Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wykonane własnoręcznie klamry uświadomiły mi jak dużo czasu i wkładu pracy trzeba włożyć, aby uzyskać oczekiwany efekt końcowy.

 

 

 

Zrobiona parka  18 i 22  delikatnie pokryta patyną

 

 

v2015020121531546470933.jpg

 

v2015020121531580489573.jpg

 

v2015020121531561201042.jpg

 

Też jeszcze nie widziałem żeby kiedykolwiek mokume gane o takim wzorze udało się wytworzyć.

Regularne geometrycznie i powtarzalne warstwy metalu nie powstają przy tej technice.

 

https://www.google.pl/search?q=mokume+gane&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=xRINVevRKYjfaoepgvgE&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=666

 

Zdjęcia są zbyt słabe na to aby zobaczyć jak wygląda faktura powierzchni.

Myślę że to musi być innaczej niż tradycja każe robione.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mokume-gane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za słuszne obruganie  i wyjaśnienie sprawy.
Raczkuje w tym temacie i na razie bawi mnie takie łączenie metali.
Zrozumiałem że nazwa mokume nie powinna się tu znaleźć, gdyż wyroby te nie spełniają tych znamion.
Pozdrawiam serdecznie BuRy
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to co pokazujesz nie jest zrobione w technice mokume gane 

mam nadzieję, że nie będziesz nadal wprowadzał nikogo w błąd i usuniesz tagi  " mokume  gane" i "klamerki mokume gane ze swojego tematu.

Zarówno wyszukiwarka forumowa jak i Google ich używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawisz.

Prośbę o usunięcie zgłosiłem do moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagi można samemu wyedytować w pierwszym poście tematu.

Miło by było gdyby przez szacunek dla oglądających kolega  umieszczał zdjęcia o rozdzielczości większej niż 640 X 432  :)
Forum bez problemu obsługuje większe rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za słuszne obruganie  i wyjaśnienie sprawy.

Raczkuje w tym temacie i na razie bawi mnie takie łączenie metali.

Zrozumiałem że nazwa mokume nie powinna się tu znaleźć, gdyż wyroby te nie spełniają tych znamion.

Pozdrawiam serdecznie BuRy

 

 

Niestety, ale nie przekonuje mnie to wyjaśnienie i jestem głęboko przekonany że zrobiłeś to świadomie.

Otóż  udawane mokume gane było robione za pomocą kleju epoksydowego nazwanego potocznie płynnym metalem. 

Dla osób chcącch poznać technikę wyrobu jest ten oto link:

http://www.chemfix.com.pl/plynny_metal

Ciekawy jestem co powiesz na ten temat kolego Bury, bo uważam ze poszedłeś totalnie na skróty i promujesz wyroby do sprzedaży  cakowiecie niezgodne z opisem.Nie chciałbym nosić klamry z żywicy epoksydowej udającej metal, no chyba że wcześniej wiedziałbym jak to było zrobione i godziłbym się na to świadomie. 

P.S. miej na uwadze że forum czytają też osoby mające pojęcie o obróbce metali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Koledze Ciechowi wiernej świty, która to zasugerowała użycie przeze mnie klejów do wyrobów klamer, ciągnęła ten wątek wzajemnie się nakręcając, utwierdzając się w swoich przekonaniach.
Wnioskuje z tego że miało to na celu przedstawienie mnie jako osobę niegodną do zajmowania miejsca na forum.
Czytałem cierpliwie wypowiedzi Kolegów o cudownych klejach , dziwiąc się jednocześnie ich pomysłowości.

Pragnę podziękować tym Kolegom, którzy nie poddali się sugestiom, wywartym wpływom i emocjom.

Jeżeli chodzi o klamerki, cieszę się że Koledzy z czymś takim się nie spotkali ( czyż bym był odkrywcą czegoś nowego smile3.gif -nie-nie.
Technologii tej będę strzegł jak Japończycy swojej wiedzy w dawnych czasach, a klamry te które są przedmiotem zagorzałej dyskusji Szanowni Koledzy, wykonane są całkowicie z różnych metali, łączone bez klejów, żywic czy opiłków. smile3.gif

W czasie kiedy obsmarowywano mnie toksycznym klejem wymieszanymi z opiłkami , zrobiłem nową klamrę.
Oto ona.

 

v2015032620182592204396.jpg

 

 

v2015032620182665590183.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od Kolegi Ciecha dajcie spokój Koledze proszę, niech robi klamerki jakie chce co Was za przeproszeniem to obchodzi ?

Czy ja za wykorzystywanie moich pomysłów próbowałem kiedykolwiek Kogokolwiek dyskryminować czy oczerniać ? Nie nigdy tego nie robiłem i nie będę robił ponieważ to rynek sam zdecyduje co jest dobre a co nie jest. Zobaczcie mój wpis w temacie klamerek Kolegi Ciecha - nawet życzyłem Mu powodzenia w Jego pracy choć wykorzystywał moje pomysły, co oczywiście nie jest ani zabronione ani zakazane tak samo jak to czy Kolega napisze, że klamry robi z mokume gane czy czegoś innego, proszę dajcie spokój bo aż nieprzyjemnie się robi czytając takie wpisy ...

Jeśli chcecie to podyskutujcie ze mną na argumenty dotyczące klamerek, coś tam kiedyś robiłem i delikatnie liznąłem temat.

Jeszcze raz proszę dajcie spokój z zarzutami, bądżcie poważni, uwierzcie mi każdego można zdyskredytować.

