Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grigoris1

Niemiecki - Lange? Glashutte? Symbol butelki

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy!

 

Mam dobrej klasy zegarek - nie wiem tylko jak dobrej... Bardzo proszę o fachowe wsparcie.

 

 

Na mój amatorski rozum pachnie to okolicami Lange&Sohne - Glashutte, ale oznaczeń nie ma.

 

Raczej nie jest to Systeme Glashutte czy Union.

 

Jedynymi tropami są ciekawe oznaczenia na kopercie i werku:

 

- symbol łuku z literami SC (tylko na kopercie, więc może związany z jej producentem)

 

- symbol zakorkowanej butelki z dwiema literami - prawdopodobnie BJ lub EJ - widnieje na obydwu deklach i pod pół-mostkiem balansu.

 

75ec6cd57e15dbe5med.jpg

 

Może coś pomoże numer seryjny 30345.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

11490a347d0b923dmed.jpg

 

f9fe652591b15049med.jpg

 

e848c957a730359emed.jpg

 

ede7fff35f5f712bmed.jpg

 

0841f6fb09adea85med.jpg

 

73a5ced3c15cd887med.jpg

 

 

Jeszcze jedną, dla mnie pierwszy raz widzianą sprawą jest płaski brzeg koperty - zazwyczaj jest z jakąś fakturą, grawerem lub choć półokrągłością - tutaj jest równiutki, płaski brzeg.

 

a20a0a3d908b363dmed.jpg

 

Koperta ma jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie - niewidoczną tutaj na zdjęciach płaską ramkę ze szkłem, chroniącą mechanizm przed kurzem i pozwalającą cieszyć się widokiem mechanizmu.

 

Co to za producent zrobił ten czasomierz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się to:

 

EZ (auf Flasche) bildmarke_ezieger.jpgEdouard Zieger Biel, Schweiz; registriert am 6.8.1887


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co doświadczenie, to doświadczenie - dzięki! :)

 

A ja tyle się nakombinowałem z tymi literami ...

 

Przyznam,że o Zieglerze pierwszy raz słyszę.

 

Okres produkcji to ok. 1890?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze - bardzo mi pomogliście :)

 

Najważniejsze,że w symbolu butelka jest pełna - to dobry znak ;)

 

A Systeme Glashutte z tych lepszych, to tak jak słabszy Glashutte Original :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. GLASHÜTTE SPECMATIC 26 RUBIS - W SUPER STANIE
      Cena 750 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - wygląd widoczny na zdjęciach, ewentualnie proszę pytać
      Zegarek z roczną gwarancją.
       
      Klasyczny, męski zegrek Glashütte Specmatic na automatycznym mechanizmie GUB cal. 671.
      Koperta złocona w super stanie, w całości oryginalna, nie była nigdy polerowana, koronka i szkło także oryginalne.
      Szkło plexiglas nosi minimalne, normalne ślady, ale nic poważnego, spokojnie do ewentualnego spolerowania. Tarcza, wskazówki, indeksy jak nowe.
      Mechanicznie zegarek jest także w stanie idealnym, na punktualnym, równym, czystym chodzie, data przeskakuje prawidłowo.
      Pasek z naturalnej skóry, Tekla, nowy, z śladami zapięcia na poduszce.
      Szerokość koperty 36 mm w kwadracie, to dużo, zegarek wygląd na dużo większy i tak leży.
      Super klasyk.
      Specyfikacja:
      Stan: Ze śladami użytkowania Płeć: mężczyzna Marka: Glashutte Typ: naręczny Rodzaj: analogowe Mechanizm: automatyczny Styl: klasyczny Materiał paska: skóra naturalna Kształt koperty: kwadratowa Materiał koperty: pozłacany Funkcje: Datownik, Wodoszczelny Wodoszczelność: 50m = WR50 Szkiełko: akrylowe Wzór dominujący: bez wzoru Cechy dodatkowe: nie zawiera niklu Szerokość paska: 18 mm Długość paska część ze sprzączką: 80 mm Długość paska część z dziurkami: 135 mm Szerokość koperty: 36 mm Kolor koperty: złoty Kolor tarczy: srebrny Stan opakowania: brak opakowania  
      2. FELCA - PIĘKNY, ORYGINALNY, MĘSKI KLASYCZNY ZEGAREK
      Cena 550 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 7/10 - wygląd widoczny na zdjęciach, ewentualnie proszę pytać
      Zegarek z roczną gwarancją.
       
