Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mike74

orient piramida prestizu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mike74

tak zaczalem sie zastanawiac czemu orienta nie widac w tzw piramidach prestizu, czyz nie jest on na poziomie seiko, atlantica, tissota itp? moze ktos mnie uswiadomi :-) ? kazdy na forum zachwyca sie orientami, wiele osob ma te zegarki i co? ....naprawde sa obciachowe? wstydzicie sie je nosic? chyba nie, prawda? to czemu marka jakby nie bylo juz z 60 letnia tradycja jest traktowana po macoszemu? ma swoje mechanizmy, swoj oryginalny wyglad a jednak ...kiepsko. moze sie myle? a moze to wina tego ze swego czasu orienty ( te tanie ) byly dostepne w kazdym kiosku na przyslowiowym dworcu? hmm?  rzucam temat pod dyskusje.i pozdrawiam :-)

ps sam mam orienta raya, w porownywaniu do reszty moich zegarkow jest niezawodny i nic sie z nim nie dzieje - w przeciwienstwie do duuuuuzo drozszych tzw szwajcarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zgłębiam od niedawna, ale wg mnie:

- w społeczeństwie marka się albo w ogóle nie kojarzy, albo ze schyłkiem PRLu, i "cinkciarzami", którzy nosili wielkie Orienty. Wręcz odwrotnie jest z marka Atlantic.  W Polsce był uważany za prestiżowy i tak juz pozostało.

- osoby, które kupują jeden zegarek i zbytnio się nie interesują tematem chcą "zegarek prestiżowy", czyli uważany za takowy przez społeczeństwo, a że ma napis "swiss made" i jest 2x droższy od japończyka to już nie istotne,

- "reklama dźwignia handlu", nie ma finansów na promocję w Polsce to i nie ma efektów

- częściowo to, ze zegarki sa tańsze od podobnych swiss madów może działać na ich niekorzyść. Jak ktoś ma ograniczona wiedzę, to wybierze droższy, bo przecież "musi być lepszy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest jak piramidy prestiżu budują właściciele szwajcarów i ci, według których prestiżowy = drogi zegarek.

tu masz "piramidę prestiżu"

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/44942-piramida-presti%C5%BCu-marek-zegarkowych/

 

 

ZEGARKI WYSOKIEJ JAKOSCI:

Breitling, Corum, Vulcain, Uniwersal Geneve, Eberhard, Perrelet, Chronoswiss, Porsche Design, Panerai, Kelek, JeanRichard, Graham, Ebel, Eterna, Concord, Bedat & Co, Wyler, Van Cleef& Arpels, Bovet, Mont Blanc, Union, Tag Heuer, Paul Picot, De Grisogono, Omega

ZEGARKI SREDNIEJ KLASY:

Maurice Lacroix, Baume&Mercier, Milus, Oris, Certina, Rado, Longines, Alpina, Raymond Weil, Ball, Cimier, Edox, Revue Thommen, Epos, Davosa, Glycine, Movado, Hamilton, Maurice De Mauriac, Mido, Stowa, Bvlgari, Frederique Constant, Louis Erard, Locman, Bulova, Fortis

MARKI BUDZETOWE:

Tissot, Doxa, Cyma, Adriatica, Atlantic, Festina, Seiko, Citizen, Candino, Delbana, Rotary, Swatch, Zeno, Zodiac, Timex, Claude Bernard, Roamer, CK Watches, Casio, Lorus

 

tworząc tą hierarchię chyba patrzono tylko na Seiko 5. Nie wiem jak Grand Seiko można stawiać w jednej linii z Timexem... nawet średniej jakości (ceny) Seiko gwarantuje długie działanie.

Seiko Sarb / Orient Star / Citizen Radio Control i wiele innych do marek budżetowych się średnio wg mnie łapie. są to spokojnie zegarki "średniej klasy". Grand Seiko, Orient Royal... cenowo i jakościowo nie ustępują (a część zapewne przewyższają)wielu modelom z kategorii "ZEGARKI WYSOKIEJ JAKOSCI".

 

problemem japońskich "Trzech Króli" jest właśnie duża różnica cenowa i jakościowa. od zegarków za 60$ po zegarki za 6000$. stąd może być ciężko określić prestiż takiej marki. aczkolwiek posiadacze Orienta nie mają się czego wstydzić. nie płacą za prestiż, tylko za jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie gdzie jest Orient , ważne że robi bardzo dobre zegarki o dobrym stosunku ceny do jakosci .

Nie ma znaczenia czy jest to Orient , Orient Star czy Royal Orient jakość jest wysoka za odpowiednią cenę.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to co to jest "prestiż" bo w przypadku zegarków to ja bym się przychylał do łacińskiego znaczenia słowa præstigiare - "sztuczki magiczne" ;) choć pewnie w niektórych kręgach "prestiż" jest nierozłączny ze słowem "elita"...

Ogólnie prestiż to pojecie bardzo subiektywne i nie do końca jestem przekonany alby pasowało do zegarków - moim zdaniem  "piramida prestiżu" w odniesieniu do marek zegarkowych to w ogóle jakaś "chora zajawka", tracąca chęcią dowartościowania ich nosicieli... ot co. ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

chora zajawka

najlepiej określony prestiż zegarkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam w ogóle ale…CK Watches w jednym worze z Atlanticiem czy Tissotem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prestiż = pieniądze. Tak jest nie tylko z zegarkami, tak jest ze wszystkim. Co nie znaczy, że tańszy zegarek musi być gorszy jakościowo od drogiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupię jakieś budżetowe Grande Seiko dam nawet za 200-400 $ :rolleyes:

Ostatnio jak jednemu Panu pokazałem Seiko i troch poczytał to

cyt: Ty ja nie wiedziałem, że to Seiko jest takie drogie  :huh:   

Większość ludzi zna tylko 5 a orient to oczywiście patelnia i na tym kończy się świadomość zwykłych użytkowników zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja. Nie mam osobiście zegarka ORIENT i myślę, że wynika to ze specyficznego wyglądu podstawowych serii tej marki. Sądzę, że projektowane są głównie na rynki Azji i Ameryki. Oczywiście podobają mi się nowe linie ORIENT Star, są bardziej pod europejskie gusty.

Uśmiechy budziła seria "koniak - 3 gwiazdkowy" , ale myślę, że stają sie one powoli ikonami lat przełomu wieku i coraz bardziej poszukiwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje i noszę zegarku dla siebie, swojej satysfakcji i przyjemności, dlatego "prestiżowe" to dla mnie te, które mi sie podobają wizualnie i są dobrze wykonane technicznie. Niestety nie na wszystkie zegarki, ktore chcialbym miec mnie stać ale nie mam z tego powodu żadnych kompleksów, dlatego cala ta piramidę mam głęboko gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że najważniejsza jest własna radocha z zegarka, a nie cudze "ochy i achy". Jednak w gronie podobnych miłośników zegarków, czasem te "ochy i achy" są całkiem przyjemne, czyż nie? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.