Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

ZAPISY na zegarek forumowy FORMMEISTER ( BAUHAUS ) AUTOMATYCZNY

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wykreślenie mnie z list:

 

Niebieski:

13. Daito

 

Biały:

9. Daito


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista raczej w całości nieaktualna, bo dotyczyła całkiem innego zegarka niż zaproponowany obecnie.

Lista oczywiście może być nieaktualna ale zapewne w jakiejś części lub niewielkiej ilości chętnych,a nie w całości. Jeżeli komuś zależy to drobna kosmetyka raczej nie zrazi do projektu. Spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o "nerwowe ruchy" bo wiesz że od takich jestem daleki z natury... bardziej się rozchodzi o treść pierwszego postu... którego istotny fragment wygląda tak:

 

 

Pod silną presją społeczną temat zapisowy uważam za otwarty :P

[...]

WYGLĄD ZEGARKA:

 

finalnyje.png

 

DEKIELEK :

 

WERSJA WCZESNA:dekle.png[/url]

 

WERSJA OSTATECZNA:

 

deklezxy.png

 

 

 

 


Jeśli zegarek będzie wyglądał TAK i będzie to absolutnie pewne na 100% bez żadnej szansy na zmianę to dajcie znać ;)

 

Edit:

Tak sobie pozwolę na prywatną wycieczkę...:

Nie wiem jak jest u Szanownych Kolegów ale w tym przypadku to nie było tak że ktoś obudził się pewnego ranka i doszedł do wniosku:

"Nie mam co zrobić z 1,2k PLN... hmmmm... a to może kupie sobie jakiś zegarek... hmmm... - w sumie to obojętne jaki ważne żeby był za 1,2k PLN..."

Jakby cała "akcja" bazowała na powyższym pomyśle to pewnie "myśliciel" założył by jeden z tych często spotykanych na tym forum kretyńskich tematów z serii "JAKI ZEGAREK ZA 1200 PLN" i było by po problemie - bo pewnie zaraz by mu ktoś zaczął doradzać i coś by się tam znalazło...

 

Tutaj chodziło o to że konkretny projekt zegarka - czyli konkretne zobrazowanie koperty, konkretne zobrazowanie tarczy, konkretne wymiary miały znaczenie... i w oparciu o te konkrety ktoś dokonał deklaracji zakupu... Jeśli "konkrety" przestają być konkretne to w zasadzie całokształt sytuacji idzie psu w d...

 

I naprawdę nie ma co mówić o "nerwowych ruchach" - po prostu ktoś nie chcę robić "sztucznego tłoku" - ot co.

 

Moim zdaniem im projekt dłużej trwa tym trudniej go zakończyć - zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał coś poprawić, albo zmienić, oraz ktoś komu te zmiany się nie spodobają - w/g mnie nie powinno być tak że lista zapisów rusza przed finalnym zakończeniem projektowania, bo potem są "nerwowe ruchy" - pisałem już o tym przy okazji projektu Vis'a.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 w/g mnie nie powinno być tak że lista zapisów rusza przed finalnym zakończeniem projektowania, bo potem są "nerwowe ruchy" - pisałem już o tym przy okazji projektu Vis'a.

 

Co racja, to racja.

 

Ale z drugiej strony trzeba zrozumieć chłopaków, bo to jednak ryzyko najpierw męczyć się nad kompletnym projektem wykonawczym, a potem liczyć na to, że znajdą się chętni na zakup. Pewnie dużo większą motywację daje wiedza, że jest tych "pewnych" iluś tam chętnych na zakup i praca włożona w projekt nie pójdzie na darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych iluś pewnych w/g zaproponowanego projektu przed ulepszaniem było 147....

Kłopot zaczął się po zaproponowaniu innowacji - a lepsze jest wrogiem dobrego :)

Choć wcale to nie oznacza, że na nowego bauhausa nie będzie np. 300 chętnych ;)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja.

 

Ale z drugiej strony trzeba zrozumieć chłopaków, bo to jednak ryzyko najpierw męczyć się nad kompletnym projektem wykonawczym, a potem liczyć na to, że znajdą się chętni na zakup. Pewnie dużo większą motywację daje wiedza, że jest tych "pewnych" iluś tam chętnych na zakup i praca włożona w projekt nie pójdzie na darmo.

