Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Błoniowe okazje na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Edit - piszę o antymagnetyku - w międzyczasie pojawił się temat innego błonia.

 

Ja mam silne przekonanie, że to składak (pewnie tak jak Wy). Sam mam jedną czy dwie nowe takie koperty, więc nie jest to jakiś rarytasik (obecnie mam założone na blonexy). Poza tym powinna być koperta VIII typu (tego sobie tłumaczyć nie musimy). Nowe błońskie koronki nadal można wyszperać u starszych majstrów (też mam swój zapasik). Wskazówki - do dobrania od poljota, żaden problem. Sekundowa nieoryginalna. Mechanizm - wiadomo 2409 - po zdjęciach ciężko stwierdzić, czy to antymagnetyk (zresztą na żywo ja też bym nie odróżnił). 

Podsumowując - dajcie mi tarczę, a takiego NOSa poskładam w 10 minut. Za dużo "ale" - sorry ja się nie skuszę, szczególnie za tą kasę.

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając na chwilę do tematu zegarka Antymagnetycznego. Tego " 100% oryginał ". Jest jeszcze jeden szczegół, ramka plexi jest dobrana od koperty rodzaju drugiego. ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U "sopelek12342", tak jak u Pinokia, NOS szybko rośnie. :angry:  Czy jest tu temat "nieuczciwi handlarze" jak w Klubie Cytrynki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację o temacie, który mi jakoś umknął. Literatura obowiązkowa dla nowych kolekcjonerów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U "sopelek12342", tak jak u Pinokia, NOS szybko rośnie.

 

Nie wygląda na holowanie. Zachowuje się prawidłowo, czyli zaraz po wystawieniu szybko rośnie i potem stoi. Teraz pewnie podskoczy trochę przed końcem.

Kupowałem coś od tej sprzedawczyni i było ok. Tutaj po prostu mam wrażenie, że naród się rzucił na nówkę funkiel sztukę, bo ładny. Zauważyłem, że wiele garniturków z mordoru /taka dzielnica biurowo biznesowa w Warszawie/ leci na noszenie "polaka z historią". To stało się modne jak picie kawy w Starbucksie i świecenie jabłkiem na klapie komputera. Dlatego sprzedają się i to drogo wszelkie malowanki i przeróbki z rusków. Tak naprawdę, podejrzewam, wystarczy znaleźć ładnego Poljota czy Kirowskie, dorobić Błonie czy Blonex na tarczy, dopisać Made in Poland i też się sprzeda za trzykrotność wartości początkowej.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która dzielnica to mordor? ( tak z ciekawości ;)

Warszawa Mokotów i klient jest gotów .. Ul. Domaniewska

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na holowanie. (...)

Ja raczej co innego miałem na myśli.
 
Sprzedający "sopelek12342" pisze o Blonexie Antymagnetycznym: „NIGDY NIEUŻYWANY W STANIE NOS Z 1969 ROKU”, brak rysek na kopercie i nowy pasek.  Z kolei na aukcji z Allegro lokalnie od „40023581” widać, że jest to ten sam zegarek, a zdjęcia pokazują otarcia na pasku i rysy na kopercie. Stan NOS, jak się ostatnio dowiedziałem to „New Old Stock” czyli po prostu przedmiot nieużywany, w stanie zbliżonym do takiego, jaki miał po wyjściu z fabryki.
 
U Pinokia nos wydłużał się po kłamstwie, u „sopelek12342” rośnie stan konta.
 
O tym, że to nie jest w ogóle oryginalny Blonex Antymagnetyczny z serii 1700 sztuk z 1969 r. wypowiedzieli się już poprzedni szanowni forumowicze i to już jest grubsze oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia NOS to w ogóle temat na rozmowę przy długich zimowych wieczorach ;) To, co jest opisywane jako NOS przez wielu wystawiaczy nie ma nawet wiele wspólnego z Mint czy Near Mint. Dla mnie NOS to absolutna nówka w pudełku i z naklejkami, jeśli fabrycznie były. Cały komplet sprzedażowy, tak jak trafiał do pierwszego klienta. Jeśli zegarek jest po serwisie zegarmistrzowskim i czyszczeniu, to już nie jest NOS. Tyle, że dla wielu ludzi NOS jest tylko hasłem reklamowym, dzięki któremu łatwiej sprzedać. Jak rogale świętomarcińskie z pierwszej lepszej piekarnio-cukierni w Pierdziszewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O tym, że to nie jest w ogóle oryginalny Blonex Antymagnetyczny z serii 1700 sztuk z 1969 r. wypowiedzieli się już poprzedni szanowni forumowicze i to już jest grubsze oszustwo.

