Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Tę bez "6" przyznam szczerze przeoczyłem. Pozostałe znam choć nie wszystkie mam. Teraz muszę upolować brakujące a to niełatwe jak się chce ładny stan. :( A zbiorek masz fajny, gratuluję. A co do wskazówek to szukaj Sportiwnego, ostatnio był z takimi za grosze na alle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzianki wymiatają :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzianki wymiatają :)

Dzięki :)

 

Tę bez "6" przyznam szczerze przeoczyłem. Pozostałe znam choć nie wszystkie mam. Teraz muszę upolować brakujące a to niełatwe jak się chce ładny stan. :( A zbiorek masz fajny, gratuluję. A co do wskazówek to szukaj Sportiwnego, ostatnio był z takimi za grosze na alle.

Masz rację, jest ich sporo, ale w ładnym stanie ciężko upolować. Dzięki :)

 

Co do wskazówek - myślę, że w Sportiwnym są trochę inne. Jedynie kształtem są podobne, ale takie jak te (oksydowane?) występują chyba jedynie w tej pobiedzie i szturmańskim. A to niestety ciężkie do znalezienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bez "6" najbardziej urokliwa, jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Gratuluję szacownego zbioru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Masz rację, jest ich sporo, ale w ładnym stanie ciężko upolować. Dzięki :)

 

Co do wskazówek - myślę, że w Sportiwnym są trochę inne. Jedynie kształtem są podobne, ale takie jak te (oksydowane?) występują chyba jedynie w tej pobiedzie i szturmańskim. A to niestety ciężkie do znalezienia :)

Masz rację te w Sportiwnych nie są ciemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bez "6" najbardziej urokliwa, jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Gratuluję szacownego zbioru :)

 

Też jest moją ulubioną, ale ja ogólnie jestem zakochany we wszystkich miedziankach :) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kształt taki sam to sam je możesz poddać obróbce cieplnej żeby wyglądały jak oryginały,o ile są stalowe.ten zegarek jest mega,mega rzadki i raczej samych wskazówek nie znajdziesz.była też pobieda z takimi wskazami ale złoconymi,można coś pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

jak pisze buran69, rzadko można go trafić, mi się udało ale w stanie mniej zadowalającym, ja szukam tarczy :D więc jak nie znajdziesz wskazówek a masz ładną to jeden z nas może mieć ładny egzemplarz :D

post-92791-0-49639700-1541842765_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisze buran69, rzadko można go trafić, mi się udało ale w stanie mniej zadowalającym, ja szukam tarczy :D więc jak nie znajdziesz wskazówek a masz ładną to jeden z nas może mieć ładny egzemplarz :D

 

Nie jest tak idealna, jak te moje powyżej, ale stan zadowalający. Póki co jednak poszukam tych wskazówek, chyba że ty chcesz się ich pozbyć i poszukasz egzemplarza w lepszym stanie to pw :D

 

 

jeżeli kształt taki sam to sam je możesz poddać obróbce cieplnej żeby wyglądały jak oryginały,o ile są stalowe.ten zegarek jest mega,mega rzadki i raczej samych wskazówek nie znajdziesz.była też pobieda z takimi wskazami ale złoconymi,można coś pokombinować.

 

Na to nie wpadłem, zainteresuję się tematem bardziej, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Warszawianki są piękne....:) cóś o tym wiem, szczególnie w lato :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie warszawianki,full wypas,jest fazka pod sekundnik i jest nawet luma.trzeba mieć.w sumie ciekawy temat kolekcjonerski i było nie było jakaś historia.może warszawskie tarcze przejdą tą samą drogę co polskie błonie,od pogardzanego śmiecia do obiektu kultu?

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy koledzy wiecie, że tz. tarcze warszawskie ( do Atlanticów, Delban, Dox, być może że i do Pobied również) były produkowane w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych tylko przez jednego warszawskiego zegarmistrza - rzemieślnika Jana Osińskiego. Moglibyśmy je nazywać np. osińszczanki. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy miniaturki urokliwe

O środkowej tarczy to nawet nie kojarzę. Bardzo fajny zestaw. Gratulejszyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzisiaj. Kolejne niedługo:

post-63011-0-54802000-1543010175_thumb.jpg

Swoją drogą, dość ciężko o Urala w ładnym stanie za ludzkie pieniądze...

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urale już na spokojnej emeryturze :D

Aż miło popatrzeć na nie .

A niech dobiją do 150 lat na chodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Zbiorek chyba wszystkich starszych, miedzianych Pobied, jakie były produkowane  B)

 

post-104390-0-24061100-1543149850_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zestaw :) niestety muszę cię zmartwić, nie masz takiej...

 

 

 

post-68064-0-32387800-1543158651_thumb.jpg

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.