Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

AP - Panerai czy Rolex?

Rolex Submariner, Pam 233 czy AP 15300  

125 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dwukrotnie ;)

Ok - ale tansze modele, to Unitasy a 233 to inhouse i biorac to pod uwage, to tez to jest entry level u nich :)

 

Ok, ok - rozumiem - Panerai, to polka nizej niz AP, jednak biorac pod uwage wykonanie tych 2 mechanizmow czy faktycznie dzieli je ta "polka" calej firmy Panerai i AP, czy jednak mozna powiedziec, iz ich poziom wykonania pod katem zegarmistrzowskim jest na podobnym poziomie? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Dwukrotnie ;)

Cennik na forum Panerai mówi co innego. 4900$ do 14900$ to nie jest dwukrotnie :).

 

Ok - ale tansze modele, to Unitasy a 233 to inhouse i biorac to pod uwage, to tez to jest entry level u nich :)

Kombinujesz Maniek jak koń pod górę :). No ale nawet przyjmując taki argument, to nadal jesteś w błędzie. Pomijam już fakt, że Panerai nie ma własnych mechanizmów tylko uprawia ściemę.

 

Ok, ok - rozumiem - Panerai, to polka nizej niz AP, jednak biorac pod uwage wykonanie tych 2 mechanizmow czy faktycznie dzieli je ta "polka" calej firmy Panerai i AP, czy jednak mozna powiedziec, iz ich poziom wykonania pod katem zegarmistrzowskim jest na podobnym poziomie? :rolleyes:

AP i Panerai ?, moim zdaniem wykonanie w AP jest na znacznie wyższym poziomie. Widziałem obydwa zegarki i jestem tego pewien. Wracając do proporcji cenowych, to w ofercie AP za trzykrotność ceny 15400 kupisz np. RO w złocie z wiecznym kalendarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

@artme kupujesz PAM'a?

wnioskuje po watku i pytaniach o chod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116469-pam-233/

 

 

 

Pomijam już fakt, że Panerai nie ma własnych mechanizmów tylko uprawia ściemę.

No tak - wiedzialem - temat rzeka byl juz poruszany chocby przy Omedze i TH i tam rowniez bylo sporo o tym co mozemy nazywac inhouse a co nie. Jednak czy sie to podoba czy nie Panerai oficjalnie na swojej stronie nazywa swoje werki inhousowymi i jesli nie bylaby to prawda (spelniajaca wymogi oficjalnego uzywania tej nazwy), to domyslam sie, ze konkurencja juz dawno by zareagowala. ;)  A czy to robia na granicy tej nazwy czy nie i czy to sie komus podoba czy nie, to sa to werki inhouse. Moglibysmy oczywiscie ciagnac temat dla kogo te werki sa mniej lub bardziej inhousowe niz inne, jednak nie chcialbym tego tu rozwijac i szczerze, to az tak mnie to nie interesuje, bo chyba wszystko w tym temacie zostalo kiedys powiedziane B)

 

ps

krokodyli na skory do paskow tez dla mnie nie musza u siebie chodowac - moga isc na latwizne i kupowac na targu ;) Takie male nawiazanie do tamtych dylematow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam Twoje dylematy z wyborem artme to bedac na Twoim miejscu zdecydowal bym sie na pozostawienie Rolexa i dokupienie AP.

Pam w tej chwili mocno Cie kreci ale zapewniam ze po kilku miesiacach czar prysnie i bedziesz mial takie dylematy jak teraz z Rolexem.

AP pozostanie zawsze manufaktura poza zasiegiem Panerai, 15300 bedzie pasowal do faceta w wieku 40,50 czy 60 lat czego o Panerai bym nie powiedzial. Im bedziesz starszy tym bardziej bedziesz cenil wygode noszenia i klasyke. No chyba ze zakup traktujesz jako chec sprobowania czegos nowego i nie myslisz dlugofalowo wowczas emocje niech biora gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwester nosi Pamy i mu pasują mimo uplywu wieku ;)

:-) generalizowalem, nie znam Kolegi ale pewnie Stalone'a nie przypomina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - z twarzy nie, ale budowa... :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.
No tak - wiedzialem - temat rzeka byl juz poruszany chocby przy Omedze i TH i tam rowniez bylo sporo o tym co mozemy nazywac inhouse a co nie. Jednak czy sie to podoba czy nie Panerai oficjalnie na swojej stronie nazywa swoje werki inhousowymi i jesli nie bylaby to prawda (spelniajaca wymogi oficjalnego uzywania tej nazwy), to domyslam sie, ze konkurencja juz dawno by zareagowala. ;)  A czy to robia na granicy tej nazwy czy nie i czy to sie komus podoba czy nie, to sa to werki inhouse.

