Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

AP - Panerai czy Rolex?

Rolex Submariner, Pam 233 czy AP 15300  

125 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Małej rezerwy chodu nie biorę pod uwagę bo zegarek noszony codziennie raczej się nie zatrzyma.

A widzisz - tez tak myslalem, ale ja zegarka w domu nie nosze i jak przyszly zimowe weekendy w domu, albo zdarzylo sie zachorowac, to strasznie mnie irytowalo, gdy zegarek stawal :angry:  Stad ten Pam tak mnie cieszy, bo nie dosc, ze 8 dni chodu, to jeszcze moge go dokrecic B)

 

ps

gwoli wyjasnienia - piszac do marynarki, nie mialem na mysli garnituru czy smokingu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lubisz Rolexa i na Twoim miejscu bym go zostawił, a dodatkowo dokupił rotomat i Aqua Terrę Skyfall ;)

Budżetowo zmieścisz się w cenie AP, a będziesz miał dwa zegarki i jak jeden się zacznie nudzić to założysz drugi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale ten egzemplarz ma od nowości i wie o nim wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że mój kolega z pracy ma Royal Oak Offshore Divera, ale nie jestem pewny czy w środku jest ten sam mechanizm co w AP 15300, do czego zmierzam kolega pracuje w dziale tętniczym jako Macgyver złota rączka więc zegarek podczas pracy czasami dostaje niezły wycisk jak werk byłby bardzo delikatny to by tego nie wytrzymał wiem, że miał też Suba to powinien mieć jakieś porównanie, jak byś miał jakieś pytania do kolegi to w poniedziałek wracam z urlopu do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie mieć jednego, jedynego zegarka, bo to dla mnie jakby mieć jedną parę butów do wszystkiego :huh:

 

Ale AP od razu odrzucam, bo nie miałem go nigdy w ręku, więc jak mogę go oceniać,

w dodatku wodoszczelność na tym poziomie u mnie absolutnie dyskwalifikuje ten zegarek z roli codzienniaka.

 

Pam jak dla mnie byłby ok, ale uniwersalny zegarek to to nie jest, bo chodząc np na basen co z nim robić-

na pasku skórzanym nie wezmę zegarka do wody, a w szafce raz już zdarzyło mi się rzeczy zostawić i potem już ich nie znaleźć :angry:

 

Także przy takim założeniu- zostaje na polu bitwy Sub i on z tych trzech jest najbardziej uniwersalny, ale ja na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie zostać z jednym zegarkiem,

więc nie zagłosuję na żadnego z tych trzech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przecież w ROOD siedzi ten sam mechanizm co w 15300. Czyżby do divera dali coś delikatnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do delikatnosci mechanizmow, to na tym forum za wiele sie dowiedziec nie mozna. Jak pamietam, tylko raz kolega Darek napisal, jak spadl mu Pam 320 i stanal. Bylo wiele glosow jak to mozliwe a tu jednak - taki czolg a padl ;)

 

Jak tak przesledzic zegarki pod katem dokladnosci, bezawaryjnosci, wytrzymalosci wieloletniej mechanizmu inhouse, wodoszczelnosci etc. to faktycznie niewiele zostaje w tym przedziale cenowym do wyboru dla jednozegarkowca jak Rolex :wacko: Jednak gotow jestem przymknac oko na jakies minusy jednego, aby miec wiele innych plusow drugiego. I dlatego uwazam, iz poza gabarytami (kwestia co komu lezy na reku lepiej/gorzej - indywidualna sprawa) i brakiem bransolety, ale za to z latwa mozliwoscia wymiany paskow i gum, Pam z tych trzech jest godnym rywalem. Dla ciekawosci - 5 dzien noszenia i +1 sekunda  :)

 

A odpowiadajac Ricardo - jak to co zrobic z Pamem na basenie - brac na gumie i sie kąpać B)

 

Jedyne co mnie tylko smuci (jak zawsze wybiegam w przyszlosc :P ) tego Pama tylko do serwisu a ten jak wiadomo nie w naszym kraju  :(  Ale pociesza mnie fakt, iz AP rowniez ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pama zanosisz do Jansena, oni wysyłają, a Ty tylko płacisz.

Z AP nie wiem jak z wysyłką, ale cena przeglądu to ponad 10k pln, sprawdzałem w internetach jakiś czas temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, no to serwis Pama to taniocha przy AP, z tego co pamiętam, w Jansenie usłyszałem, że to było zdaje się 650 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pama zanosisz do Jansena, oni wysyłają, a Ty tylko płacisz.