 

Zawsze jest tak, że projektanci projektują coś, robią testy na reprezentatywnej próbce i towar idzie do sprzedaży. A czy znajdzie nabywców i w jakiej liczbie to tego nikt nie wie, można coś tam próbować oszacować. Ale tak naprawdę to rynek weryfikuje później. Co do tego projektu, to tutaj wizja została nakreślona dawno temu, ludzie wyrażali opinie w trakcie projektowania, były one aprobowane bądź nie. Skoro pojawił się temat zapisowy to należy rozumieć, że projekt został już ujęty w jakieś sztywne ramy, które zresztą zostały przedstawione na początku wątku. I na TAKI projekt zapisało się 147 osób. Zmiana wizji koperty na tak zaawansowanym etapie to raczej pomyłka...

Ale nie ma póki co bić piany, będą nowe rendery, będzie info że temat koperty jest zamknięty, to wtedy albo się ludzie dopiszą albo wypiszą, takie jest moje zdanie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak, że projektanci projektują coś, robią testy na reprezentatywnej próbce i towar idzie do sprzedaży. A czy znajdzie nabywców i w jakiej liczbie to tego nikt nie wie, można coś tam próbować oszacować. Ale tak naprawdę to rynek weryfikuje później. 

 

Ale ten projekt, to nie jest projekt komercyjny i kaprysy rynku nie mają tu nic do rzeczy.

Poza tym nie dramatyzujcie, nikt tu w całej kopercie nie grzebie, a sprawa dotyczy tylko uszu.

Zmiana wizji nie wzięła się znikąd - gdyby zegar był zrobiony w 100% jak w tej "wizji", to dostalibyśmy niewygodny zegarek, źle wyglądający i fatalnie okładający się na nadgarstku, co wyszło po wydruku 3d.

Nie wiem czemu niektórzy nie potrafią tego zrozumieć i tak maniakalnie dossali się do tej "pierwotnej" koncepcji, obrażając się na każdą modyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia obrazy...to jak byś miał kupić sedana, a podstawiają Ci kombi - przecież wygodniejszy :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem render od Michała, jakościowo super ale wymaga korekt. POgrubimy nieco indeksy bo w tej formie to będą wyglądac jak naklejki, powinno być chodźby w powiększeniu widać ich przekrój..tzw mięsko. Luneta w aktualnym renderze będzie zaokrąglona.

To ma swoją wadę i zaletę.

Zaleta - patrząc od strony tarczy zegarek wydaje się smuklejszy, luneta węższa

Wada - patrząc od strony boku koperty zegarek optycznie staje się wyższy.

 

Idealnych :lol:  rozwiązań brak , no nic sami zobaczycie.

 

Dostaniecie swojego długousznego pierwotny koncept, zrobiony najlepiej jak się da na tym mechaniźmie.

A niech ktoś kwęknie po otrzymaniu zegarka, że za gruby to osobiście pojadę mu przybić ten zegarek gwoździem do czoła :P

Leżał na nadgarstku będzie dobrze, bośmy go powykrzywiali jak się da. Ale zapomnijcie że da się zbudować szczupły zegarek na cenowo osiągalnym mechaniżmie automatycznym jeszcze z komplikacją rezerwy. To jest jedyny taki mechanizm za rosądne pieniądze dobrze wykonany jaki jest na rynku. Nie wiele zegarków ma w srodku ten mechanizm, na pewno to jest główny wyróżnik projektu.

Można by poszukac podobnego cieńszego werku w braci Helwetów ale cena zegarka wtedy by oscylowała w okolicach 3-4tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gendery? :lol:

 

No niektórzy użytkownicy czasem się zachowują jak Gendery :P

Jeszcze chwilka cierpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by poszukac podobnego cieńszego werku w braci Helwetów ale cena zegarka wtedy by oscylowała w okolicach 3-4tys

Może to jest jakieś rozwiązanie - na teraz albo na przyszłość. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel. Bardzo przepraszam za mój telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Poprosze jeszcze jeden grafitowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotolizard - Proszę jedną sztukę - niebieski!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandinista - niebieski jeśli można


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex_k poproszę 1 szt. - niebieski!

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja bez renderów potwierdzam wcześniejsze zamówienie na biały :)  ... a niech mnie nazywają konserwatystą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.