 

Tak Mariusz, szczególnie mechanizm dostarczony przez Piaget, który firma Panerai nazywa własnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - wiele firm czerpie wzorce z innych manufaktur i korzysta z ich dobrodziejstw. To nie jest nic zlego. Zarowno PP, VC, czy chocby Twoje ulubione AP, mialo w swoich kluczowych modelach mechanizmy z innych manufaktur (i to z "nizszej" polki). To nic dziwnego i haniebnego. To jest swiat zegarmistrzostwa i nie mozna tylko pod tym katem patrzec na calosc manufaktury. Dla mnie to wlasnie Rolex jest "wyzej" od PP czy innych guru, bo to wlasnie on przez caly czas tworzy i ulepsza pratycznie tylko swoje mechanizmy inhouse a nie korzysta z innych werkow. Moze mniej ambitnie, ale jednak to on jest wierny przez lata swoim zasadom B)  I nie ma tu jakiejs wielkiej sztuki i karkolomnych wynalazkow, ale jest caly czas ta sama zasada - zegarek trwaly, dokladny i na co dzien najlepszy.

 

AP cenie, kocham i podziwiam, jednak nie przyslania mi to innych manufaktur, ktore swoim uporem, marketingiem i cala reszta daza do tego, ze zaczynaja byc cenione przez rzesze odbiorcow.

 

A a propos Panerai - to ok - moze nie jest to manufaktura najwyzszych lotow, ale ma swoja historie i... kiedys tez mechanizmy robil dla nich Rolex bo nie miala wlasnych - to zle? :wacko:  Dla mnie nie. To swietna manufaktura z perspektywami, ktore jak sadze (mam nadzieje) wykorzysta. I gleboko wierze, ze swoimi posunieciami marketingowymi moga stac sie niezla konkurencja dla wielu "zatwardzialych" i oklepanych marek B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera mydlana jak dla mnie . Ale marketing mają zacny , woda z mózgu to błahostka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mariusz,

 

nie wiem, czy tylko ja to dostrzegam, ale z tego co piszesz wyraźnie widać, że to PAM jest "na ten czas"Twoim faworytem, tylko oczekujesz potwierdzenia. Moim zdaniem tutaj go nie uzyskasz(na co wskazują wyniki ankiety) ;) Ciesz się PAM'em, bo jest czym- kupując go dokonałeś dobrego wyboru- a jak się znudzi, to go bez problemu sprzedaż(rzuć okiem na rynek wtórny) i kupisz AP. 

AP jest prestiżowo i zegarmistrzowsko wyżej niż konkurenci, bez dyskusji, tak mówi głowa, ale moim zdaniem Twoje serce podpowiada coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wlasnie Rolex jest "wyzej" od PP czy innych guru, bo to wlasnie on przez caly czas tworzy i ulepsza pratycznie tylko swoje mechanizmy inhouse a nie korzysta z innych werkow. Moze mniej ambitnie, ale jednak to on jest wierny przez lata swoim zasadom B)  I nie ma tu jakiejs wielkiej sztuki i karkolomnych wynalazkow, ale jest caly czas ta sama zasada - zegarek trwaly, dokladny i na co dzien najlepszy.

 

 

Rolex dopiero od roku 2006 został właścicielem fabryki mechanizmów poprzez jej wykup i wcielenie. Wcześniej wszystkie mechanizmy zamawiał w tej fabryce i je po prostu kupował. Były to werki według pomysłu i wzoru Rolexa, ale nie były produkowane przez firmę Rolex. 

Po drugie do np. modelu Daytona Rolex przez lata kupował mechanizmy El Primero z firmy Zenith, co akurat Rolexowi niczego nie ujmuje, bo Zenith jest manufakturą zaliczaną do ścisłej czołówki manufaktur w Szwajcarii.

