Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Błoniowe okazje na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze mówiąc trochę nie rozumiem świata:/ Właśnie kończą się aukcje tych składaków, które kilka tygodni temu w komplecie kosztowały około 500zł... wtedy za taką kwotę można było powalczyć o 100 sztuk w jednej lub 20 sztuk w drugiej aukcji... a teraz ludzie za tragiczne rzęchy potrafią dać od 150 do 350zł :/ To jakaś paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiedziałem gdzie wrzucić, wrzucam tutaj zapytanie jakie dostałem na prv - kolego potiwerdzil, że moge rzucic na forum. Za bardzo nie chce się wypowiadać na temat tego zegarka ale z tego co na pierwszy rzut oka to koperta powinna być inna - nie lekki krab. A cena .....

 

Poniżej zapis

 

Witam,
Jestem osobą nową na forum, zarejestrowałem się dosłownie chwilę temu, przez pierwsze 7 dni nie mam możliwości pisać na forum. Dlatego pozwoliłem sobie na kontakt bezpośredni.
Pokrótce: Nie znam sie na zegarkach, wcale... Moja wiedza ograniczała się do tego, że Błonie to rodzime zegarkie z lat 60-tych. Chcąc sprawić ciekawy prezent synowi wchodzącemu w dorosłość rozglądałem się za takim zegarkiem, najlepiej złoconym. Zależało mi na tym, by był oryginalny, nie odnawiany, przy tym w stanie takim, by dobrze wyglądał na ręce...Trafiłem na cytowaną przez Pana?/przez Ciebie? aukcję:
No i kupiłem ten zegarek... ( mój nick z Allegro to maciejlipiecki ). Próbując zgłębić wiedzę na temat tych zegarków ( bo jakoś czuje, że temat mnie wciąga ) trafiłem na forum i na ta licytację jako przykład na, no właśnie nie wiem do końca na co? na przykład zegarka nieuczciwie skompletowanego? nieoryginalnego? czy 'tylko' przewartościowanego?
Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź/ocenę tego co kupiłem. Wydałem na to niemało pieniążków, a biorąc pod uwagę moja sytuację zawodową w tym momencie to wydałem na ten zegarek kupę kasy :) / :(. Zakładałem, że będzie przede wszystkim służył synowi, ale, że będąc modelem oryginalnym -nieodnawianym, w stanie jak zapewniał sprzedawca, będzie też co najmniej trzymał swoją wartość. 
Nie chce wręczać chłopakowi np. 'składaka', jakoś traci taka idea blask dla mnie wtedy. Być może uzyskałbym zwrot pieniędzy u sprzedawcy, komentarza jeszcze nie wystawiłem. Musiałbym działać szybko. Zegarek wczoraj otrzymałem.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza kosztuje, niewiedza też kosztuje... w tym wypadku 472 zł.

Jeżeli, jak pisze sam kupujący, nie zna się wcale na zegarkach, to po co tak ostro licytował? Ma 312 komentarzy a nie wie jak działa Allegro? Wydał, znów cytat "kupę kasy", i teraz chciałby się wycofać, tylko szuka darmowego rzeczoznawcy, na którego opinii będzie się opierał i którego nazwiskiem/nickiem będzie się zasłaniał? A co jeśli opinia "rzeczoznawcy" mu się nie spodoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś mądry powiedział - wszystko jest warte tyle, ile ktoś zechce za to dać... w tym wypadku za to "nieużywane" (taaaaa...) cudo ktoś dał 472zł i w pełni się zgadzam z wpisem powyżej... Nie wszystko Bałtyk co się świeci niestety... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem Alfa 384 poszła za 4710 zł


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna cena

nowy rekord chyba


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza kosztuje, niewiedza też kosztuje... w tym wypadku 472 zł.

Jeżeli, jak pisze sam kupujący, nie zna się wcale na zegarkach, to po co tak ostro licytował? Ma 312 komentarzy a nie wie jak działa Allegro? Wydał, znów cytat "kupę kasy", i teraz chciałby się wycofać, tylko szuka darmowego rzeczoznawcy, na którego opinii będzie się opierał i którego nazwiskiem/nickiem będzie się zasłaniał? A co jeśli opinia "rzeczoznawcy" mu się nie spodoba?

 

 

Jak to ktoś mądry powiedział - wszystko jest warte tyle, ile ktoś zechce za to dać... w tym wypadku za to "nieużywane" (taaaaa...) cudo ktoś dał 472zł i w pełni się zgadzam z wpisem powyżej... Nie wszystko Bałtyk co się świeci niestety... :/

 

Wiedza kosztuje, niewiedza też kosztuje... w tym wypadku 472 zł.

