Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem od antyutleniaczy bo mnie najbardziej interesują.

 

E 330 kwas cytrynowy - podejrzany? Litości, dalej przestałem czytać. Szkoda czasu. 

Tabela nie jest pomocna dlatego, że ktoś tam porobił kolorowe kropki (fachowiec?), a jedynie jako informacja dla niedopoinformowanego klienta co tak naprawdę dostaje w pokarmie, bo tak prawdę mówiąc to szkodliwość substancji chemicznych zależy w dużej mierze od ilości w jakiej zostały spożyte, wystarczy np. wypić butelkę octu, który według "kropek" jest nieszkodliwy...

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu prosze informacje odnosnie produktow jakich nie powinno sie spozywac bo sa szkodliwe - ryzyko jest stwierdzone a nie ze brzydko wygladaja czy cokolwiek innego.

 

O ile mi wiadomo lista bedzie sie zwiekszac a strona bedzie bardziej 'user friendly'. Moze niektorych zainteresowac :) pozdrawiam,

Dawid

 

Ostrzeżenia publiczne dotyczące żywności

http://gis.gov.pl/?lang=pl&go=content&id=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu prosze informacje odnosnie produktow jakich nie powinno sie spozywac bo sa szkodliwe - ryzyko jest stwierdzone a nie ze brzydko wygladaja czy cokolwiek innego.

 

O ile mi wiadomo lista bedzie sie zwiekszac a strona bedzie bardziej 'user friendly'. Moze niektorych zainteresowac :) pozdrawiam,

Dawid

 

Ostrzeżenia publiczne dotyczące żywności

http://gis.gov.pl/?lang=pl&go=content&id=25

Dawid ,a czsem to nie ułatwienie do Twojej pracy? ;):D:)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, ulatwienie ? Nie. Absolutnie nie. Ja takie informacje z tych inspekcji otrzymuje i przekazuje/informuje inne kraje, ktore moga posiadac ten produkt na rynku, badz moga byc jakkolwiek inaczej zwiazane z tym produktem (surowiec etc)

 

Ulatwienie mojej ideologii pracy moze i tak :) Ludzie powinni wiedziec  co jedza, czy jest to szkodliwe czy nie i czego nie jesc bo jest szkodliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie teksty typu : co mozna jesc, a czego unikac sa do d**y. WSZYSTKO jest dla ludzi ALE z UMIAREM!!! Prosta zasada - MŻ - mniej żreć :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie teksty typu : co mozna jesc, a czego unikac sa do d**y. WSZYSTKO jest dla ludzi ALE z UMIAREM!!! Prosta zasada - MŻ - mniej żreć :P

Typowo emocjonalna kobieca odpowiedź. :) Jednak po zastanowieniu powinno się zrozumieć, że "WSZYSTKO" to jest bardzo pojemne określenie, np.można spokojnie jeść z umiarem też to co świnia dostaje do koryta, tylko po co? Nie lepiej bez umiaru zjeść dużą golonkę (albo dwie) z gotowana kwaszona kapustą, pod kilka dobrych piw? :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie teksty typu : co mozna jesc, a czego unikac sa do d**y. WSZYSTKO jest dla ludzi ALE z UMIAREM!!! Prosta zasada - MŻ - mniej żreć :P

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie :) ,i się z Tobą nie zgodzić......

Podaj argumenty [ja podam swoje] i nie głoś zasłyszanych frazesów...... ;),no i przeczytaj uważnie cały temat.......

 

P.S Golonka po Bawarsku?,i piwko w litrowym kuflu?.....zapraszam :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie teksty typu : co mozna jesc, a czego unikac sa do d**y. WSZYSTKO jest dla ludzi ALE z UMIAREM!!! Prosta zasada - MŻ - mniej żreć :P

 

Szanowna kolezanko.

Idea tego tematu jest nieco inna niz myslisz. Z Twojego wpisu wynika, ze kazdy jest gruby i ma problem z trzymaniem wagi i z tego powodu zostalo zalozone koleczko wzajemnej adoracji majacej na celu wspieranie siebie....

 

Otoz cel jest inny. Sa wpisy, poparte publikacjami/wlsnymi obserwacjami/ dlaczego taki badz inny produkt zywnosciowy jest szkodliwe dla zdrowia/dlaczego jakos jest gorsza niz kiedys/dlaczego sa produkty oszukane na rynku i co by mozna bylo zjesc :)

 

Wiec nie jest to jakas totalana popelina i stek bzdur.

 

Dlatego wszyscy na zdrowa goloneczke po Bawarsku i litrowym piwku(ach) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę że kucharz stawia margarynę nad masło.

ja tez,zle mnie zrozumiałeś.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam wyłącznie z masła wytwarzanego przez moją mame- 100% ze smietany, z mleka od własnych krów. Teraz są nadwyżki, ale nie ma jak tego na handel wziąć. Trzeba by za to brać do 20-25 zl/kg bo taniej się nie opłaci. Sąsiedzi nie kupią bo w sklepie taniej (to nic ze byle co). A do miasta większego 3-4 kg wiezc się nie opłaca.

