Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzalonyJackPirat

Orient Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa recenzja, fajny zegarek - mimo, że uzbierałem w końcu na wymarzoną Omegę Seamaster 300, to sam myślałem o zakupie dodatkowo niebieskiego Orienta Ray lub Mako (słyszałem o tych zegarkach sporo dobrego, jakość podobno porównywalna jak w Seiko, za mniejszą cenę), jako takiego drugiego zegarka, którego byłoby mniej szkoda, do "zadań specjalnych" na basen/plażę. Wygrał jednak Seiko Sumo, który też mi cały czas gdzieś chodził po głowie, divery Orienta są jednak moim zdaniem jak najbardziej godne uwagi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja trochę z innej beczki, mam takiego Orienta tylko że czarnego, macie może jakieś pomysły na co zmienić bransoletę? Założyłem do niego czarne NATO ale wg mnie wyglądał jak na gumce od majtek :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo założyłeś pewnie zwykłe nato, ja do seiko ssa mam piaskowe nato strong i na te wakacje do pomarańczowego raya na pewno dokupię pomarańczowe nato strong, w zeszłym roku w wakacje na Rayu byłą pomarańczowa guma "ala bransoleta" i chyba to były jej jedyne wakacje ;) ja nato lubię ale zwykłe to porażka, strong to kawał pacha i zegarek nie wygląda jak przywiązany sznurówką. na ręce miałem też raya z ori gumą i nie przemawia do mnie

UkDfkBN.jpgco prawda PVD ale jak dla mnie jest ok. Ja bym poszedł w piaskowe nato strong lub skórzane nato, raczej ciężko kupić stronga z jakimś kolorowycm przeszyciem, ja do tej pory widziałem głównie jednokolorowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cienkich jako tako wyglądają kolorowe :-). Chociaż kolor na pasku nie jest tak żywy jak tarczy, to nie jest źle.

578d79f41200.jpg

516a36c1f56b.jpg

Mam też czarny tej grubości, ale zegarek wygląda na nim tak jak pisze Spinache ...

Aktualnie idą do mnie grube, m.in pomarańczowy, jak przyjdą to pokażę, ale już na zdjęciach trollu widać ze grube wyglądają lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem raya na takiej gumie

DSC_0271.jpga seiko na takim strongu, aktualnie jest na skórze ale coraz częściej myślę o małej zmianie i powrocie do nato

DSC_0160.jpg

pomarańczę kupiłem motywowany np tą fotą, tutaj zwykłe nato ale wiem że na pomarańczowym strongu będzie mi się podobać :lol: 

576106d1362136793-welche-uhr-zu-orangem-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne tylko że jak dla mnie trochę zbyt krzykliwe kolory. Chciałem kupić skórzane NATO ale w Polsce trochę średnio z dostępnością, tzn są w watchtime24.pl ale wyglądają kiepsko i są drogie. Myślałem żeby zamówić u jednego z lokalnych rzemieślników, tylko obawiam się że cena może być nie proporcjonalna do wartości zegarka :)

 

Z czarnym chciałem taki efekt uzyskać: 

http://blog.trashness.com/wp-content/uploads/2013/06/Black-on-black-nato-strap-men-style-menswear-jeans-e1370954642871.jpg

i wydaje mi sie ze na tym zdjeciu facet nie ma NATO strong (czy PVD lub ZULU jak kto woli) 

 

Fajnie jeszcze wygląda z takimi paskami: 

http://29.media.tumblr.com/tumblr_lhhz7s8NTf1qdq0hjo1_500.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/26/8f/3d/268f3d8ff9f4586effcff1018ab0f64f.jpg

 

Jakbyście mięli namiary na jakiś sprawdzony sklep z paskami jak na tych zdjęciach to byłbym wdzięczny za informację

Btw, wiem że na tych zdjęciach to Submariner i z nim wszystko dobrze wygląda ale jak się wzorować to na najlepszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby zamówić u jednego z lokalnych rzemieślników, tylko obawiam się że cena może być nie proporcjonalna do wartości zegarka :)

