Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Błoniowe okazje na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę odnośnie oceny oryginalności zegarka na jednej z już zamkniętych aukcji Allegro. Nie wiem, jakie są zasady odnośnie wklejania obrazków z aukcji (zrobiłem kopię strony w pdf), więc póki mi nie podpowiecie, jak wrzucić ten materiał na forum, to nie załączam. Dlaczego mam wątpliwości? Jest to Błonie super na tarczy sygnowanej: „Błonie Super, 16 RUBIS, ANTICHOC, MADE IN POLAND”, z indeksami na 12, 3, 6 i 9, ale w złoconym krabie, z gładkim deklem. Mechanizm posiada opis cyrylicą. Przy okazji pytanie - czy numer widoczny na mechanizmie pozwala na stwierdzenie - czy pochodzi on z serii "polskiej" czy robionych tylko dla Kirowskich?

Na stronie http://blonex.blogspot.com/ nie znalazłem ani tarczy ani koperty pasującej (w całości) do akcyjnego egzemplarza. 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów z Nowym Rokiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo może dać już sama nazwa sprzedającego. Bo niektórzy tworzą takie wynalazki jakich świat nie widział


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć (mogą być z aukcji) nie ujedziemy ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę odnośnie oceny oryginalności zegarka na jednej z już zamkniętych aukcji Allegro. Nie wiem, jakie są zasady odnośnie wklejania obrazków z aukcji (zrobiłem kopię strony w pdf), więc póki mi nie podpowiecie, jak wrzucić ten materiał na forum, to nie załączam. Dlaczego mam wątpliwości? Jest to Błonie super na tarczy sygnowanej: „Błonie Super, 16 RUBIS, ANTICHOC, MADE IN POLAND”, z indeksami na 12, 3, 6 i 9, ale w złoconym krabie, z gładkim deklem. Mechanizm posiada opis cyrylicą. Przy okazji pytanie - czy numer widoczny na mechanizmie pozwala na stwierdzenie - czy pochodzi on z serii "polskiej" czy robionych tylko dla Kirowskich?

Na stronie http://blonex.blogspot.com/ nie znalazłem ani tarczy ani koperty pasującej (w całości) do akcyjnego egzemplarza. 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów z Nowym Rokiem :-)

 

Koszmarek    https://allegro.pl/garniturowe-zlocone-blonie-lata-60-te-ideal-i7743915853.html

Nic tu nie jest z Błonia nawet tarcza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż, tak opisany mostek równie trudno znaleźć jak płytę główną z polską numeracją. Jak by nie było, taki mostek to jedna trzecia polskiego mechanizmu. :-) Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to wyjaśnienia. Ktoś najwyraźniej baaaardzo potrzebował dosyć ładnej koperty III. Cena wg mnie mocno przesadzona


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to wyjaśnienia. Ktoś najwyraźniej baaaardzo potrzebował dosyć ładnej koperty III. Cena wg mnie mocno przesadzona

To jedyne rozsądnane wytłumaczenie. Ładna koperta, oryginalne teleskopy i koronka.

Jeżeli ktoś ma ładną tarczę i przyzwoite wskazówki, to przy obecnych cenach na Allegro wartość zegarka wzrośnie conajmniej dwukrotnie. :-)

Edytowane przez Zielonkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać, że holowanie. Z resztą, wystarczy wejść w aukcje tego użytkownika i wziąć pod lupę Atlantica. Jakimś dziwnym trafem, w obu zegarkach po 700 zł dało to samo konto. Przypadek? Nie sądzę.

 

Edycja: w obu akcjach identyczną kwotę, 624 dali też z jednego konta.

Edytowane przez EdwardNygma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"...naręczny zegarek dla koneserów i fascynatów..."

Od lat ten sam styl i sposoby. Zmieniają się tylko konta.

"...oryginalny nie odnawiany zegarek..."

Na moje oko koperta powtórnie chromowana albo zdjęcia po foto szopie. Co by nie było, mija się z prawdą. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień dobry drodzy forumowicze. Co sądzicie o tym zegarku? Tarcza „warszawska” ale ładnie odrestaurowany.

Błonie zegarek https://allegro.pl/oferta/blonie-zegarek-8048838087

 

A co Ci mamy powiedzieć? Tarcza oczywiście warszawska, koronka nieoryginalna, wskazówki zamienniki. Koperta II typ, oryginalna, w ładnym stanie. Cena szok  :blink:  Za tą cenę mogę zacząć składać takie zawodowo, części się znajdą ;)

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci mamy powiedzieć? Tarcza oczywiście warszawska, koronka nieoryginalna, wskazówki zamienniki. Koperta II typ, oryginalna, w ładnym stanie. Cena szok :blink: Za tą cenę mogę zacząć składać takie zawodowo, części się znajdą ;)

Nie zniechęcaj "nowego zapaleńca". :-D

W/g mnie ogólny odbiór zegarka jest pozytywny. Dostał szansę na "drugie życie". :-)

Najprawdopodobniej poniewierał się w pudełku z "rupieciami" u zegarmistrza, bez wskazówek ze zniszczoną tarczą i koronką.

Atutem jest koperta - jak zauważyłeś, w ładnym stanie. Coraz trudniej o taką. :-)

Cena - bywają bardziej szokujące. A tak na dobrą sprawę każdy przedmiot używany jest tyle wart, ile ktoś za niego jest skłonny zapłacić. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem taki za 250zł parę lat temu. Człowiek zawsze pluje se w brodę po fakcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.