Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem gazowy i wygoda jest super, natomiast smak chabasów porażka - plastikowy posmak.

 

Wolę grill elektryczny gdzie 95% tłuszczu zamiast na rozpalony węgiel czy gorące, metalowe płyty - trafia do wody.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może farba Ci się spala? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bo najsmaczniejsze to jest to co najbardziej szkodzi... według naszych najlepszych uczonych, wcześniej radzieckich, obecnie amerykańskich. Jak tylko pomyśle o tych trujących wędzonkach, niezdrowych glonkach i toksycznych karkówkach z grilla, to muszę łykać ślinę, a gdy pomyślę o tym super zdrowym jadle ekologicznym według norm unijnych to wręcz odwrotnie ślina mi się cofa i muszę splunąć. :D
A zasadza jest prosta jak powtarzam od zawsze, w nadmiarze nawet lekarstwo szkodzi, a karkówka z grilla bez tego smaku spalonego tłuszczu, to już w zasadzie nie jest z grilla, i tyle, podobnie jak wędzone mięso przy pomocy pędzlowania, które nie było w wędzarni, nie jest mięsem wędzonym. Osobiście, żeby karkówka, czy inne grilowane, było jeszcze bardziej przesiąknięte spalenizną to polewam je obficie piwem, które spływa na węgle i się spala razem z kapiącym tłuszczem. Dopiero to wydobywa ten właściwy smak spalenizny. Smacznego. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwem polać należy obowiązkowo. Robię to nawet na gazowym i o dziwo mu nie szkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nawet nie wiedziałem, że to ktoś podlewa wodą?! Chyba teściowa żeby zepsuć.

 

Pod sklep GS podjeżdża Mercedes SLE a z niego wysiada para jak z żurnala. Przed sklepem rzecz jasna jest ogródek piwny a w nim siedzą dwaj tubylcy i sączą z butelek piwo. Para wchodzi do sklepu i po chwili wychodzi z najdrożaszą wodą mineralną jaka była dostępna. Z lubością i łaknieniem piją. Na co jeden tubylec do drugiego z obrzydzeniem
-"Piją wodę" :(
Na co drugi w odpowiedzi
-"Jak zwierzęta... "

W Wiekach Średnich wino albo piwo dodawano do zup i to nie tylko jako bazę do gotowania a po. Chodziło o to by użyć zacnych płynów jako środka bakteriobójczego. Nie chcesz się zatruć na biwaku, nie pij wody. Biwak to nie miejsce dla wody no chyba by się wykąpać, popływać, umyć, w żadnym wypadku jednak nie pić.

Ta głupia moda na picie wody przyszła od durnych Anglosasów. Wielkie koncerny wmówiły im, że bardzo łatwo można się odwodnić i to spowoduje natychamistowy i niespodziewany zgon. Nic błędniejszego! Chodzi potem po ulicach albo na biwaku takie nieszczęście i pociąga z butelki zakończonej smoczkiem małe łyczki "by się nie odwodnić". Normalnie rewelacja, jakie to nowoczesne.

 

Zmontownie małej wędzarni nie jest czymś nieosiągalnym. Można zrobić taką składaną by na łonie natury w czasie konsumpcji padliny robionej od razu i szybko zrobić wolno sobie sztukę mięsa na pracowity tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbudowania wędzarni polowej na biwaku nie potrzeba żadnych komponentów do montowania, wystarczy skarpa o potrzebnej wysokości i saperka.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VIlik6d.jpg

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ku... przekleństwo z przedszkola :blink: ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też obrzydzili lecz królował makaron z twarogiem. :( 

Teraz już mi przeszło, albo makaron inny. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też obrzydzili lecz królował makaron z twarogiem. :(

Teraz już mi przeszło, albo makaron inny. ;)

No i jajka na twardo w sosie musztardowym z ziemniakami...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie na makaronik naszło :Db659e75dc638d9f95d231e09b978c2ba.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)c067398599403ebba190434d4b99b824.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

.304f12213a5a2f1e63f8cfcbf1b12292.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Do zbudowania wędzarni polowej na biwaku nie potrzeba żadnych komponentów do montowania, wystarczy skarpa o potrzebnej wysokości i saperka.

