Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

murcins

SEIKO SRP153K1 Prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamówiłem sobie pierwszy zegarek automatyczny(wcześniej same kwarce) nie chciałem nic drogiego a wizualnie przypasowal mi właśnie seiko piateczka .Nie znam się na automatach więc za bardzo nie wiem co i jak..Nie chciał bym czegoś w pierwszy dzień popsuć...:) Wiem że najlepiej jest mieć ratomat żeby go nie nakręcac co trochę bo mam duzo innych więc cały czas na ręce nie będzie.

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

 

 

Ps jak nie w tym temacie napisałem to proszę o przeniesienie i wybaczenie.Poprawię się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten SRP będzie na 7s36 więc nie ma opcji dokręcania. ja mam na razie 3 automaty, na codzien do pracy noszę kwarcyka i daję rade bez rotomatu. jak masz rezerwę gotówki to czemu nie, za mną rotomat chodzi od dawna ale jakoś obywam się bez niego chociaż wygodniej byłoby zakładać zegarek "na chodzie" a na "trupka" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trollu, nie wprowadzaj kolegi w błąd, ten zegarek jest na 4R36, więc ma i dokręcanie, i stopsekundę. Mam SRP 155J1, a to tylko inna wersja kolorystyczna. Wystarczy go po prostu nosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przykładowo jak stanie bo nie będę go nosił przez pare dni (rezerwę choodu ma.chyba 41 h gdzieś wyczytałem) To to szkodzi mechanizmowi? Czy najlepiej jednak do tego nie dopuszczać? A co to jest ta stop sekunda? :) I czy dobrze wybrałem jeżeli chodzi o pierwszy automat z tych tanich? Co sądzicie o tym mechanizmie? Będę zadowolony? Gdzieś czytałem na forum że nie jest zł. Chciałem zawsze tissota t035..Ale nie znalazłem okazji póki co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Nic się nie stanie jak mechanizm nie będzie chodził jakiś czas. Mam dużo zegarków mechanicznych i tylko kilka utrzymuję w ciągłym ruchu. Zegarek nie używany warto jednak raz na jakiś czas nakręcić, aby rozeszły się smary. Stop sekunda polega na tym, że jak odciągniesz koronkę do pozycji zmiany czasu zatrzyma się też sekundnik. Mechanizm jest dość dobry, ale może wymagać regulacji, jak to seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wawrzyniec WiórZadowolony jesteś z tego modelu ? Też brałem tą wersje kolorystyczną ale ostatecznie padło na cały srebrny. Jak z punktualnością?

 

A tak się prezentuje na nadgarstku 18.5

 

 

 

 

 

post-64161-0-20399800-1424208218_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście 4R, zasugerowałem się datą z dniem tygodnia. Ja swojego 4R czasami noszę codziennie a czasem leży tydzień czy dwa nieruszany. jak zakładam zegarek na rękę a wskazówki stoją to kilka razy ruszę koronką żeby naciągnąć trochę sprężynę, resztę załatwi ruch wahnika przy ruszaniu się. co do regulacji to musisz sam go sprawdzić, ja wcześniej w 7S ani teraz w 4R nie musiałem wybierać się na regulacje chociaż czasami chyba zdarza mu się przyspieszyć, jednak zbyt krótko noszę zegarek na nadgarstku żeby zrobić mu dłuższy test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie od wczoraj zegarek noszę cały czas na ręce tylko na noc odłożyłem na szafkę szkiełkiem w górę i z obserwacji wynika że się spieszy jakieś 10s... Chyba że jeszcze za wcześnie żeby powiedzieć że tyle będzie się spieszyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepnej nocy połóż na koronce i sprawdz jak trzyma tempo, mozesz tez sprawdzic jak bedzie szedł leżąc szkłem do dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tak jak mówisz :) A regulacja zegarka łapie się do gwarancji? Jest on nowy i ma 2 lata gwarancji w zibi. No ale tak czy inaczej potestuje z miesiąc i zobaczymy :) Bo nie uśmiecha mi się nowego zegarka oddawać do serwisu żeby w nim grzebali..może nie będzie takiej potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj trochę na forum to zobaczysz że mechanik żyje własnym życiem ;) czasami ma kaprysy, to normalne, że leżąc w nocy na plecach przyspieszy o kilka sekund a leżąc na szkle trochę zwolni - o ile to kwestia czysto indywidualna, nie jest też tak że np na plecach zrobi +10s więc na szkle -10s - nie ma analogii. ja bym go jakiś czas poobserwował, odchyłki rzędu kilku/kilkunastu sekund na dobę to w sumie normalność, regulacja może coś poprawić ale to nie kwarc. 

regulacja chyba mieści się w ramach gwarancji, powinni go przyjąć na serwis i wyregulować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mechaniczny więc dużo pytań się nasuwa ;) To co chciałem to się dowiedziałem resztę doczytam na forum

Dzięki wszystkim za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.