Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

To jak pojarany tłuszcz usuwasz ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie doprowadzam do takiego stanu , ale jeśli już tak sie przypali to moczę jakiś czas i wycieram specjalnym nie rysującym druciakiem /kiedyś to robiłem wełną stalową/ potem do sucha i przecieram recznikiem papierowym nasaczonym olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No źle wyraziłem, nie zjarany ale po smażeniu np schabowego czy czegokolwiek. Po umyciu tylko wodą zawsze zostanie jakiś tłuszcz po gotowaniu na niej przeca. 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłuszcz konserwuje , nic jej sie nie stanie

Kup nie bedziesz ,żałował wiesz ,że zawsze Ci dobrze doradzam  :P

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem dlatego tak pytam jak poje**** :P. A ta stal niebieska, to też węglowa chyba, tak by z opisu wynikało. Natłuścić po umyciu, nie myć w zmywarce. Weź zobacz :)

 

https://sklep.technica.pl/patelnie-uniwersalne/patelnia-wysoka-z-dodatkowym-uchwytem-o-srednicy-360-mm-de-buyer-force-blue?campaign-id=4

 

Tamta carbon plus deko niska - 40mm.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska raczej na palniki elektryczne na gazowe się  nie nadaje  bo jest z cienkiej blachy

no cóż głębokie stalowe maja wyższa cenę ale są tego warte

https://www.kulina.pl/patelnia-stalowa-gleboka-mineral-b-element-o-28-cm-de-buyer/d-76634/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

tylko trzeba ja przygotować ,

myjesz ludwikiem , wycierasz do sucha i dajesz np na szmatke czy recznik papierowy troche oleju lnianego i wcierasz w patelnie

potem na ogień i tak na maxa aż zacznie czarna sie robić , stygnie znów olej i znów na ogień , tak robisz trzy cztery razy

Konserwujesz raz na jakiś czas w ten sam sposób

Czy da się tak przygotować patelnię na kuchni indukcyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon koniecznie zajdź tutaj !

 

http://www.hiszpania-apartamenty.pl/przewodnik-po-hiszpanii,la-boqueria-targ,389.html

 

Poczujesz smak całej Hiszpanii. Niby otwarte do 20.00 ale polecam iść jak najwcześniej. Jeżeli jesteś na samodzielnym pobycie, w sensie bez biura podróży i wyżywienia, to możesz kupić w zasadzie wszystko co żyje w morzu i zrobić sobie prawdziwą ucztę. O ile lubisz oczywiście ryby i owoce morza, ceny są rewelacyjne za świeże produkty.

Ja i biuro podrozy... weź przestań :D Które biuro podróży organizuje takie noclegi (2200m npm)

f7f238b31044cf911a6f9de4a28a1fd2.jpg

 

 

Zajrzę tam. Dzięki.

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się tak przygotować patelnię na kuchni indukcyjnej?

Da się tylko robisz to w inny sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Da się tylko robisz to w inny sposób

Powiesz w jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przecierania lejesz ok 1cm oleju i gotujesz , zaczyna ciemniec zlewasz  olej przecierasz recznikiem i tak powtarzasz 2-3 razy 

czym patelnia ciemniejsza tym lepsza , z czasem cała bedzie czarna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składniki na smaczną salatkę, którą w ostatnim czasie bardzo czesto sobie robię:

brokuł400 g
Sos sałatkowy Cezar 1 opak
Majonez 3 łyżki
wędzony boczek200 g
słonecznik łuskany50 g
rodzynki50 g
jogurt naturalny2 łyżki
grzanki20 g
ser żółty starty
 
Sałatka banalnie prosta , jednoczesnie smaczna. I tak sycąca, że bez problemu można nia zastąpić obiad :)
Edytowane przez karolinazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta niebieska raczej na palniki elektryczne na gazowe się  nie nadaje  bo jest z cienkiej blachy

no cóż głębokie stalowe maja wyższa cenę ale są tego warte

https://www.kulina.pl/patelnia-stalowa-gleboka-mineral-b-element-o-28-cm-de-buyer/d-76634/

Kupiłem sobie do kompletu 24cm :) baba mówi ,że mam coś z głową bo siódma patelnia w domu + wok :lol:

993u34.jpg

 

a tak po przygotowaniu do smażenia :P

2qjeh6w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

I to rozumiem :) ! Jak się sponiewierać kulinarnie to po całości a nie jakieś "zdrowe" jedzenie.

Ja tu widzę piwo, czyli kompleks witamin B i kwasu foliowego, cebula to kwercytyna na pamięć i przeciw alergii no i kaszanka by przeciwdziałać anemii a w kaszy błonnik. Doprawdy dziwi mnie to, że takich specjałów nie podają w szpitalach? 

Brawo! To się nazywa jedzenie. Idę przejrzeć zawartość lodówki. Oj coś będzie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem podobnie, ale zamiast brykietu dobry węgiel drzewny, który paląc się wydzielał wyjątkowo przyjemny aromat. Dzięki temu pieczyste smakowało wyjątkowo smakowały, a i po powrocie do domu zamiast cuchnąc, ubrania ładnie pachniały.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wegańskie conieco na kolację dla żony ;)

post-6254-0-14764900-1499186100_thumb.jpg

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Twoja żona i chyba ty jadacie niskokaloryczne rzeczy... To cieszy bo ostatnio gdzieś czytałem, chyba w newsweeku, taki tytuł że 27 milionów polaków ma nadwagę. To dużo, bo ponad 2/3 i jak się spojrzy na ulicę, to rzeczywiście w pewnym wieku posiadanie boczków czy brzuszka to standard. A wystarczyłoby wprowadzić kilka zasad i się nimi kierować typu http://brodatyrebel.pl/10-zasad-zdrowej-diety-ktore-powinienes-wprowadzic-zycie/ + trochę ruchu. Wcale nie trzeba robić nie wiadomo jakich wyrzeczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Twoja żona i chyba ty jadacie niskokaloryczne rzeczy... To cieszy bo ostatnio gdzieś czytałem, chyba w newsweeku, taki tytuł że 27 milionów polaków ma nadwagę. To dużo, bo ponad 2/3 i jak się spojrzy na ulicę, to rzeczywiście w pewnym wieku posiadanie boczków czy brzuszka to standard. A wystarczyłoby wprowadzić kilka zasad i się nimi kierować typu http://brodatyrebel.pl/10-zasad-zdrowej-diety-ktore-powinienes-wprowadzic-zycie/ + trochę ruchu. Wcale nie trzeba robić nie wiadomo jakich wyrzeczeń.

Czyli innymi słowy odmawiać sobie dobrych rzeczy i katować się fizycznie, żeby umrzeć zdrowo. :)

Zła jest tylko i wyłacznie przesada, a nie treść pożywienia. Lubię piwo, golonki, jestem mięsożerny w ogólności, uwielbiam rożnego rodzaju słodkości, itd.,jedyne co przestrzegam to umiar, ćwiczenia wykonywane specjalnie uważam za stratę czasu, wystarczy aktywny tryb życia, wyglądam jak wyglądam i jestem z tego zadowolony, Żeby się ograniczać i katować, to chyba trzeba się bardzo nie lubić. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że się tylko syfem objadam

 

post-68206-0-81911600-1499615266_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty za syf tam zajadasz? :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewety, pomidorki, roszpunka, oliwa z oliwek Chorwacka jakieś ziółka no i piwo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.