Może być i spróchniały wewnątrz 200. letni dąb :) . Podobnie jak skarpa słusznej wysokości jest to towar wysoce deficytowy a składana wędzarnia nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za ciosem :)83f31e072de7461a2f4667840b716fc3.jpg99c2a4074d4d0f4300e1649e2a820061.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorące dni polecam danie sezonowe , schłodzone rozgniecione truskawki z cukrem i ze swojskim makaronem :P

Jeszcze trochę i pojawią się jagody, juz nie mogę się doczekać pierogów z jagodami śmietaną posypanych cukrem , zrobionych przez moją mamę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś truskawki ale chyba mało słońca jeszcze, kwaśne.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i spróchniały wewnątrz 200. letni dąb :) . Podobnie jak skarpa słusznej wysokości jest to towar wysoce deficytowy a składana wędzarnia nie.

Nigdy nie wożę ze sobą wędzarni, ale często przywożę wędzone ryby do domu. Składana wędzarnia na rybach to coś podobnego do prezerwatywy w portfelu, tyle że prezerwatywa częściej się przydaje. :D

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nigdy nie wożę ze sobą wędzarni, ale często przywożę wędzone ryby do domu. Składana wędzarnia na rybach to coś podobnego do prezerwatywy w portfelu, tyle że prezerwatywa częściej się przydaje. :D

W obu przypadkach lepiej mieć i nie użyć jak nie mieć a mieć taką konieczność :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach lepiej mieć i nie użyć jak nie mieć a mieć taką konieczność :) .

Tyle, że konieczność wędzenia na biwaku nie istnieje w zasadzie, lepsze zwykłe ognisko, ewentualnie grill, mniej ambarasu, a smakuje również wyśmienicie. Co innego z gumką, zrobienie loda jednak to nie to samo... ;)

 

Polecam rybę prosto z ogniska, smażoną na starej ciężkiej stalowej patelni, koniecznie na maśle i z koperkiem. Ryby sprawiamy, myjemy, solimy i odstawiamy na jakieś 1/2 godziny, Potem obtaczamy w mace i smażymy na maśle z dodatkiem cebuli, po usmażeniu gorąca rybę posypujemy zielonym koperkiem... Do jedzenia radze używac widelce, bo inaczej to można sobie paluchy poobgryzać. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu moja żona leżała z córką w szpitalu a tatuś zaszalał.

 

070ae36ce072d97950e22057e3e7dfe0.jpg

59fcf9934b1dac5173ea451fad2911dd.jpg

 

 

 

 

 

Wysłane z opiekacza do lodów


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Tyle, że konieczność wędzenia na biwaku nie istnieje w zasadzie, lepsze zwykłe ognisko, ewentualnie grill, mniej ambarasu, a smakuje również wyśmienicie. Co innego z gumką, zrobienie loda jednak to nie to samo... ;)

 

Polecam rybę prosto z ogniska, smażoną na starej ciężkiej stalowej patelni, koniecznie na maśle i z koperkiem. Ryby sprawiamy, myjemy, solimy i odstawiamy na jakieś 1/2 godziny, Potem obtaczamy w mace i smażymy na maśle z dodatkiem cebuli, po usmażeniu gorąca rybę posypujemy zielonym koperkiem... Do jedzenia radze używac widelce, bo inaczej to można sobie paluchy poobgryzać. :)

Jako zdeklarowany fan tradycyjnej roboty lodziki zostawiam tym, którzy późno nauczyli się używać widelców ;) .

Na ognisku da się podwędzić no chyba, że ktoś jest tylko kilka godzinek. Ryby są "rzadkie", łatwo się odwadniają. Z grubszym połciem padliny ten numer nie przejdzie. Dziczyznę dodatkowo trzeba "skruszyć", przy takiej aurze jak teraz 3-4 dni.

 

Na maśle z koperkiem to wypada zrobić lina, nie trzeba nawet skrobać. Leszcz albo karp na maśle podchodzi jakoś słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karp bez masła? Jak tak można?

Edytowane przez trez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.