Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

PS

Z zagrychą proszę uważać, bo od niej się robi nos czerwony. :D

Ale tylko od zimnych zakąsek ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu tez można znaleźć jeszcze knajpki na poziomie, gdzie można by się napić pod zagrychę, bez towarzystwa penerstwa, ale młodzi maja teraz inne zwyczaje, a starzy (jak np. ja) wola już jednak łyknąć na spokojnie coś w domowym zaciszu... świat się zmienia.

 

PS

Z zagrychą proszę uważać, bo od niej się robi nos czerwony. :D

 

Mówisz o słynnych pijalniach wódki ze Starego Rynku?

Nadal można się napić pod zagrychę i kulturalnie porozmawiać, spokojnie ;) 

 

 

Dziś się pija z kolegami "szoty" zagryzając pomarańczem lub mandarynką..  :D -obowiązkowo przed powrotem do domu ,kebab u araba.....  :P

 

To chyba mówisz o gimbazie i licealistach ;)

Nigdy nie widziałem, żeby ktoś zagryzał cytrusami.

A zamiast kebabów, obecnie leci się na burgera z wołowiną - totalny wysyp burgerowni nastąpił w ostatnim roku. 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszerny bimber to by trzeba u Arnolda Rothsteina zamówić ale na to już za późno.Mam za to kilka koszernych garniturów z certyfikatami od Rabinów z Williamsburga 

Bardzo mi się podobają, też bym chciał. U nas już nie ma Rabina, a jego fotel jest pusty od 1939   :unsure:

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 

Nigdy nie widziałem, żeby ktoś zagryzał cytrusami.

 

 

Można się smiać, ale zagryzanie cytrusami ma sens ;) I to taki czysto użytkowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się smiać, ale zagryzanie cytrusami ma sens ;) I to taki czysto użytkowy ;)

To dziwne, bo alkohol etylowy z kwasem daje aldehyd, a to właśnie on jest odpowiedzialny za kaca...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

To chyba mówisz o gimbazie i licealistach ;)

Nigdy nie widziałem, żeby ktoś zagryzał cytrusami.

A zamiast kebabów, obecnie leci się na burgera z wołowiną - totalny wysyp burgerowni nastąpił w ostatnim roku. 

 

Mówię o klubach-większość to studenci -czyli najbogatsza grupa społeczna :)

No dobre te burgery 50/50 mięso z bułką tartą :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

TAk... w połączeniu z kwasem zawartym w żołądku tworzy się aldehyd. Ale witamina C przyspiesza metabolizm zarówno alkoholu jak i pozbywanie się aldehydu octowego jako produktu jego metabolizmu (a to aldehyd octowy jest głównym sprawcą kaca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk... w połączeniu z kwasem zawartym w żołądku tworzy się aldehyd. Ale witamina C przyspiesza metabolizm zarówno alkoholu jak i pozbywanie się aldehydu octowego jako produktu jego metabolizmu (a to aldehyd octowy jest głównym sprawcą kaca).

Tyle, że z witaminą C w cytrusach to tak jak z żelazem w szpinaku niewiele jej tam jest. Kwaśny smak cytryny powoduje kwas cytrynowy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Tyle, że z witaminą C w cytrusach to tak jak z żelazem w szpinaku niewiele jej tam jest. Kwaśny smak cytryny powoduje kwas cytrynowy.

 

No jest nieiele - w 100g cytryny lub pomarańczy to coś ok 50mg, w pomelo jest więcej - ponad 60mg. niewiele ale zjedzenie 100g pomarańczy czy pomelo to niewielki wyczyn a jak zjeszcz całe pomelo to już masz tej witaminy pewnie ok 300mg. 

 

Owszem jest to niewiele, ale zawsze jest to o te dodatkowej Wit. C 300mg więcej niż 0mg w przypadku nie zjedzenia tych owoców ;)

Przed imprezą zawsze mozna sobie walnać ze 2 tabletki musującej Witaminy C 1000mg i już jesteśmy lepiej przygotowani do imprezy ;) A już najlepiej mieć na stałe zwiększona podaż - wtedy w razie "nieprzewidzianej" imprezki działa to jeszcze lepiej

Edytowane przez Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest nieiele - w 100g cytryny lub pomarańczy to coś ok 50mg, w pomelo jest więcej - ponad 60mg. niewiele ale zjedzenie 100g pomarańczy czy pomelo to niewielki wyczyn a jak zjeszcz całe pomelo to już masz tej witaminy pewnie ok 300mg. 

