Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Recommended Posts

Byłem dziś w Kruku na placu Konstytucji z zamiarem kupienia Bb58 z 20% rabatem.
W gablotce był BB burgundy na jubilee. Jest świetny, polecam go pomacać. Z Bb58 zrezygnowałem, przegrał z kretesem. Brałbym tego burgundy od razu, ale niestety rezerwacja.
@ledr Przymierzałem też chrono. To nie dla mnie zegarek, jest zbyt wysoki. Ale dzięki za pamięć.

Jacku, a burgundowy BB był tak wyraźnie niższy od chrono? Sam bym chciał zobaczyć tę nową referencję…

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Jacku, a burgundowy BB był tak wyraźnie niższy od chrono? Sam bym chciał zobaczyć tę nową referencję…
Chyba jest ponad milimetr niższy. Z tego co czytałem to chrono ma 14,5 mm, a nowy burgundy 13,4 mm.

Jest odczuwalnie niższy na ręku.

2 godziny temu, mrstatler napisał(-a):

Chyba jest ponad milimetr niższy. Z tego co czytałem to chrono ma 14,5 mm, a nowy burgundy 13,4 mm.

Roznie podaja, Monochrome mowi o 14,8 mm dla starego i 13,6 mm dla nowego:

https://monochrome-watches.com/tudor-black-bay-burgundy-41-master-chronometer-updated-thinner-2023-7941a1a0ru-hands-on-review-price/

image.png.30044f1d1daba50482ec2ab867cb5072.png

image.png.f843f3b8b1cac1c5eafc191114742d0b.png

Edited by cordi7

Oglądałem dzisiaj BB 58 w Kruku z czarnym bezelem i złote wskazówki strasznie dawały po oczach. Na zdjęciach w necie i na forum nie ma tego efektu i wydają się dużo bardziej stonowane. To jest kwestia oświetlenia?  W salonie jubilerskim celowo jest takie, że to się tak mocno błyszczy? Jakie jest wrażenie w normalnym dziennym świetle? 

BB54 jeszcze u nas nie widzieli. To jak była okazja trzeba sprawdzić tradycyjne BB58 - zawitał do brązowego kolegi.

1651517eefd59f21b2ea4058c5d0f7df.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na tym zdjęciu wygląda świetnie, a na żywo jak go widziałem to świecił się na złoto jak cygański łańcuch. 

Ale ten nie ma złotych wskazówek i indeksów.  Tylko pelagos jest w wersji z czarną tarczą/bezelem i srebrnymi wskazówkami. 

Na tym zdjęciu wygląda świetnie, a na żywo jak go widziałem to świecił się na złoto jak cygański łańcuch. 

Tu foto w sztucznym świetle. Dla mnie na żywo nie ma efektu mocnego złota. A porównując do Breitlinga Bicolor to w tudorze to już całkiem spoko.

45b176d2fb53f68f715381fa282fbf3f.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tutaj wygląda bardzo ładnie i złoty pasuje do czarnego. Pewnie przez to oświetlenie w KRUK tak mocno błyszczał złotem. 

Tudor podniósł ceny o około 500zl. Czyli coś koło tych dwóch procent. 

@gcze żywo to złoto nie przeszkadza, a nawet ładnie się komponuje. W salonach zawsze zegarek wygląda trochę inaczej. Sztuczne światło robi swoje i nie jest tam bez powodu. Ja wziąłem bb58 i chyba najczęściej gości u mnie na ręku. 

NO - bardzo fajnie wygląda. Ciekawy jestem jak bransoleta się będzie rysowałą- szczególnie zapinka.

Daj więcej fotek bransy

Dziękuję za miłe słowo. Kupiłem go na oysterze, z zamiarem przełożenia na jubilee. Dokupiłem Forstnera dedykowanego BB41 a nieużywaną, oryginalną bransoletę włożyłem do pudełka. Nie przekładałem zapięcia, zostało to od dodatkowej. Po ponad miesiącu użytkowania wygląda jak na zdjęciu poniżej - parę drobnych rysek już złapało, ale dramatu nie ma. Zresztą to chyba normalne, że na zapięciu chyba najszybciej widać ślady użytkowania.

Co do wrażeń z noszenia zegarka - na jubilee jest bardzo wygodnie, bardzo dobrze i elastycznie układa się na ręce a zegarki noszę nisko, blisko nadgarstka, więc teoretycznie w tej chyba mniej wygodnej pozycji.

Ale co mnie niezmiernie cieszy, od miesiąca mierzę dokładność chodu i wyszło, że po 31 dniach jest +20s do przodu, więc niecała +1 sekunda na dobę - oby tak dalej! :-)

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

IMG_20230908_071912164.jpg

Przymierzałem dzisiaj kilka Tudorow i powiem ze obawy przed wysokością chrono zostały rozwiane. Szkoda ze na bransolecie nie było. 
BB 41 nie układał mi się ale bb58 wręcz do ręki się przykleił. Niebieska wersja jest zarąbista. Tarcza zupełnie inna niż na foto. 

IMG_9618.jpeg

IMG_9619.jpeg

IMG_9621.jpeg

IMG_9622.jpeg

IMG_9623.jpeg

IMG_9624.jpeg

System online Kruka niezbyt dobrze działa, nie widzę żadnej korelacji między tym co podaje, a tym co faktycznie dostępne jest w sklepie. Nie wiem, czy tak jest zawsze ale ostrzegam, gdyby ktoś się nim sugerował.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

System online Kruka niezbyt dobrze działa, nie widzę żadnej korelacji między tym co podaje, a tym co faktycznie dostępne jest w sklepie. Nie wiem, czy tak jest zawsze ale ostrzegam, gdyby ktoś się nim sugerował.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Od paru lat tak jest. Nic nowego, trzeba dzwonić.

W dniu 9.09.2023 o 15:12, mrstatler napisał(-a):

Od paru lat tak jest. Nic nowego, trzeba dzwonić.

Ja dowiedziałem się o tym w momencie zakupu, gdy okazało się, że wybrany zegarek to rezerwacja. Na szczęście pracownicy salonu Kruka byle na tyle mili, że po kilku telefonach udało im się odnaleźć czarnego BB58 w innym sklepie i za parę dni będę mógł go odebrać. 

Czy podczas odbioru powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę? 

12 minut temu, gcze napisał(-a):

Ja dowiedziałem się o tym w momencie zakupu, gdy okazało się, że wybrany zegarek to rezerwacja. Na szczęście pracownicy salonu Kruka byle na tyle mili, że po kilku telefonach udało im się odnaleźć czarnego BB58 w innym sklepie i za parę dni będę mógł go odebrać. 

Czy podczas odbioru powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę? 

Obejrzeć dokładnie, czy nie ma rys lub wgniotek, baboli na tarczy oraz czy wskazówki są dobrze osadzone i idealnie centrują na pełnych godzinach z indeksami. 

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.