 

jeżeli chodzi o Raya to nie wiem gdzie wg Ciebie leży granica "proporcjonalności ceny" ale ja bym nawet nie szukał paska gdzieś w necie mając taki wybór na forum ;) sam mam już 2 paski zakupione na forum i czasami zastanawiam się nad skórą nato, jeżeli podejmę decyzję że jest mi potrzebna to też będzie od forumowego strapmajkera :P  wyślij zapytanie, na pewno na tym nie stracisz a dogadać zawsze się można.

co do suba z foto - wg mnie, patrząc na pierścienie na 99% jest to zwykłe nato, stronga tez nie tak łatwo zawinąć za pierścień jak na tym foto. Mi do czarnego zegarka najbardziej pasuje piaskowy/złoty nato, bardzo podoba mi się taki kontrast, czarny nato bardzo cichociemny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zdjęcia tak samo jak recenzja :) Co do zegarka..hmm od jakiś 2 miesięcy mam przez niego niezły ból głowy ;). Byłem jednak w sklepie, co prawda Blue Raya nie mieli a był Blue mako. Zegarki wielkością identyczne i w momencie przymierzania pojawił się kłopot.. Mam 18,5 cm nadgarstek i zegarek wydał się na nim bardzo mały ;/ wszystko mi się poza tym podobało. Zegarek ciężki ładnie wykonany. Na ten moment jednak moje poszukiwania skłoniły się ku Big Mako który będzie jak sądzę bardziej odpowiedni do wielkości mojego nadgarstka :) pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia, nosiłem zegarki po 45 mm średnicy i miałem jeszcze spory zapas na nadgarstku, ale jakoś mi to nie pasowało. Od dwóch tygodni noszę niebieskiego raya na kauczuku i jest idealnie. Którego byś nie wybrał, to i tak będziesz zadowolony.

Ray ma dobrą lumę - co prawda po minucie znacznie przygasa, ale jest czytelna przez całą noc, w big mako niestety jest pod tym względem kiepsko. Poza tym duże mako ma daleko nawiercone dziuki na teleskopy i jak założysz pasek robi się szpara. Za to indeksy i wskazówki ma kapitalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray ma chyba lepszą lumę od mako? Wydaje mi się, że z racji kształtu indeksów, w Rayu można jej nałożyć grubszą warstwę niż w mako. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio dokładnie taki zegarek jak w recenzji. Jest to mój drugi diver i pierwszy zegarek mechaniczny, z nurków posiadam jeszcze Certinę DS Action w kwarcu. Ogólnie jestem zadowolony z Raya, szczególnie z efektownej, mocnej lumy (dużo lepszej niż w Certinie), pięknej niebieskiej tarczy, no i jednak w końcu pierwszego prawdziwego automatu  :D .

 

Niestety zdążyłem doszukać się też pewnych drobnych niedociągnięć ;) :

1. Bransoleta - choć jest niewątpliwie elegancka i wykonana z pełnych ogniw, w miejscu połączenia z zegarkiem zakończona jest jedynie cienką blaszką, z której "wychodzi" pozostała jej część. Wygląda to trochę tanio, obawiam się, że z upływem czasu blaszka zacznie odstawać, poza tym jest ona nie najlepiej spasowana z kopertą. Bardziej podoba mi się rozwiązanie zastosowane w Certinie, gdzie zamiast wspomnianej blaszki znajduje się dodatkowe pełne ogniwo, przez co bransoleta jest solidniejsza, lepiej spasowana z zegarkiem i imho ładniej układa się na ręce. 

2. Oznaczenia na bezelu nie pokrywają się idealnie z indeksami. Nie wiem czy wszystkie one tak mają, czy to akurat wada mojego egzemplarza, ale jakieś pół milimetra różnicy widać.

 

Mimo tych drobnych wad, myślę że jest to naprawdę przyzwoity zegarek jak za tą cenę. Ma swój ciekawy styl, taki trochę vintage, nie jest kolejną kopią rolexa. Zgrabny, nie za duży, nie za gruby z wyglądu (dzięki wypukłemu dekielkowi), co dodaje mu szyku. Gdybym miał jeszcze raz go kupić - zrobiłbym to bez wahania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko go zdobyć :(

 

Przez lata divery nie przemawiały do mnie. Gdy w końcu się zdecydowałem okazało się ze Ray I już nie jest produkowany, a używane nieczęsto pojawiają się na bazarku i momentalnie znikają..