Pietruszka 177mg/100g, czarna porzeczka 188mg/100g, chrzan 114mg/100g, brukselka 95mg/100g itd, ale nimi nikt jakoś nie zagryza wódki, czyli nie o witaminę C tu raczej chodzi...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietruszka 177mg/100g, czarna porzeczka 188mg/100g, chrzan 114mg/100g, brukselka 95mg/100g itd, ale nimi nikt jakoś nie zagryza wódki, czyli nie o witaminę C tu raczej chodzi...

pisze z pamięci wiec moge sie mylić -natka pietruszki ,nie korzeń.

 

 

To może najlepsze przepisy na kaca? 

Dotyka niemal wszystkich więc..... :P

 

Szklanka soku z czarnej porzeczki plus 40 gram 

Żurek z kiełbasą i boczkiem

Sen

Kawa 

Długi prysznic

Piwko.....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Pietruszka 177mg/100g, czarna porzeczka 188mg/100g, chrzan 114mg/100g, brukselka 95mg/100g itd, ale nimi nikt jakoś nie zagryza wódki, czyli nie o witaminę C tu raczej chodzi...

 

Ja nie powiedziałem, że oni to dlatego robią, tylko że przy okazji nie jest to bezsensowne.

 

A pewnie wymienionymi prodktami nikt nie zagryza, bo :

 

porzeczką niewygodnie, a pietruszką, chrzanem czy brukselka to sobie średnio wyobrażam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To może najlepsze przepisy na kaca? 

Dotyka niemal wszystkich więc..... :P

 

Na kaca są tylko dwa sposoby:

- przechorować

- przesunąć

:D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Na kaca są tylko dwa sposoby:

- przechorować

- przesunąć

:D

 

Przesuwanie jest skuteczne, tylko najagorzej jak się urlop kończy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przed imprezą zawsze mozna sobie walnać ze 2 tabletki musującej Witaminy C 1000mg i już jesteśmy lepiej przygotowani do imprezy ;) A już najlepiej mieć na stałe zwiększona podaż - wtedy w razie "nieprzewidzianej" imprezki działa to jeszcze lepiej

 

Pamiętaj, że vitaminy to nie są takie sobie wesołe stworki, co tylko mogą pomóc, a nie zaszkodzą.

Silne są zarówno skutki niedoboru, jak i nadmiaru vitamin w organiźmie. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Pamiętaj, że vitaminy to nie są takie sobie wesołe stworki, co tylko mogą pomóc, a nie zaszkodzą.

Silne są zarówno skutki niedoboru, jak i nadmiaru vitamin w organiźmie. 

 

Akurat witaminę C jest tak ciężko przedawkować, że nie ma co się martwić. Z badań, które czytalem na ten temat wynika, że praktycznie nie da się tego zrobić, a nadmiar jest po prostu wydalany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z powszechnym naciskiem na zdrowe odżywianie ,po wnikliwej analizie tego tematu. Dzisiejsze zakupy wybitnie dietetyczne

post-67292-0-36394200-1421268093_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo głodny to ty nie będziesz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj konsumuje własnoręcznie wyrychtowanego śledzia w oleju z dodatkiem curry. Na zimno. A kto mi zabroni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mm... śledzik,.. a co do śledzika? A tego śledzika kupiłeś takiego w całości, z trzewiami? Kiedyś takie kupiłem, troche babrania było, ale smak śledzika zrekompensował wszelkie niedogodności. :)

 

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie w całości, ale ze sprawdzonego rybnego, czyli nie paczkowany który najczęściej wygląda jakby go wcześniej zgniatali pod podeszwą. Macie jakieś interesujące pomysły na śledzia w oleju? Mam na myśli przyprawy, bo śledź, olej i cebula to zestaw obowiązkowy. Mi najlepiej wychodzi chyba właśnie ten z curry i czerwoną cebulą (jest łagodniejsza) ale z ostrą papryką też jest niezły.

 

P. S. Pod śledzia idzie dziś coffee stout od Kormorana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu w temacie podawałem przepisy na różne "wersje" śledzia.....koledzy robili i chwalili sobie :D

Przeszukaj temat :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo śledź w szukajce nic nie zwraca poza moim postem więc będę kartkował. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy śledziach jesteśmy to przypomina mi się program gdzie pokazywali otwieranie puszki z kiszonymi śledziami- przysmak szwedzki. Puszka napuchnięta od procesu fermentacji, proces otwierania odbywał się na dworze. Ponoć fetor taki, że powalić może....

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.