Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
pirx65

Błoniowe okazje na aukcjach

Recommended Posts

Faktycznie.

Widziałem już różne cuda ,ale to nie przyszło mi nawet do głowy :angry: .

Faktycznie.

Widziałem już różne cuda ,ale to nie przyszło mi nawet do głowy :angry: .

A swastyki na Delbanach, czy Atlanticach? Takich niszczycieli jest coraz więcej.

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Zniszczyć taki zegarek "szok"

W sumie tarcza powiedzmy, że zniszona ale w sumie wykonanie nie jest złe. A teraz załużmy, że pojawia się kilka, kilkanaście takich tarcz. Czy to dalej partactwo czy już unikatowa seria :)

W sumie tarcza powiedzmy, że zniszona ale w sumie wykonanie nie jest złe. A teraz załużmy, że pojawia się kilka, kilkanaście takich tarcz. Czy to dalej partactwo czy już unikatowa seria :)

To dalej partactwo i poniekąd profanacja, dla każdego kto lubi Polskie zegarki.

Kupię: ---.

:)

Też go śledziłem prawie do ostatniej chwili i przegrałem przez przypalającą się smażonkę z ostatnich grzybów :) .

Trochę też wystudził mnie Kris,bo jak zobaczyłem,że On licytuje to trochę odpuściłem.

Trudno,miałem zamiar dac sporo więcej.

Przeleciałem zdjęcia  wszystkich znanych polskich mechanizmów i moim amatorskim zdaniem płyta była bita w Błoniu.

4 taka jak u mnie i inne cyfry raczej OK.

Poskładany to pewne.

Koło płaskie raczej się nie psuje,to dlaczego jest z kirowskimi oznaczeniami?

Ale to już historia  :) .

Pytań może być wiele. Proszę pamiętajcie, że w Polskich mechanizmach mostek naciągu przy kole koronowym zawsze jest w szpic, a większość pseudo mechanizmów po złożeniu mostek jest inny. 

No tak, ale już teraz zanosi się, że okazja to to nie będzie. ;)

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Mam głupkowate pytanie, antymagnetyczny różni się materiałem z którego wykonany jest włos i sprężyna. Czy da się to jakoś zweryfikować gołym okiem? Wygląda jak zwykły 17 kamieniowy mechanizm.

To jeszcze dorzucę, że znalazłem stronę na której mechanizm 2410 czyli magnetyczny powinien mieć większe koło sprężyny w gwiazdki bez napisu. 

Cóż o ten zegarek będzie walka, również między forumowiczami.

Dorzucę tylko, że zgodnie z informacją od sprzedającego w środku siedzi mechanizm 2409.

Edited by spoxx2006

Kupię: ---.

Temu Panu ktoś wszystkie polaki robi - większość jaki ostatnio wystawiał były robione albo warszawskie 

Ten bałtyk na 100% jest malowany 

Edited by Paweł Bury.

Pierwszy raz widzę aby złocona koperta miała dekielek bez ząbka, i brak wycięcia na ząbek w kopercie. W książce chyba też nie widziałem, mylę się ??

A ja nie kojarzę z ząbkiem,tak na szybko :) .

A dekiel to chyba nie taki.

Edited by pirx65

Dekielek od chromowanej na 100%. A złocone były z tego co pamiętam z zabkiem ponieważ były w całości z importu, a kirowskie poljoty też miały ząbek. Ale oczywiście nie dam się za to pokroić ;)

Nie..

Jezu, która "znana łódzka firma" tak masakruje zegarki.. Straszne. Wskazówki od czapy, tarcza też (cięzko powiedzieć co było oryginalnie) i koperta z tak strasznym chromem i krzywymi uszami.. Wiecie o jaką firmę chodzi? Warto by się podpytać może aby unikać.