 

A Ray II na razie też nie do kupienia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na orientuhren.de jeszcze można jeszcze coś tam znaleźć :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ze są, ale niebieski tylko z full modem a to nie jest dobry pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przez lata divery nie przemawiały do mnie. Gdy w końcu się zdecydowałem okazało się ze Ray I już nie jest produkowany, a używane nieczęsto pojawiają się na bazarku i momentalnie znikają..

 

 

Rzeczywiście Ray I już nie jest produkowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Ray I już nie jest produkowany?

Niestety. Możesz kupić Ray II z nowym mechanizmem - stop sekunda, dokręcanie, jedna koronka. Różni się też kopertą.

 

Edit: no i ceną oczywiście ;) wyraźnie in minus (czyli na plus ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem "jedynkę", co prawda na gumie, ale pasek można zmienić (nie lubię gumy) w Polsce w dobrej cenie. Trochę się wystraszyłem, a stara bardziej mi się podoba niż nowa wersja i wziąłem. Coś w tym jednak jest, że robią już tylko nowe, bo np. na bransie nie ma nawet w sklepach w Niemczech (wersja blue) i w ogóle trudno dostępne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem blue na bransolecie długo i bez powodzenia (oczywiście w rozsądnej cenie). W końcu kupiłem wersję black i też jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W sumie jest jeszcze jednanopcja jak Ktos bardzo by chcial miec ray l

Na Orientuhren.de Mozna kupic na pasku plus dodatkowo original a bransolete tyle ze od mako tylko wiadomo z czym to idzie dodatkowym kosztem.

Wiec w sumie wychodzimprawie tyle co za nowego ray ll no ale to dla tych ktorzy baaaaaaardzo chce zdobyc jeszcze ray l. Ja Sam sie gryze z zakupem tylko teraz mako l albo ll niebieskiego bo pomaranczowego ray l juz mam tylko jest pewien problem od kills dni wpadl mi w Oko Orient Star http://www.orient-watch.com/orientstar/img/gmt_04.jpg czarny albo bialy no I teraz kloooops .....wiem on jest duzo,drozszy od mako ale czy wiecej go,ogladam tym bardziej mnie przyciaga hehehehe I Badz tu czlowieku madry hehehehe he

cos nie wyswietla sie ten link do zegarka wiec podany wam model Orient stara

 

DJ0000 1B albo DJ0000 2W

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę rozstać sie ze swoim niebieskim v1 na bransolecie, jeśli jesteś zainteresowany odezwij sie na pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rogue1

A gdzie w ogólę kupie najtaniej Ray'a I ?

Da się jeszcze u nas znaleźć w sklepach internetowych w dobrej cenie (gruuubo poniżej 1k), tyle, że wyłącznie czarne i na gumowym pasku. Wklep w wyszukiwarkę model po kodzie producenta i same wyskoczą.

Ja zdecydowałem się właśnie na takiego, tyle, że od razu zmieniłem pasek na skórę + zapięcie bransoletowe i jestem bardzo zadowolony.

A latem trafi na NATO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez BLAHA
      Witam,
      Budżet ~ 1000zł
      Mój nadgarstek ma około 18,5 cm, szukam zegarka który:

      - wygląda dojrzale

      - jest analogowy
       
      - czysta, prosta przejrzysta tarcza i wygląd. 

      - datownik
       
      - będę go mógł nosić go do jeansów i t-sherta, koszuli a nawet garnituru.


      Wybrałem Seiko SNZF17K1 i  Orient Ray FEM65008B myślałem nad Bambino ale jest zbyt elegancki jak na co dzień... chyba. Najbardziej podoba mi się najnowszy zegarek Bonda (jednak przekracza budżet) i nie ukrywam szukam czegoś w tym guście. 
      Jakie jest wasze zdanie?
       

       
    • Przez Jackk
      Witam wszystkich ogarniętych nieuleczalną, ale jakże przyjemną chorobą 
    • Gość mike74
      Przez Gość mike74
      jak w temacie, ten diver ma naprawde wszystko co potrzeba....co kupic zeby zauwazyc przeskok ze przesiadlo sie na lepszy zegarek (pod kazdym wzgledem) ale uwaga - wykluczam tu miejsce w piramidzie prestizu, czyli wszystkie inne aspekty poza prestizem.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.