       
      Zegarek w bardzo ładnym stanie, po pełnym serwisie zegarmistrzowskim, na ładnym, równym chodzie. Nieodnawiany, 100% oryginał. Koperta stalowa posiada drobne ryski. Wszystko chyba widać na zdjęciach. Piękny, unikatowy zegarek. 
      Ech, klasyka w najlepszym wydaniu.
      Zdjęcia moje, nie były retuszowane.
      Pasek nowy.
      Produkcja szwajcarska
      Wymiary 28x38 bez koronki
      uszy 20 mm
       
       





















    • Przez m20arcin
      Witam, taki oto zegarek wpadł w moje posiadanie. Chciałbym się dowiedzieć kiedy został wyprodukowany, czy coś go wyróżnia spośród innych zegarków? Zegarek niestety nie działa. Znacie kogoś w Krakowie kto zajmuje się naprawą/ renowacją i jest godny polecenia? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
       
       



    • Przez StaryWilk
      Dyskusja, która powstała  w temacie Nowości - A. Lange & Söhne Odysseus, sprowokowała we mnie ciekawość odnośnie roziązań konstrukcyjnych stosowanych w zespołach balansów.
       
      Choć w obcych językach jest trochę na ten temat (linki poniżej) do wygoolowania to chciałbym poczytać naszą dyskusję.
       
      Tytułem wstępu:
      https://monochrome-watches.com/technical-perspective-guide-regulating-organ/
      Wady i zalety obu rozwiązań:
      https://www.watchprosite.com/?page=wf.forumpost&q=&fi=17&ti=587501&pi=3662881
      https://forums.watchuseek.com/f2/disadvantages-free-sprung-balances-1017421.html
       
      Z tego co zauważyłem większość topowych producentów stosuje "włos swobodny", jednak np. Lange dopiero od niedawna - mniej więcej od 2015 roku sukcesywnie "wchodzi w włos swobodny" (w podlikowanym wpisie na forum jest odnisienie do testu 3 garniturowców, z których to jedynie Lange został wyposażony we włos regulowany przesuwką, artykuł z 2014 roku.)
       
      Lange 1, sprzed 2015:

      Lange 1, po 2015 - zespół balansu nowej, własnej konstrukcji - z włosem swobodnym:

       
      Podobną drogą poszedł Breguet w modelu Marine - widzę, że jest wersja z przesuwką i włosem swobonym:
       
      2009 rok - przesuwka:
      https://www.zeitauktion.com/en/breguet-marine-steel-automatic-kal-517gg-150122

       
      2014 rok - włos swobodny:
      https://www.watchclub.com/breguet/marine/39mm-grande-date-full-set-ref-5817st-92-5v8-year-2014

       
      Czy to jest jakaś tendencja ostatnich lat/ idąca moda / postęp na tzw. must have?
       
      Włosa swobodnego nie widzę np. w Chopard Alpine Eagle, Piaget Polo S, GP Laureato i wielu zacnych, nietanich zegarkach. 
       
      Schodząc w dół - włos swobodny od dawna stosuje Rolex i Omega.
       
      Jeszcze nizej - Tudor w kalibrach MTxxx - i chyba jest to najtańszy sposób na kupno zegarka z włosem swobodnym? Są jakieś alternatywy? 

       
      Przejdźmy teraz do podróbek i klonów - Oprócz ogólnie gorszej jakości wykonania całości, imitacji pewnych technicznych / konstrukcyjnych rozwiązań oryginału, balans z włosem swobodnym wydaje się ostatnim bastionem nie podbitym przez twórców klonów werków, który na pierwszy rzut oka, "z daleka" pozwala odróżnić klon od oryginału. 
       
       
       
       
      Czy rzeczywiście jest to tak drogie w wykonaniu rozwiązanie , nie do przeskoczenia dla producentów podróbek?
      Oryginalny Tudor, do kupienia, z niemałą marżą, już od ok 10 tyś zł, by temu raczej przeczył.
      Być może w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się lepszych super klonów z włosem swobodnym? 
    • Przez patjan
      Witam.
       
      Krótkie pytanie o autentyczność.
      Przepraszam za zabrudzony tył, zdjęcia dostałem od kolegi.
      Żadnych oznaczeń modelu nie widać.
      Zastanawia mnie fakt napisu "A.Lange & Sohne" w górnym prawym rogu, wszystkie zegarki które znalazłem tej firmy miały napis na środku lub centralnie u góry.
       
      Zdjęcia: https://photos.google.com/share/AF1QipPrilOzIBcGp_5H7peprJnq_OxbOo4JoyHl2dk5k__uKujvsBGDlJ-Ek43pFNWqew?key=OXlXTGhxM3ZWcjdUbkg0X0JCaUliX2Z3NFlaX0J3
       
      Z góry dzięki za pomoc.
       
      Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.