Jeżeli, jak pisze sam kupujący, nie zna się wcale na zegarkach, to po co tak ostro licytował? Ma 312 komentarzy a nie wie jak działa Allegro? Wydał, znów cytat "kupę kasy", i teraz chciałby się wycofać, tylko szuka darmowego rzeczoznawcy, na którego opinii będzie się opierał i którego nazwiskiem/nickiem będzie się zasłaniał? A co jeśli opinia "rzeczoznawcy" mu się nie spodoba?

Widzę, że nie zostałem dobrze zrozumiany przez społeczność - znam zasady Allegro, nie płaczę nad tym, że 'zagalopowałem się w licytacji', nie szukam sposobu jak unieważnić licytację etc. Po prostu chcąc dowiedzieć się więcej na temat zegarków marki Błonie trafiłem na forum. Do głowy mi wtedy nie przyszło, że trafie tam na licytowane parę dni wcześniej przeze mnie zegarek... Ani go głowy mi nie przyszło, że część takich zegarków to 'składaki'... Zacząłem czytać, spędziłem na tym z dwie godziny aż zdecydowałem się zapytać o ocenę zegarka jaki kupiłem - o ocenę tego czy jest to model oryginalny i nie poddawany renowacji, bo taki rzekomo licytowałem. Tak więc przykro mi czytając komentarze w stylu 'wiedza kosztuje i nie wiedza tez kosztuje, w tym wypadku 472 zł' itd, bo nie tu jest pies pogrzebany i nie tu 'mnie boli'. Nie szkoda mi wydanych pieniążków, nawet jeśli przepłaciłem słono, jeśli kupiłem to co licytowałem, czyli zegarek oryginalny, nie poddawany renowacji. Na ocenę w tym zakresie liczyłem, a trafiłem na 'osąd mojej naiwności'.

Będę wdzięczny jeśli znajdzie się dobry człowiek, który miast oceniać mnie oceni zegarek jaki kupiłem :)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

post-90378-0-42785000-1459425542_thumb.jpg

post-90378-0-05804800-1459425558_thumb.jpg

post-90378-0-87875500-1459425566_thumb.jpg

post-90378-0-35140700-1459425572_thumb.jpg

Edytowane przez MaciejLip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałem Ci swoje przemyślenia w drugim wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...rekord 472zł za Alfę to nie jest... moja poszła 1,5 roku temu za 606zł i z tego co wiem to jest na forum-  w oryginale była.

 

Sezon na polaki jest i tyle... może okazje nie allegrowa, może i zachowałbym to dla siebie, kupił i zarobił kilka setek albo i tysięcy..., ale jak ktoś jest z Krakowa to polecam udać się na rynek do p. Wojnara, który wywiesił sobie na tablicy polskie zegarki na sprzedaż.  Ostało się jeszcze nieco, a ceny do 250zł. Może nie nisko, ale oryginalne stany, całkiem niezłe ( niektóre bardzo dobre ), kilka z polskim mostkiem nawet było ( może jeszcze jest ). Ja sam odłożyłem sobie Zodiaka i Alfę ( całe życie człowiek Alfami jeździ to i ponosić może nieco inną Alfe ) i po weekendzie finalizuję. Zegarki do tego zrobione od strony technicznej, z gwarancją, więc np. 150zł za błonie (z ładną, oryginalną tarczą ), po serwisie to wg. mnie w obecnych czasach darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...rekord 472zł za Alfę to nie jest... 

;)

 

4710 zł

 

;)

 

Szkoda, że mam tak daleko do Krakowa:( Bardzo zachęciłeś do wyprawy po te Błonie... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

4710 zł

 

;)

 

Szkoda, że mam tak daleko do Krakowa:( Bardzo zachęciłeś do wyprawy po te Błonie... :/

Aha... ten błonex mi zaburzył... no to nie mam pytań.  Czy tylko mnie się wydaje, że ,,coś" się tu nie zgadza z tą Alfą...? Chyba idę do banku i lecę po te wszystkie polaki do Wojnara... może będzie perełka?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prototyp :D

Zdecydowanie - co oni odpieprzają z tymi tarczami to głowa mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i pojawi się  wersja z ... budzikiem.  :D


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że pierwszy będzie jednak automatic...


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy to powinno się znaleźć w "błoniowych okazjach"...


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kolega @dennyk zawsze pyta nie w tym dziale co trzeba. Nikt nic mu nie mówi i w dziale "okazje" pokazuje się i debatuje o takim gównie!

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie zwróciłem uwagi na temat  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dennyk to okazja, bierz tego prototypa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dennyk to okazja, bierz tego prototypa :)

No właśnie myślałem, że drugi raz taka okazja się nie powtórzy :)

Jeżeli jedyny w swoim rodzaju zegarek nie jest megaokazją to już nie wiem co nią ma być :D :D

Może będzie jakaś wyprzedaż Błoniaków w Tesco albo Lidlu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chcesz kupić Błoniaka?

Zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.