Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Solve

Ulubione sceny filmowe

Rekomendowane odpowiedzi

Thief akurat niedawno oglądałem. Niesamowity klimat lat 80'. Drugi taki klimatyczny film z tych lat to "Żyć i umrzeć w LA" z młodym Dafoe.

 

Na szybko co jestem w stanie sobie przypomnieć:

 

Zakończenie Heat z "God Moving Over the Face of Waters" Moby'ego. Swoją drogą, jest lepszy film sensacyjny od Heat?

 

Zakończenie Usual Suspects. Totalny mindfuck. Jeśli ktoś nie widział filmu nie włączać pod żadnym pozorem.

 

Zakończenie serialu "Six Feet Under". Najlepsze zakończenie serialu jakie do tej pory widziałem okraszone niesamowitą piosenką Sia (Sii?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Goączka" -Pacino,De Niro ,Kilmer ,Sizemore-największa adrenalina

 

 

 

 

 

Zakończenie Heat z "God Moving Over the Face of Waters" Moby'ego. Swoją drogą, jest lepszy film sensacyjny od Heat?

nie :wub:  :wub:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni Samuraj i scena z ninja:

 

i akcja z Ronina, była na pierwszej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kurzu już przykryło ten temat - ale na Edmunda zawsze można liczyć :)

 

Postaram się na dniach coś dorzucić :)


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kurzu już przykryło ten temat - ale na Edmunda zawsze można liczyć :)

 

Postaram się na dniach coś dorzucić :)

 

Dzięki :)

 

Thief akurat niedawno oglądałem. Niesamowity klimat lat 80'. Drugi taki klimatyczny film z tych lat to "Żyć i umrzeć w LA" z młodym Dafoe.

 

 

Hehe, widzę, że na forum jest spora grupa fanów "Żyć i umrzeć w Los Angeles". I bardzo dobrze! Rozmawialiśmy o tym filmie w tematach filmowym i muzycznym z Lincolnem Six Echo. No właśnie, sceny z niego na razie nie zmieściły mi się do wpisów w tym temacie, więc dziś odcinek specjalny poświęcony tylko filmowi Friedkina i niesamowitej muzyce Wang Chung. A zatem trzy sceny - z początku, ze środka i napisy końcowe - z kapitalną muzyką:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=6Q6VsR_4PuQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=MWsYX-GE70o

 

Zwróćcie uwagę na czarne 308 GTB, jakim jeździ Dafoe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kroll" - nieżyjący (wielka szkoda) Maciej Kozłowski na korytarzu w koszarach do Wiadernego(Pazury)- "Osłabiacie mnie , Wiaderny, osłabiacie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Fajny temat. Moim ulubionym filmem jest Forrest Gump. Scen, które utkwiły mi w pamięci było sporo, ale chyba najbardziej rozbawił mnie tekst o inwestycji w jakąś firmę ogrodniczą  :D.

 

 

A z ostatnich lat to chyba Wilk z Wall Street choć poprzez obszerność ciężko będzie mi wskazać jakieś ulubione sceny. Było tego od groma, ale żeby pozostać w temacie...

 

https://www.youtube.com/watch?v=JZhGPH83ZHE

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficer rezerwy v.s. trep:

 

 

We współczesnych filmach, czy teledyskach jest niemało erotyki, ale na mnie wciąż robi wrażenie scena z filmu "Martwa cisza" ("Dead Calm"), w której Nicole Kidman (młodsza o jakieś ćwierć wieku) jest zmuszona oddać się Billy'emy Zane:

 

http://pl.xhamster.com/movies/2434652/nicole_kidman_dead_calm.html

 


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam tą scenę ;)

 

 

i tą ;)

 

Edytowane przez KRWISTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogladalem ,,Tulipana,, , spodobala mi sie scena kiedy ruda dziewczyna przynosi tulipanowi zloto rodzicow.

Tulipan oglada ,,lupy,, i wyjmuje kieszonkowy zegarek, na co ruda:

,,Patek, to chyba ruski co nie?,,

na co tulipan ,, nie, czeski,, hehe

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś tylko Vilmos Zsigmond.