 

Tyle faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2000 roku Rolex zaprezentował własny chronograf (4130) a w 2004 został pełnoprawnym właścicielem pozostałych mechanizmów.

 

Tyle faktów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam - wiedzialem, ze tak to sie potoczy - ale glownie chodzilo mi o to, ze do kazdej manufaktury mozna sie doczepic ;)

Kazda manufaktura ma cos z "siebie" i to wlasnie jest piekne a nie "opluwanie" konkurencji ;)B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera mydlana jak dla mnie . Ale marketing mają zacny , woda z mózgu to błahostka .

 

Tak zapytam z ciekawości , jakie wg Ciebie zegarki są ok ? bo PAM to opera i marketing , niedawno pisałeś o innej marce,że żenada za taką cenę . Rolex - tu już wiadomo ,że dla buraków , trzepany w milionach przewartościowany złom itp

Jakie więc marki zasługują na miano PRAWDZIWYCH I NIE OSZUKAŃCZYCH ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2000 roku Rolex zaprezentował własny chronograf (4130) a w 2004 został pełnoprawnym właścicielem pozostałych mechanizmów.

 

Tyle faktów ;)

 

Correct !!!  :)  W 2004 a nie w 2006 wykupili Aeglera i od tej pory mają pełny in-house  ;)

W latach 1988-2000 Rolex montował w Daytonach zmodyfikowane El Primero Zenitha. Od roku 2000 mają już własny chronograf, chociaż nie wiem czy nie produkowany na początku przez Aeglera na zamówienie Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze... nie wplatujmy w tym watku takich tematow... to zupelnie inne pytania B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @dariusz chlastawa , zwykle coś dodajesz swojego do moich wypowiedzi (oszukańczych ? , dla buraków ? , żenada za tą cenę ? , a chodziło o mechanizm przecież ) - niepotrzebnie .

Rzeczywiście nie cenię specjalnie szczególnie Rolka i Pama ( mało kunsztu , prymat designu , forsowny marketing) .

Lubię to wszystko co proponuje np. JLC ( tradycja , różnorodność , klasa zamiast wrzasków ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rolex, nie trawie używanych zegarków gdyż nie wiem co się z nimi działo.

Pam odpada ze względu na gabaryty i nie mozna go nazwać zegarkiem uniwersalnym. Ap klasa ale jako sportowy zegarek nie pasuje ze względu na mała wodoszczelność i brak lumy. Na zegarek wieczorowy odpada w kontekście braku paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mariusz - wiele firm czerpie wzorce z innych manufaktur i korzysta z ich dobrodziejstw. To nie jest nic zlego. Zarowno PP, VC, czy chocby Twoje ulubione AP, mialo w swoich kluczowych modelach mechanizmy z innych manufaktur (i to z "nizszej" polki). To nic dziwnego i haniebnego.

I żadnej z tych firm (PP, VC, AP) nie przychodzi do głowy nazywanie tych mechanizmów własnymi. Mało tego, zegarki w nie wyposażone bardzo często nie mają przeszklonych dekli. Wyjątek w przypadku AP stanowi jedynie mechanizm 2120. Jest to konstrukcja, która powstała na bazie JLC 920. Warto jednakże zaznaczyć, że był to mechanizm stworzony przez JLC wyłącznie dla Patka, Vacherona i AP. Warto też zaznaczyć, że drogi Jaeger-LeCoultre krzyżują się zarówno z Vacheron Constantin jak i Audemars Piguet. Na przykład po roku 1985 manufaktura Audemars Piguet miała 40% udziału w firmie Jaeger-LeCoultre. Była więc jej współwłaścicielem. Obecnie tylko Audemars Piguet wykonuje (samodzielnie !) kaliber 2120 na własny użytek oraz dla Vacheron Constantin, a to jednak trochę zmienia postać rzeczy. Firma Panerai w ogóle nie wytwarza samodzielnie mechanizmów. To bardziej przypomina montownię niż manufakturę. Piszesz też, że PAM 233 to ta sama liga co AP RO. Moim zdaniem zdecydowanie nie. Mógłbym tu pisać o bogactwie wykończenia koperty i bransolety w AP, gdzie w 233 takiej różnorodności nie ma. Mógłbym pisać o mostkach pokrytych pasami genewskimi, gdzie w 233 masz prosty szlif. Mógłbym pisać o mikroregulacji Gyromax, centralnym nawrotniku bez sprężyn i złotym bogato ozdobionym wahniku pracującym na kulkowym łożysku ceramicznym w AP. Mógłbym napisać o miniaturyzacji mechanizmów, która to cecha jest jednym z wyznaczników wielkiego zegarmistrzostwa, ale dam sobie spokój. Panerai 233 to bardzo dobrej jakości zegarek. Nie rozumiem tylko dlaczego próbujesz zaklinać rzeczywistość i na siłę (sztucznie) dowartościowywać Panerai ?. Audemars Piguet to ta sama strona medalu co Patek Philippe, Vacheron Constantin, Lange. Naprawdę uważasz, że można Panerai postawić na równi z tymi firmami ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - nigdzie nie napisalem, ze Panerai jest na rowni z tymi firmami. Wydaje mi sie tylko, iz mechanizm 233 jest na rownie wysokim poziomie co 3120 - tylko tyle.