Takie pyszne masło ma jedną wadę - nie da się go smarować po wyjęciu z lodówki

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna gryzc:) dobra pajda czarnego chleba z jakimis orzechami czy slonecznikiem z maslem da rade:) 

 

Ja szczerze mowiac to nie stosuje masla, margaryny...bo generalnie nie jadam chleba. Ciezko tu o jakis dobry czarny/razowy etc.

Jak mi sie uda juz znalezc jakis dobry to przewaznie jem z oliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja całe życie jem masło roślinne...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla leniwych i zapracowanych polecam produkty gotowe Eat Me, bez chemii i innych wspomagaczy, ja jestem uzależniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook :)

ja zwracam uwagę na to co jem. Od ponad roku nie smażę na oleju, uzywam masła lub smalcu- poczytałam o utwardzanych tłuszczach roslinnych, tłuszczach trans itd. i wolę masło To samo na kanapkę- tylko masło, żadne tam roślinne czy margaryny. Mięsa jem mało, zawsze patrzę na skłąd- wędlina czy konserwa czy parówka ( tak, jem) muszą mieć co najmniej 85 % mięsa I bez MOMu, nie przełknę tego ;/ To samo syrop glukozowo- fruktozowy- unikam Wędliny mój mąż robi sam, zbudował na działce wędzarnie i wędzimy Ryby też wędzimy. Co do ryb- mąż co ok. 2 tyg, a w sezonie i 3 razy w tyg. jeździ na ryby i jem, co złowi Szczupak, okoń, karaś, leszcz, jak jestem u teściów i pstrąg się trafi :) Pangi, mintaja, karpia nie jem- świnie wodne to są ;/  Woda raczej mineralna ( powyżej 1500 mg/ l minerałów, to ejst masakra co sprzedają pod szyldem mineralnej- 300,500 mg/ l ! ) . czytam etykiety, jestem trudnym klientem Ale uważam, że skoro płacę to wymagam :)

Oczywiście czasem i mi jakieś chipsy wpadną, czy kupne ciastka Nie ma co wariować, jednak w 90 % odżywiam się zdrowo. I coraz trudniej kupić coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowe jedzenie to obecnie oksymoron, nawet w maśle jest coraz mniej masła. A ja wolalbym wlasnie to jedzenie niezdrowe tylko, żeby ono bylo takie jak ze 40 lat temu. Duża golonka pod piwo, kiełbasy, karkówka... mmm..., generalnie tlusto. Ale nawet golonki nie są już takie jak kiedyś. Niestety pamietam jak to wszystko smakowalo... Kurna zebralo mi sie na kombatanckie wspomimki... Jedz zdrowo umrzesz zdrowy. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook :)

ja zwracam uwagę na to co jem. Od ponad roku nie smażę na oleju, uzywam masła lub smalcu- poczytałam o utwardzanych tłuszczach roslinnych, tłuszczach trans itd. i wolę masło To samo na kanapkę- tylko masło, żadne tam roślinne czy margaryny. Mięsa jem mało, zawsze patrzę na skłąd- wędlina czy konserwa czy parówka ( tak, jem) muszą mieć co najmniej 85 % mięsa I bez MOMu, nie przełknę tego ;/ To samo syrop glukozowo- fruktozowy- unikam Wędliny mój mąż robi sam, zbudował na działce wędzarnie i wędzimy Ryby też wędzimy. Co do ryb- mąż co ok. 2 tyg, a w sezonie i 3 razy w tyg. jeździ na ryby i jem, co złowi Szczupak, okoń, karaś, leszcz, jak jestem u teściów i pstrąg się trafi :) Pangi, mintaja, karpia nie jem- świnie wodne to są ;/  Woda raczej mineralna ( powyżej 1500 mg/ l minerałów, to ejst masakra co sprzedają pod szyldem mineralnej- 300,500 mg/ l ! ) . czytam etykiety, jestem trudnym klientem Ale uważam, że skoro płacę to wymagam :)

Oczywiście czasem i mi jakieś chipsy wpadną, czy kupne ciastka Nie ma co wariować, jednak w 90 % odżywiam się zdrowo. I coraz trudniej kupić coś dobrego.

 

To miło ,tym bardziej teraz powinnaś bardziej zwrócić uwagę na to co jesz...... :)

Zdrowe jedzenie to obecnie oksymoron, nawet w maśle jest coraz mniej masła. A ja wolalbym wlasnie to jedzenie niezdrowe tylko, żeby ono bylo takie jak ze 40 lat temu. Duża golonka pod piwo, kiełbasy, karkówka... mmm..., generalnie tlusto. Ale nawet golonki nie są już takie jak kiedyś. Niestety pamietam jak to wszystko smakowalo... Kurna zebralo mi sie na kombatanckie wspomimki... Jedz zdrowo umrzesz zdrowy. :)

Zgadzam się Piotrze że zdrowe jedzenie to teraz oksymoron.....ja je zamieniłem na bardziej lub mniej szkodliwe ;)

Co do " dawnych smaków" to tylko częściowo prawda,z wiekiem zmienia nam się smak,a wspomnienia [te miłe] związane z jedzeniem to nic innego jak tęsknota za czymś co już nigdy nie wróci.......

Trochę filozoficznie ale piszę o wlasnych spostrzeżeniach ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.