Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Cześć. Lecąc przez Monachium zaglądnąłem do zegarkowego butiku na lotnisku. Tam skorzystałem z okazji i zabrałem ze sobą niemieckojęzyczny, ładnie wydany katalog Tudora na lata 2021-22. Obejrzałem, sam go nie potrzebuję, ale zakładam, że wśród fanów marki trafiają się również zbieracze katalogów. Jeżeli ktoś jest takim katalogiem zainteresowany, to proszę o kontakt. Mogę wysłać w cenie znaczka pocztowego lub kuriera, a jak ktoś jest z Krakowa i okolic, to mógłby sobie katalog odebrać osobiście.

0c8ac712c8fa99edbca85dde13b7d8e1.jpg

97f25854345642a8e776fcf2d63094bd.jpg

d9efd1019c70031e7da0c882e1358ca2.jpg

W dniu 29.10.2021 o 09:09, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Cześć. Lecąc przez Monachium zaglądnąłem do zegarkowego butiku na lotnisku. Tam skorzystałem z okazji i zabrałem ze sobą niemieckojęzyczny, ładnie wydany katalog Tudora na lata 2021-22. Obejrzałem, sam go nie potrzebuję, ale zakładam, że wśród fanów marki trafiają się również zbieracze katalogów. Jeżeli ktoś jest takim katalogiem zainteresowany, to proszę o kontakt. Mogę wysłać w cenie znaczka pocztowego lub kuriera, a jak ktoś jest z Krakowa i okolic, to mógłby sobie katalog odebrać osobiście.

0c8ac712c8fa99edbca85dde13b7d8e1.jpg

97f25854345642a8e776fcf2d63094bd.jpg

d9efd1019c70031e7da0c882e1358ca2.jpg

Jak widzę to pepsi od Tudora na tej okładce,  to mi się źle robi. Nie dość że trzymali go w serwisie 3 miesiące,  to jeszcze wrócił w opłakanym stanie. 

Edited by zbyniu70

Godzinę temu, zbyniu70 napisał(-a):

Jak widzę to pepsi od Tudora na tej okładce,  to mi się źle robi. Nie dość że trzymali go w serwisie ponad dwa miesiące,  to jeszcze wrócił w opłakanym stanie.  Firma Tudor to dziady, szkoda kasy i nic więcej.

Czyżby słynny datownik?

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Dzięki za odpowiedź. Kiepsko ten serwis prowadzą. Ciekawe czy to u nas w Polsce czy pojechało dalej.

1 godzinę temu, Rethel napisał(-a):

Dzięki za odpowiedź. Kiepsko ten serwis prowadzą. Ciekawe czy to u nas w Polsce czy pojechało dalej.

1 godzinę temu, Rethel napisał(-a):

W Szwajcarii oczywiście,  ale może to jakiś skrajny przypadek.  Ja już nie mam Tudorów i jest mi z tym ok.

Jakimś cudem tego tu jeszcze nie było, więc wrzucam:

Idzie nowy Tudor "Milsub". Jako fan Pelagosa LHD nie mogę się doczekać przymiarki mniejszej wersji. Ciekawe czy wersja cywilna (z czterema linijkami tekstu na godzinie 6) będzie miała "stałe" teleskopy.

Godzinę temu, Kobuz napisał(-a):

Jakimś cudem tego tu jeszcze nie było, więc wrzucam:

Idzie nowy Tudor "Milsub". Jako fan Pelagosa LHD nie mogę się doczekać przymiarki mniejszej wersji. Ciekawe czy wersja cywilna (z czterema linijkami tekstu na godzinie 6) będzie miała "stałe" teleskopy.

Stałe teleskopy w wersji cywilnej to raczej niebardzo, ale kto wie.

Odnośnie S&G. Przypomnijcie mi proszę co i "jak" tam jest złote? Koronka, bezel i endlinki to lite złoto a ogniwa są pozłacane czy tak jak omega kiedyś robiła "gold plated cap" czyli stal owinięta złotą blaszką? Wersja 3 wskazówkowa ma tak samo jak chrono?

Edited by memento mori

No właśnie coś  mi nie pasowało to plated pisząc posta. Wpisałem na szybko w Google i była tam grafika z walcowanym na stal złotem opisana jako plated. Pewnie wzięli ja pomyłkowo z gold vermeil. tak to bywa  że źródłami w sieci. 😉

Edited by memento mori

20 minut temu, Rethel napisał(-a):

@ecipecidzięki za info. Trzeba by go obejrzeć na żywo. Ale można przyznać - rasowy tool watch.

brak daty

L2L 2mm większy niż w "normalnym" Pelagosie

jakiś takiś niewiadomojakiś :)