Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Solve

Ulubione sceny filmowe

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem specjalnie książkę "Interstellar i nauka" i z niej jednej dowiedziałem się o fizyce więcej niż przez kilka lat nauki w szkole.

 

Przymierzam się do niej w niedalekiej przyszłości  :) Póki co na półce czeka jeszcze na przeczytanie "Wszechświat w twojej dłoni" Galfarda Christophe.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co na półce czeka jeszcze na przeczytanie "Wszechświat w twojej dłoni" Galfarda Christophe.

Ciekawe, ciekawe. Może też to przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Klasyka :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

William Holden - dziś setna rocznica urodzin tego giganta amerykańskiego kina. Jest wiele niezapomnianych scen z jego udziałem, moim zdaniem rolą jego życia był Max Schumacher z "Sieci":

 

 

 

 

A najbardziej pamiętna kwestia to ta z samego początku "Dzikiej bandy" - "If they move... Kill 'em!":

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ronin" scena ataku i pościg.

"Ostatni Samuraj" walka z Ninja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona scena oglądałem ten film dawno temu, i ciągle pamiętam ostatnią rozmowę byłego księdza z szatanem. Od około 1.25.30.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Słynna scena z ciastkiem w ,, Dawno temu w Ameryce ''

Kontekst jest taki , że dziewczyna z sąsiedztwa pokazuje małolatom swoje wdzięki za ciastka z kremem . Mały chłopiec jest ciekawski więc kupuje ciacho i idzie do dziewczyny , ta każe mu czekać na schodach , czas mija a chłopak ma z minuty na minutę coraz większą rozterkę ;) Co wybrać ? I to kusi i to nęci :D

 

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo lubię  :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Widziałem ogrom filmów sci-fi (również tych klasycznych z poprzednich lat), ale ten po prostu wywala z kapci! Jest o wiele głębszy, niż niektórym się wydaje. A z każdym kolejnym razem, gdy go oglądam, tylko utwierdzam się w tym przekonaniu.  

Film kiedyś zarzuciłem, bo nic innego nie znalazłem. Nie wiem czy to wstyd, czy też nie ale popłakałem na tym filmie. Może dlatego, że nikt mnie nie widział. I że mam córkę. Kurcze nie przypominam sobie innego filmu, na którym bym to zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słynna scena z ciastkiem w ,, Dawno temu w Ameryce ''

Kontekst jest taki , że dziewczyna z sąsiedztwa pokazuje małolatom swoje wdzięki za ciastka z kremem . Mały chłopiec jest ciekawski więc kupuje ciacho i idzie do dziewczyny , ta każe mu czekać na schodach , czas mija a chłopak ma z minuty na minutę coraz większą rozterkę ;) Co wybrać ? I to kusi i to nęci :D

 

Uwielbiam ten film i tę scenę również bardzo lubię. Choć moja ulubiona scena z "Dawno temu w Ameryce" to chyba ta na dworcu, wręcz archetypiczna dla nostalgicznego kina o osamotnionych straceńcach:

 

 

A od niedawna, bo dopiero w tym roku obejrzałem "Manhuntera", bardzo lubię też tę scenę:

 

https://www.dailymotion.com/video/xrbodw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmarł Nicolas Roeg. Nie jestem wprawdzie jakimś wielkim fanem i znawcą jego twórczości, ale kostiumowe "Z dala od zgiełku" bardzo mi się podobało, a "Nie oglądaj się teraz" to niezwykły film. Chyba każdy, kto go widział, zapamiętuje jego zakończenie (załączam jedynie kadr, by nie zdradzać zbyt wiele tym, którzy nie widzieli):

 

dont%20look%20now-3_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Po prostu uwielbiam  :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Słodki smak sukcesu" i Burt Lancaster jako J.J. Hunsecker spoglądający na swoje ukochane brudne miasto:

 

screen-shot-2014-07-05-at-3-28-48-pm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.