakby Dubaj). Ale byłem na liście, plus wstawił się za mną znajomy. teraz poluję na Chrono z biała tarczą na skórze. 

No ale dajże więcej zdjęć, Kolego

11 godzin temu, voytekb napisał(-a):

Tutaj nie ma podatku (tzn jest 5%, ale można na niego dostać opust

Nie rozumiem tego mechanizmu, jak to działa? Na amerykańskich grupach tez piszą ze mozna dostac rabat u AD albo zwrot podatku na lotnisku (np po zakupach w Grecji)

W Emiratach arabskich jest tylko jeden podatek - VAT w wysokosci 5%. Z uwagi na to, że podatek naliczamy kest od zakupów kartą kredytową/debetową (tu nie ma paragonów), więc kupujący może zapłacić gotówką i ma 5% opustu od ręki. Tutaj tez nie ma urzędów skarbowych… jeśli jesteś no turystą, i kupujesz na swoje potrzeby- dostajesz cos na kształt faktury VAT, i to pokazujesz na lot ISKI i dostajesz zwrot zapłaconego podatku VAT (bo towar jest eksportowany). 

Proszę bardzo 😍

5F0D2B21-0AC8-4D5D-8FF1-580B1D7AEDC6.jpeg

6400975D-8FA1-4652-9D5A-C8B30198C241.jpeg

4F5C7F26-8AF8-464C-9205-B7509076AD00.jpeg

C0D665DD-0C0F-420A-B5D5-B42DF11338AF.jpeg

Idąc dalej tokiem rozumowania (zwrot podatku VAT). W przypadku polski - zwrot dostanie obcokrajowiec, który kupił produkt (zegarek) w Polsce, ma na dowód fakturę zakupu z wyszczególnionymi podatkiem VAT (w PL 23%). Na granicy przedstawia celnikowi produkt, fakturę zakupu, ta zostaje podbita na dowód że towar opuszcza terytorium RP, i ty zgłaszasz się po drugiej stronie granicy po VAT naliczony.  

Posted (edited)
W dniu 22.07.2021 o 19:52, Michal93 napisał(-a):

Od tygodnia leży w gablocie na P3k, wczoraj byłem i ciagle leży :) Na żywo dużo lepiej niż na zdjęciach ogólnie :)

Chyba już dawno jest sprzedany, był zamawiany jakiś czas temu przez znajomego😉 Dziś odebrał. Chyba że przyszło ich więcej i mają zapas.

O, nawet miałem okazję przymierzyć:

IMG_20210803_1657065.thumb.jpg.e20d9c9cdb83181537b964cc59f70656.jpgIMG_20210803_1653173.thumb.jpg.a24944cd21a5fc4c627c96598b633699.jpgIMG_20210803_1653028.thumb.jpg.539d058fcf5326f83deefa97bf070117.jpgIMG_20210803_1652133.thumb.jpg.0b14aa44439f7dc4344faec252c002f7.jpgIMG_20210803_1651556.thumb.jpg.399b7c88964d660f728581849c3ea28d.jpgIMG_20210803_1651449.thumb.jpg.8be64bb3872e7d534df3283201a9fbcc.jpg

Edited by facecik

Wrzucałem zdjęcia do działu zapytań odnośnie podróbek, ale brak odzewu. Może tutaj ktoś się wypowie.

Sądząc po zdjęciach zegarek to oryginał?

received_578226579985776.jpeg

received_202428978517698.jpeg

received_1230053787490176.jpeg