Aby pozytywnie zakończyć temat - cieszę się, że Koledzy Ciech i Bury robią klamerki, nie jest to często spotykana "profesja" :lol: Polska rośnie w siłę klamerkową a rynek macie już otwarty i szlaki przetarte na całym świecie - czego chcieć więcej ?


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

BuRy, miło patrzeć, jak rozwija się Twój warsztat. Gratuluję i trzymam kciuki za kolejne projekty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bury brawa za najlepszą możliwą odpowiedź na krytykę :)

Fajnie że się nie zniechęciłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie ,że dla mnie mogą one być nawet z opiłek i klejone klejem ważne ,że mi się podobają i pewnie uderzę do kolegi w celu zakupu czegoś do uszytych przeze mnie pasków.Pozdrawiam kolegę Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest tak, że każdy ma swój punkt widzenia i swoje racje.
Są ludzie dla których bardzo ważne jest z czego i w jaki sposób to co ich interesuje powstaje.
Są tacy których to wcale nie obchodzi, interesuje ich efekt końcowy i dostępność.
Dla jednych i drugich zawsze od początku świata były rozwiązania i tak pozostanie,
ale nie może być tak, że wybory są spowodowane niepełną, brakiem informacji, lub dezinformacją.
Czyż patrząc na przykład na perłę która nam się podoba nie mamy prawa wiedzieć czy jest naturalna,
czy sztucznie wyhodowana, choć to jest istotna informacja.
Skoro są pytania i wątpliwości lepiej na nie odpowiedzieć zamiast milczeć.  
Zawsze to prowadzi do nieprzyjemnych sytuacji i nieporozumień.
Wystarczyło by napisać np. lutuję i żadne spekulacje i emocje w tym temacie by nie powstały.

Koledze Staruszkowi prekursorowi "klamrodziejstwa" za to co zrobił w tym kierunku należy podziękować.
Klamry które wymyślił ukształtowały w posiadaczach zegarków określone gusta, z którymi bardzo ciężko walczyć ;)
stąd prace których podobieństwa się nie wyprę.
To jak wykonywanie coverów, lecz starałem by nie były na 100% identycznie.
Obecnie gram myślę innaczej i o innych myślę też kompozycjach.
Dzięki za pozytywną końcową refleksję.

Pozdrawiam wszystkich tworzących i użytkowników "hand made" :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.
Na wstępie serdecznie dziękuję Koledze Staruszkowi i innym Kolegom za przychylne słowa.
Padło pytanie dlaczego tak długo zwlekałem z odpowiedzią, otóż  żeby zachować dystans,  sam do siebie.
Rozwiewając wszelkie spekulacje wykonania, wykorzystałem  lutowanie twarde, ,,skuwka" potraktowana młotkiem, góra klamry, wzór zalany metalem ( i po tajemnicy ).
Czy to mokume ? na początku szczęśliwy myślałem że taki sposób wykonania tak można nazwać.
Myślę że dla  Kolegi Ciecha nie ma tajemnic i  już wcześniej mnie przejrzał.

Pozdrawiam wszystkich Kolegów, zabieram się do roboty, mając na uwadze kształt języczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Myślę że dla  Kolegi Ciecha nie ma tajemnic i  już wcześniej mnie przejrzał.

...

 

Jeśli uważnie przeczytać mój poprzedni post jest w nim odpowiedź.

A tajemnice dla mnie też istnieją, lecz je sukcesywnie rozwiązuję  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich Kolegów, zabieram się do roboty, mając na uwadze kształt języczka.

 

Trzymam kciuki za dalsze projekty! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro teraz wszystko jest jasne i przejrzyste, przyznaję się do błędu w ocenie techniki wykonania klamry, wynikało to z niedopowiedzeń i pewnej sugesti która wydawała się w mojej ocenie celowa. Być może poszedłem w swej ocenie zbyt daleko, ale  nie zrobiłem tego celowo i wynikało to z mojego charakteru i pewnych skojarzeń z całości tematu. Reasumując życzę powodzenia w wytwatrzaniu dalszych wyrobów cytując pewne przysłowie "co nas nie zabije to nas wzmocni" co ma w tym przypadku odwzierciedlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem powstał  mosiężny " Dragon " 22 mm, idąc w tym kierunku zaczynam znęcać się nad kawałkiem stali, ( a właściwie odwrotnie ) :)

 

v2015041719291513237371.jpg

 

 

v2015041719291542756601.jpg

 

 

v2015041719291541295253.jpg

 

 

v2015041719291555629970.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarda sztuka powstała. Stalowa 22 mm

 

v2015042718494022222354.jpg

 

 

v2015042718494076209924.jpg

 

 

v2015042718494071326402.jpg

 

 

v2015042718494156691795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piracka  24-ka

 

 

v2015052121224714829891.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  pre-v 24 mm

 

 

v2015052912384027135847.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyki są najlepsze.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuRy, bardzo dziękuję za realizację. Klamerka wykonana wg projektu, który przygotowałem. Jak rysowałem i mierzyłem to nie byłem pewien jaki będzie efekt ale jak odpakowałem przesyłkę od Ryszarda moim oczom ukazało się dokładnie to co chciałem. Wykonanie super.

Klamerka 22 mm. Zdjęcia na pasku grubszym oraz do testów polowych na cieńszym który obecnie noszę. Pięknie się układa na nadgarstku. Doskonale dobrałeś profil i podcięcie pod spodem.

 

Dzięki i czekam na więcej ;)

 

2.JPG?i=1302211810

 

7.JPG?i=1038583723

 

IMG_8102.JPG?i=1137515672

 

IMG_8101.JPG?i=1068719673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszła ta klamra. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Kolegom za słowa uznania.

Klamrę wykonałem w/g projektu i sugestii Mateusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.