 

Masa firm posiada u siebie modyfikowane ETY i nigdzie nie pisza, ze sa to ETY czy chocby na bazie ETY, tylko np. kaliber Omega XXXX. Mam rozumiec, ze wszyscy kręcą? Przeciez wiadomo, ze jesli AP czy PP ma w swoim zegarku inny mechanizm ale cenionej inhousowej manufaktury, to moze sie tym chwalic a mechanizm na Ecie nie jest powodem do dumy i oznajmiania, wiec nie dziwi mnie, ze jedni pisza co siedzi w srodku a inni o tym nie mowia. A tak z ciekawosci - jak Panerai powinna nazywac swoj inhousowy mechanizm siedzacy w 233 zeby byc w stosunku do Ciebie fair?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega po prostu potrzebuje racjonalizacji swojego zakupu, widać że AP mu w pewnych względach cenowo/użytkowych nie leży i teraz potrzebuje tylko potwierdzić że PAM czy Rolex zegarmistrzowsko stoi na tym samym poziomie. Chociaż nie rozumiem dlaczego, bo sam pisał kilka postów wyżej że nie każdy szuka wielkiego zegarmistrzostwa i czasem wystarczy solidność i dokładność chodu. No ale dla niego Rolex stoi wyżej niż wielka trójka bo rzekomo od zawsze produkuje sam swoje mechanizmy (wat?), więc nie wiem dlaczego w ogóle się ugania za czymś innym, przecież ma już zegarek idealny.

 

To jest śmieszne, najpierw pytasz czy PAM 233 to ta sama półka co AP. Dostajesz konkretną odpowiedź że nie, a potem twierdzisz że "hejterzy przyszli jak zwykle obrażać Panerai i Rolexa".

Nie musisz tak ostro, bo tylko dyskutujemy a jak to z Magikiem bywa dalem sie wciagnac poniekad na wlasne zyczenie :D w tego typu wywody i wtedy zaczyna sie rozne rzeczy i glupoty wypisywac :P;)

 

A krotko - Oczywiscie, ze Rolex nie jest na tym samym poziomie - to bylo przejaskrawienie aby odniesc sie do wypowiedzi Mariusza i nie ciagnijmy tego B)

 

A co do redukcji dysonansu podecyzyjnego... nie szukam na sile potwierdzenia, ze Rolex i Panerai, to to samo co AP. Chcialem tylko merytorycznie uslyszec czemu tak zlozony mechanizm z 233 nie moze konkurowac jakoscia z 3120 - to wszystko  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w tej dyskusji kompletny brak rozdzielenia pojęć:

1) mechanizm zakupiony u dostawcy, ewentualnie dodatkowo modyfikowany i zdobiony lub nie

2) mechanizm zaprojektowany od podstaw u siebie, wyprodukowany przez firmę zewnętrzną.

 

Do kategorii 2 należy chociażby Omega 8500 czy Rolexy sprzed 2004 roku.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - dziekuje wszystkim za cenne uwagi i rady.

 

Ciesze sie, ze temat choc troche kontrowersyjny nie zawedrowal jak niektore w niesmaczna forme, bo moze kiedys komus sie przyda.

 

Ja juz dokonalem wyboru na najblizszy okres i jestem z tego bardzo rad, gdyz bede mogl spac juz spokojnie ;)

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i zycze kazdemu, aby jego wybory byly prostrze B):D

artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.