Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tę bez "6" przyznam szczerze przeoczyłem. Pozostałe znam choć nie wszystkie mam. Teraz muszę upolować brakujące a to niełatwe jak się chce ładny stan. :( A zbiorek masz fajny, gratuluję. A co do wskazówek to szukaj Sportiwnego, ostatnio był z takimi za grosze na alle.

Miedzianki wymiatają :)

Dzięki :)

Tę bez "6" przyznam szczerze przeoczyłem. Pozostałe znam choć nie wszystkie mam. Teraz muszę upolować brakujące a to niełatwe jak się chce ładny stan. :( A zbiorek masz fajny, gratuluję. A co do wskazówek to szukaj Sportiwnego, ostatnio był z takimi za grosze na alle.

Masz rację, jest ich sporo, ale w ładnym stanie ciężko upolować. Dzięki :)

Co do wskazówek - myślę, że w Sportiwnym są trochę inne. Jedynie kształtem są podobne, ale takie jak te (oksydowane?) występują chyba jedynie w tej pobiedzie i szturmańskim. A to niestety ciężkie do znalezienia :)

Ta bez "6" najbardziej urokliwa, jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Gratuluję szacownego zbioru :)

Dzięki :)

Masz rację, jest ich sporo, ale w ładnym stanie ciężko upolować. Dzięki :)

Co do wskazówek - myślę, że w Sportiwnym są trochę inne. Jedynie kształtem są podobne, ale takie jak te (oksydowane?) występują chyba jedynie w tej pobiedzie i szturmańskim. A to niestety ciężkie do znalezienia :)

Masz rację te w Sportiwnych nie są ciemne.

Ta bez "6" najbardziej urokliwa, jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Gratuluję szacownego zbioru :)

Też jest moją ulubioną, ale ja ogólnie jestem zakochany we wszystkich miedziankach :) Dzięki

jeżeli kształt taki sam to sam je możesz poddać obróbce cieplnej żeby wyglądały jak oryginały,o ile są stalowe.ten zegarek jest mega,mega rzadki i raczej samych wskazówek nie znajdziesz.była też pobieda z takimi wskazami ale złoconymi,można coś pokombinować.

Guest Lukas_op

jak pisze buran69, rzadko można go trafić, mi się udało ale w stanie mniej zadowalającym, ja szukam tarczy :D więc jak nie znajdziesz wskazówek a masz ładną to jeden z nas może mieć ładny egzemplarz :D

post-92791-0-49639700-1541842765_thumb.jpg

jak pisze buran69, rzadko można go trafić, mi się udało ale w stanie mniej zadowalającym, ja szukam tarczy :D więc jak nie znajdziesz wskazówek a masz ładną to jeden z nas może mieć ładny egzemplarz :D

Nie jest tak idealna, jak te moje powyżej, ale stan zadowalający. Póki co jednak poszukam tych wskazówek, chyba że ty chcesz się ich pozbyć i poszukasz egzemplarza w lepszym stanie to pw :D

jeżeli kształt taki sam to sam je możesz poddać obróbce cieplnej żeby wyglądały jak oryginały,o ile są stalowe.ten zegarek jest mega,mega rzadki i raczej samych wskazówek nie znajdziesz.była też pobieda z takimi wskazami ale złoconymi,można coś pokombinować.

Na to nie wpadłem, zainteresuję się tematem bardziej, dzięki :)

ale jakie warszawianki,full wypas,jest fazka pod sekundnik i jest nawet luma.trzeba mieć.w sumie ciekawy temat kolekcjonerski i było nie było jakaś historia.może warszawskie tarcze przejdą tą samą drogę co polskie błonie,od pogardzanego śmiecia do obiektu kultu?

Edited by buran69

Nie wiem czy koledzy wiecie, że tz. tarcze warszawskie ( do Atlanticów, Delban, Dox, być może że i do Pobied również) były produkowane w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych tylko przez jednego warszawskiego zegarmistrza - rzemieślnika Jana Osińskiego. Moglibyśmy je nazywać np. osińszczanki. :D

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Stan na dzisiaj. Kolejne niedługo:

post-63011-0-54802000-1543010175_thumb.jpg

Swoją drogą, dość ciężko o Urala w ładnym stanie za ludzkie pieniądze...

Edited by Odin