Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tmyy

Zegarek kieszonkowy Patek Philippe - prośba o pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was prosić o pomoc w potwierdzeniu modelu oraz roku produkcji zegarka kieszonkowego Patek Philippe. 

 

Na rewersie koperty są wygrawerowane litery FS oraz numer 90445. Mechanizm jest podpisany PATEK PHILIPPE & CR GENEVE 125034, AVARGE RETARD. 

 

Mam też pytanie gdzie w Warszawie można oddać go komuś zaufanemu do oczyszczenia i naprawy.

 

Z góry dziękuje za pomoc!

post-63421-0-32888800-1422818812_thumb.jpg

post-63421-0-44397700-1422818820.jpg

post-63421-0-01225800-1422818870_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tylko, że tu brakuje części chronografu. Szkoda wielka... Piękny jest, w Poznaniu bym wiedział, w Wawie niestety nie. Przy tak wartościowym zegarku pokusiłbym się o rekonstrukcję brakującej części.

Powinno to wyglądać mniej więcej tak:

 

img4870.1152064683.t.699su.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest mechanizm Patka, a do tego brakuje mu sporo części mechanizmu chronografu, z którego zostały tylko szczątki.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość zegarków tej marki widziałem tylko na zdjęciach albo w sieci ale sygnatury były wykonane perfekcyjnie poza tym tarcza jest ciupkę za mała w stosunku do ramki (indeksy kończą się dziwnie daleko od krawędzi) być może koperta dopasowywana - poza tym wskazówki (długość) mi nie pasują - minutowa za długa a godzinowa za krótka do tych indeksów 

Jak na Patka mało to wszystko precyzyjnie wykonane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnatura na mechanizmie, fakt, trochę trąci...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ten zegarek nie do końca przekonuje.

Widziałem co prawda podobne mechanizmy Patka, ale dokładnie takiego - nigdy.

Rzeczywiście, napisy mało precyzyjne, ubytki bardzo duże, a koperta wydaje się z innej bajki.

Myślę, że w Warszawie powinieneś skontaktować się TUTAJ - pan Biń na podstawie bezpośrednich oględzin od razu Ci powie, z czym mamy do czynienia


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na Patkach nie znam, ale koperta z pewnością nie jest od tego werku.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez bercello
      Witam,
       
      Czy ktoś może polecić zegarmistrza (idealnie Wrocław), naprawiającego przedwojenne zegarki?
      Odnalazłem w szafie wśród poniemieckich skarbów babci taki zegarek jak na zdjęciu. Po grawerze na zewnętrznym pudełku wygląda na to że to zegarek z warsztatu Rudolf Fume.
      Zegarek nie chodzi. Jest ekonomiczne uzasadnienie naprawy takiego zegarka? Nie ma on wartości emocjonalnej. Jest po poprzednich właścicielach, którzy opuszczali ziemie odzyskane w pośpiechu....
       





    • Przez Patrycjab28
      Witajcie, znaleźliśmy w starej szopie taki zegarek kieszonkowy. Tarcza, jak widać, już w kiepskim stanie, mechanizm ma rdzę. Prawdopodobnie jest posrebrzany.  Przekopałam już Internet wzdłuż i wszerz, przejrzałam Wasze forum, jednak nigdzie nie znalazłam w sumie żadnych informacji na ten temat.
       
      Chciałabym wiedzieć cokolwiek. Każda informacja i określenie jakie przychodzi Wam do głowy, każdy kawałek Waszej wiedzy i opinii.
      Będę wdzięczna za pomoc

    • Przez tjutnia
      Witam,
       
      jestem zdecydowany na zakup zegarka Patek Philippe 5205G. I tu proszę o pomoc. Gdzie się udać w celu zakupu ? W salonie w Genewie czas oczekiwania na zakup tego modelu wynosi 3 miesiące - co nie jest problemem,  jednak wobec aktualnego kursu franka i dość niskiej zniżki (6%) udzielanej przez oficjalny salon nie jest niczym specjalnym (zegarek jest dostępny ale jako że nie jestem członkiem muszę niestety zgodnie z zasadami akurat w przypadku tego modelu odczekać aby go kupić).
      Proszę o pomoc i sugestie z góry bardzo dziękuje.
       
    • Przez Niusio30
      Witam, dostałam od dziadka zegarek kieszonkowy Cccp 1941-1945. Dziadek pochodzi z Ukrainy mówi że to oryginalny zegarek.
      Na internecie jest ich dużo, ale ponoć wzór z przodu na zegarze który ja posiadam jest bardzo rzadki.
      Może ktoś z was wie czy to prawda że ten model jest taki rzadki , czy jest to oryginalny zegarek?
      Nie mogę coś dodać zdjęć więc specjalnie wystawiłam go na "sprzedaż" ponieważ inaczej nie zobaczycie go.
      Wstawiam link do aukcji że zdjęciami
       
      https://www.gumtree.pl/a-zegary/zielona-gora/rosyjski-zegarek-1941+1945/1006791597990911270368709
      Zdjęcia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.