Z AP nie wiem jak z wysyłką, ale cena przeglądu to ponad 10k pln, sprawdzałem w internetach jakiś czas temu

 

Wiem, wiem - ale po tym co przechodzil Darek-Zegarek, to chyba sam sie przejade do Wloch albo Niemiec, a przy okazji sobie pozwiedzam ;)

 

A jesli to co piszesz o serwisowaniu AP 15300, to prawda, to sorki - ale temat AP odpuszczam - chyba, ze w Lotto wygram, bo to juz przesada... :blink:

 

 

Eee, no to serwis Pama to taniocha przy AP, z tego co pamiętam, w Jansenie usłyszałem, że to było zdaje się 650 euro.

 

Pytales o Pama 233?

Serwis u nas SUB'a kosztuje niecale 3100pln (info z dzis). Jesli w takim razie 650 euro kosztuje przeglad 233, to przy tak zlozonym mechanizmie, to taniocha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pama zanosisz do Jansena, oni wysyłają, a Ty tylko płacisz.

Z AP nie wiem jak z wysyłką, ale cena przeglądu to ponad 10k pln, sprawdzałem w internetach jakiś czas temu

Masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... ponoć za przegląd AP jest oficjalnie ~2500 euro. Pewnie czytaliśmy te same źródła :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pama zanosisz do Jansena, oni wysyłają, a Ty tylko płacisz.

Z AP nie wiem jak z wysyłką, ale cena przeglądu to ponad 10k pln, sprawdzałem w internetach jakiś czas temu

Przegięcie z taką ceną za serwis mechanizmy AP są aż tak skomplikowane czy może myślą tylko o osiągnięciu jak największego zysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytales o Pama 233?

Serwis u nas SUB'a kosztuje niecale 3100pln (info z dzis). Jesli w takim razie 650 euro kosztuje przeglad 233, to przy tak zlozonym mechanizmie, to taniocha ;)

Wtedy pytałem o 312, być może za 233 będzie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie z taką ceną za serwis mechanizmy AP są aż tak skomplikowane czy może myślą tylko o osiągnięciu jak największego zysku.

Trudno powiedziec - pewnie nie dla zysku a w trosce o nasze czasomierze :P:D

 

Jako ciekawostke tylko napisze, ze czytalem, iz koperte poleruja tylko 3 razy - pozniej wymiana na nowa (ma to zwiazek z tymi srubkami). W sumie super, tylko wtedy ile przyjdzie zaplacic - 5000 euro? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, za koszt takiego serwisu + 2/3 tysiące złotych można kupić Eternę Royal Kontiki w podobnym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i ponoć gadają, że po tym serwisie, wcale nie jest dawana gwarancja wodoszczelności :D. To tak z minusów.

Bo z plusów, to robią praktycznie cały zegarek "od nowa" i jest to pięknie podane w kosztorysie.

 

---

(opieram się na tym, co czytałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za koszt serwisu takiej Eterny, mozna kupic porzadne Seiko - moze nie kontynuujmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Wracając do wątku przewodniego - biorąc pod uwagę wskazane zastosowanie wybrałbym Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulubieniec tego forum robił przegląd  :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400 $ to 10k pln?

Gość nie napisał jasno, niby dał do serwisu bo miał problem z chronografem ale nie wiemy czy oni jemu ten serwis wykonali w całości czy tylko tak się jemu wydawało. Myślę, że jakby zrobili pełny serwis to by i wyregulowali werk…ale można się domyślać tylko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roleksa za darmo bym nie chciał- za grosz nigdy mi się nie podobał.

Pam to bardzo ciekawy zegarek.

AP mi się podoba.

Przy takich cenowych atrakcjach za przegląd przy większych problemach zamiast do serwisu zaniósłbym do zegarmistrza i zlecił "przeszczep" na jakąś ETĘ...

 

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1400 $ to 10k pln?

 

Możliwe, że coś popierdoliłem.

W każdym razie w takim przekonaniu żyłem przez ostatnie kilka miesięcy, a teraz na szybko nic nie mogę odnaleźć  w sieci  na ten temat. 

Jeżeli wprowadziłem w błąd to sory wszystkich  -_- .

Jeżeli full serwis oscylowałby w granicach 5k pln to jest dla mnie akceptowalne i 15300 wróciłby do mojej orbity zainteresowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.