 

- scena otwierająca "Stracha na wróble":

 

- moją ulubioną sceną z "Łowcy jeleni" jest scena w barze, gdy George Dzundza gra Chopina, a chłopacy w zamyśleniu słuchają, myśląc już zapewne o Wietnamie. Wklejałem ją już tutaj, zatem dziś chciałbym przypomnieć tę bodaj najpiękniej sfilmowaną, czyli pierwszą z dwóch niesamowitych scen polowań:

 

- "Wybawienie" - łagodniejszy, ale i tak dotknięty czymś dziwnym i niepokojącym fragment tego filmu:

 

- i na koniec kapitalne zakończenie "McCabe i pani Miller", którego wielkość buduje reżyseria Altmana, muzyka Cohena i zdjęcia Zsigmonda:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogladalem ,,Tulipana,, , spodobala mi sie scena kiedy ruda dziewczyna przynosi tulipanowi zloto rodzicow.

Tulipan oglada ,,lupy,, i wyjmuje kieszonkowy zegarek, na co ruda:

,,Patek, to chyba ruski co nie?,,

na co tulipan ,, nie, czeski,, hehe

To było w mieszkaniu,które kupili jej rodzice i w którym się trochę wcześniej działo :)

Serial bardzo fajny, kultowy :) a "Kalibabka" niedawno wyszedł i podobno otworzył szkołę uwodzenia :D

Bardzo lubię polskie filmy z tego okresu.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było w mieszkaniu,które kupili jej rodzice i w którym się trochę wcześniej działo :)

Serial bardzo fajny, kultowy :) a "Kalibabka" niedawno wyszedł i podobno otworzył szkołę uwodzenia :D

Bardzo lubię polskie filmy z tego okresu.

A zegarek czeski, bo Tulipan [Mączka] to zdaje się Czech :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było w mieszkaniu,które kupili jej rodzice i w którym się trochę wcześniej działo :)

Serial bardzo fajny, kultowy :) a "Kalibabka" niedawno wyszedł i podobno otworzył szkołę uwodzenia :D

Bardzo lubię polskie filmy z tego okresu.

Serial super.

W tym mieszkaniu troche sie dzialo ;) . Tance z MILFami  ^_^  ;)

Ponoc faktycznie otworzyl ta szkole :D


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) później może dodam coś z Europy (...)

 

No to dodaję.

 

- Na otwarcie - otwarcie, moje ulubione w kinie XXI wieku. Czyli "Boski":

 

 

Popis filmowego rytmu, do tego świeżość i zwięzłe podsumowanie historii. Od tego filmu stałem się fanem Sorrentino - scenę imprezy z "Wielkiego piękna" podawałem tu w pierwszym wpisie, a z "Młodości" dałbym chyba scenę, w której Miss Universe wchodzi do basenu...

 

- "Okruchy dnia" (reżyser amerykański, ale film to esencja angielskości), jeden z moich ukochanych filmów. Perfekcja w 100% w każdej scenie, rola życia Hopkinsa, Emmy Thompson chyba też. Ale ja daję scenę z Christopherem Reeve - diagnozę stanu umysłu europejskich elit tuż przed II wojną:

 

 

- "Trainspotting" - jak nie lubić tej sceny :)

 

 

- "Ukryte" - nie znalazłem filmu, więc tylko kadr:

 

Cache-2.jpg

 

Opowieść o psie, czyli jak Haneke wciska widza w fotel nawet przy sympatycznej kolacyjce sytych francuskich burżujków.

 

- "Zagadka Kaspara Hausera" i tragizm niezrozumienia, z ujmującym i równie tragicznym Bruno S.:

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w 100%

Dodam od siebie ze caly film to jedna ulubiona scena filmowa :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raging Bull,świetny film ,duet Marty&Rob w doskonałej formie.,a dla mnie najważniejsza jest prawdziwa historia La Moty.,Jednak życie pisze najlepsze scenariusze.,Drugi film z tego gatunku "Cinderella Man",który opowiada historie Jamesa Braddocka,..Miałem okazje spędzić kilka godzin z  aktorem  występującym w tym filmie (jest moim klientem),,  .,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tak wysublimowany jak koledzy...  :unsure:

 

Wolę:

 


albo

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.