Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Solve

Ulubione sceny filmowe

Recommended Posts

Ostatnio przypomniałem sobie ulubioną scenę z filmu, który bardzo cenię:

Cliff+Curtis+Training+Day.png

Napięcie można tu ciąć nożem :) 

Ostatnio przypomniałem sobie ulubioną scenę z filmu, który bardzo cenię:

Napięcie można tu ciąć nożem  

Ja nie znam, podaj tytuł ;)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, bober5264 napisał(-a):

Ja nie znam, podaj tytuł ;)

Proszę bardzo: "Dzień próby" (2001) :) 

Eatwood - klasa, Berenger - w porządku, ale ten Farell ma taką gębę, jakby miał się zaraz rozpłakać 😝

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Pamiętacie tę scenę..?  ;)

Oczywiście. Z tego filmu kilka scen zostaje w pamięci na zawsze, choć oczywiście nie są przyjemne. A wiesz, że wczoraj (naprawdę!), zupełnie przypadkowo, przypomniałem sobie scenę z odwróconym obrazem? Kojarzy mi się zawsze z inną sceną z czarnoskórym detektywem - mianowicie gdy w "Fallen" ("W sieci zła") Washington w opuszczonej ruinie odnajduje napis ukryty na ścianie :)

12 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

Oczywiście. Z tego filmu kilka scen zostaje w pamięci na zawsze, choć oczywiście nie są przyjemne. A wiesz, że wczoraj (naprawdę!), zupełnie przypadkowo, przypomniałem sobie scenę z odwróconym obrazem? Kojarzy mi się zawsze z inną sceną z czarnoskórym detektywem - mianowicie gdy w "Fallen" ("W sieci zła") Washington w opuszczonej ruinie odnajduje napis ukryty na ścianie :)

POLSAT masakruje "W sieci zła" niemal co drugi dzień, więc ostatnio sobie też odświeżyłem. Scena niezła, zgadzam się. :)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

W dniu 2.06.2021 o 22:33, Lincoln Six Echo napisał(-a):

POLSAT masakruje "W sieci zła" niemal co drugi dzień, więc ostatnio sobie też odświeżyłem. Scena niezła, zgadzam się. :)

To wy jeszcze oglądacie filmy w telewizji z reklamami?

Ja przestałem dobrą dekadę temu :P

.

Nie wiem czy było. Film "cztery pokoje" i scena z zakładem o zapalniczkę/palecf3ab53892ad91a4ffa5b23351a7e971c.jpg

W dniu 2.06.2021 o 22:19, Edmund Exley napisał(-a):

Dla mnie scena z kolacji w domu - kiedy okazuje się, że mieszkają nad metrem :) 

Krystian "KriSu"

"it's not 3 roentgen, it's 15000"

"3.6 roentgen, not great not terrible"

oraz "muzem lotnictwa" z najpiękniejszym "* jego mać" w wykonaniu Łazuki

Niejednokrotnie pisałem tu już o mojej fascynacji poetyką zakończeń wielu amerykańskich filmów z lat 70., wyrosłej w dużej mierze z otwartych zakończeń europejskich (głównie francuskich) filmów nowofalowych, ale zazwyczaj jakoś tak bardziej przejmujących, wciskających w fotel. Wrzucałem lub przywoływałem tu już sceny (czy raczej kadry) z takich filmów jak "Rozmowa", "Złodzieje jak my", "Lenny", "Butch Cassidy i Sundance Kid", "Strach na wróble", "Trzy dni Kondora" czy "Sieć". Dziś dwa przykłady - jeden bardzo znany i dla wielu oczywisty, drugi zapewne znany słabiej:

1. "Znikający punkt":

Vanishing.jpg.d2dc4befa9b748607d4c963a32072dc5.jpg

2. "Pechowa Electra Glide":

Electra.thumb.jpg.236cae8728b236e11152b0d487e96ef0.jpg

Warto dodać, że obu scenom towarzyszą kapitalne piosenki.

Posted (edited)

Z tego filmu wybrałbym inną scenę jako ulubioną  a poniższe zdjęcie może bardziej pasuje do wątku nt EDC ale za to ładnie prezentuje się wątek zegarkowy. Nawiasem mówiąc prezentowany tu Navitimer zagrał chyba tylko  w tej scenie.Kto z kolegów kojarzy z jakiego to filmu ujęcie?

7595945F-DB0D-4CDA-A993-AF71B6BF8FC7.jpeg

Edited by desmo

9 godzin temu, desmo napisał(-a):

Z tego filmu wybrałbym inną scenę jako ulubioną  a poniższe zdjęcie może bardziej pasuje do wątku nt EDC ale za to ładnie prezentuje się wątek zegarkowy. Nawiasem mówiąc prezentowany tu Navitimer zagrał chyba tylko  w tej scenie.Kto z kolegów kojarzy z jakiego to filmu ujęcie?

Kompozycja kadru przywodzi na myśl filmy akcji w rodzaju "Dziedzictwo Bourne'a".

W takich filmach aktor wyciąga ze skrzynki zegarek i od razu zakłada na rękę. Nawet, jak zegarek leżał 10 lat.