 

Mostki mechanizmu i półmostek powinny mieć dwupłaszczyznowe fazowanie, zegarek z aukcji ma nieprawidłowy mechanizm, do tego śruby kręcone w obie strony zbyt wąskim wkrętakiem, mechanizm ewidentnie wyjmowany z koperty, zegarek nawet w tej formie i stanie jest sporo warty a ile? rynek wyceni

moje 5szt. antymagnetyków ma takie mechanizmy jak na foto,

i dodatkowe info dla wtajemniczonych: w jednym antymagnetyku mam mostek przekładni chodu zeszlifowany reszta na ostro

post-92884-0-73471900-1574455346.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po ptakach... e200e42102fea6309d4f6cfd709e6572.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "dużo negatywnych maili" to chyba dowód na siłę oddziaływania forum  ;)

Przynajmniej w jakiejś części.

A już się martwiłem, że w dobie wszechdominacji Facebooka forum to przeżytek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A ja mu dałem 4k ;) i odwołał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastraszyłeś chłopa...

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) zegarek nawet w tej formie i stanie jest sporo warty a ile? rynek wyceni (...)

 

Pełna zgoda, pod warunkiem, że sprzedający nie będzie wprowadzał w błąd oszukańczym opisem. 
 
Zagadką do wyjaśnienia dla ekspertów licytowania na Allegro, może być fakt, że w archiwum „BŁONEX ANTYMAGNETYCZNY LOTNICZY NOS 100 % ORYGINAŁ” wystawiony przez „sopelek12342” ma cenę 10 zł, z informacją:  „Sprzedaż zakończona Nie było ofert kupna”, zamiast czegoś w stylu: „Aukcja zakończona/odwołana przez sprzedającego”. Wydaje mi się, że sprzedający po kolei odrzucał licytantów, aż do końca licytacji i wszystkim licytującym wysłał taki mejl jak do Mercel. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Państwo, mam ofertę kupna takiego zegarka. Tarcza malowana (to mi nie przeszkadza, bo ma być do noszenia, a nie do leżenia na półce, więc zależy mi, by był ładny).

 

Niestety, malowana tak, jak chyba żadne Błonia w oryginale nie były, czyli czarny cyferblat i białe indeksy i to już mnie trochę kłuje po oczach,

 

Co o tym sądzicie? o zrobilibyście na moim miejscu? Brać czy lepiej odpuścić i czekać na lepszą okazję?

 

PS: Zdjęcie mechanizmu będę miał niedługo. Sprzedający wymieni szkło i uzupełni brakujący sekundnik.

received_258396425670688.jpeg

received_904400657046536.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sekunda nie leży przypadkiem na dole, a szkiełko jest całe? Zwróć uwagę, że koperta jest chromowana i wydaje mi się, że nie było to wykonane najlepiej (zalane grubo ubytki od dołu koperty, jakieś naloty w zagłębieniach uszu od góry i dołu) i jest możliwe że za chwilę całość oblezie. O tarczy się nie wypowiem, bo nic wspólnego z błoniakami nie ma. Już lepiej zapolować na coś, czemu bliżej do oryginału i jest lepiej zrobione


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uwag kolegi dodam jeszcze, że koperta nie jest Błońska. Importowana, radziecka użyta tylko przy produkcji Antymagnetycznego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za fachową poradę i za to, że można na was liczyć. Przyznam, że zbyt krótko siedzę w temacie i próbując zweryfikować oryginalność koperty czy wskazówek mam mętlik w głowie,

 

Próbujemy dalej. Ten egzemplarz poniżej okiem laika jest piękny. Oczywiście też odnawiany. Popatrzcie na kopertę, werk, tarczę i wskazówki. Co tu się nie zgadza? Czy zegarek jest warty te osiem i pół stówki?

 

 

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

Schowek03.jpg

Schowek04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wskazówki i koronka na pewno nie od Błonia. 850 złotych to okropna cena jak za malowankę! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne błonia w idealnym stanie tyle nie kosztują. Oczywiście poza unikatami. A ten model to populers. Nie warto w tej cenie, chociaż jest i tak 10 razy lepszy wybór niż ten czarny


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trafić ładne Błonie w uczciwej cenie to jest naprawdę spory problem.

 

To poniżej to oczywiście również malowanka. Niemniej tarcza wygląda bardzo ładnie jak dla kogoś, kto nie jest fachowcem i chce ten zegar od czasu do czasu normalnie użytkować.

Co tu jest nie tak,jakie problemy się kryją? Dlaczego ten dekiel tak obłazi? W ogóle dekiel razem z kopertą są oryginalne? cena pięć i pół stówki.

 

 

Schowek01.jpg

Schowek02.jpg

Schowek03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same tragedie pokazujesz za grube pieniądze.

Chyba musisz zmienić źródło poszukiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.