Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego usunięto mój post informujący, że mamy kolejnego linkującego do ofert a post z linkiem nie został usunięty? Mamy jako forum umowę ze sprzedawcami diet?

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link to ewidentny spam, ale widocznie moderator uwaza inaczej, lub jest milosnikiem bialego barszczu :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzielo mmie dzis na krowe. Taka rozowa krowe, z frytkami z batata i pietruszki oraz fasolka szparagowa. Frytki powycinalem jakie lubie, przyprawilem jak lubie i na 220° na 25-30min.

QyL7emk.jpg

BsQaviA.jpg

 

Co do samej krowy, nie marynuje, jedynie smaruje lekko olejem i dozuje niemało rozmarynu. Mieso wyciagam godzine przed smazeniem, zeby mialo pokojowa temperature. Smaze na suchej patelni. Rozmaryn fajnie sie prazy i daje swietny smak. Fasolka... To jest w zasadzie gwózdz programu. Gotuje na lekko twarda w osolonej wodze, potem podsmażam na maśle, i po wyłączeniu ognia wykanczam olejem 100% sezam - PRZEHIT. Ogolnie olej sezamowy jest za***isty. Niestety sporo prodycentow oszukuje i sprzedaje mieszanki.

xmJ902V.jpg

8gQrJxH.jpg

 

Na steki rzuce kawalek masla, zmiele soli i pieprzu i tyle. 20min roboty a posilek w pytke :D

 

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na obiad robiliśmy tarte. Pierwszy raz ale wyszła super. Ze szpinakiem, pomidorami suszonymi i serem plesniowym.

 

Ur3EoZO.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj klasyka - kilka prostych składników, ale smak niebiański.9d999fb250fe6b6f250b09ad352a1c1c.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze proces twórczy trwa 3 dni, wiem ze tesciowa sie urobi, wiem ze tesciu nad ranem musi jechac na kuter po rybe zeby byla odpowiednia. Jak oni mnie kochaja :) Ryba petarda, nie wiem jak opisac smak.

 

MNg4Q0o.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie, ta ryba to cud malina. Nie wazne, ze proces trwa trzy dni, robilem juz setki takiej ryby w roznej postaci i wiem, ze najgorsze z tego wszystkiego jest oczekiwanie. Ale smak...... mmmmm

 

Zazdraszczam.


Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chcialem kiedys zrobic ale mi zaczela tersciowa mowic co sie z ta ryba robi, to mi sie odechcialo, a gotowac lubie i sporo czasu spedzam w kuchni. Mam jeszcze pare kawaleczkow na dzis :D 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ? Wyglada jak sledz w oleju :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest śledź w oleju, przed olejem leży 3 x 12h w 3 różnych zalewach nie pamiętam jakich, trzeba go po każdej płukać. Może dzięki temu mięso ma zupełnie inna strukturę, jest taki mięsisty i zwarty, no i nie nie smakuje jak śledź :P za***isty jest :) 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz rozumiem. Specjalny sledz w oleju :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym Ci dał na ślepo, tak żebyś nie wiedział co jesz, to wątpię żebyś celował w śledzia w oleju :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest śledź w oleju, przed olejem leży 3 x 12h w 3 różnych zalewach nie pamiętam jakich, trzeba go po każdej płukać. Może dzięki temu mięso ma zupełnie inna strukturę, jest taki mięsisty i zwarty, no i nie nie smakuje jak śledź :P za***isty jest :)

 

Do tego czarny litewski chleb i jest ok.

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt go nie omija, każdy już delikatnie siorbnął... Przepis na śledzika jest wskazany... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałtyckie ryby zdrowiej jest nie jeść niż jeść - w Norwegi w sklepach wręcz ostrzegają że ryba jest z Bałtyku i nie powinna być jedzona w nadmiarze i przez kobiety w ciąży (te w ogóle)  łosoś i śledź wciągają najwięcej szkodliwych substancji - ich mięso jest wręcz toksyczne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam toksyczne...

Śledzik raz na jakiś czas jeszcze nikomu nie zaszkodził ;)

Mnie tylko zawsze odstrasza ta słoność przetworzonych śledziow, są za mocne

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałtyckie ryby zdrowiej jest nie jeść niż jeść - w Norwegi w sklepach wręcz ostrzegają że ryba jest z Bałtyku i nie powinna być jedzona w nadmiarze i przez kobiety w ciąży (te w ogóle)  łosoś i śledź wciągają najwięcej szkodliwych substancji - ich mięso jest wręcz toksyczne

 

Przeciez stoi obok butelka z plynem do neutralizacji szkodliwych substancji w sledziu. Wszystko zgodnie ze sztuka spozywania niebezpiecznych ryb :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałtyckie ryby zdrowiej jest nie jeść niż jeść - w Norwegi w sklepach wręcz ostrzegają że ryba jest z Bałtyku i nie powinna być jedzona w nadmiarze i przez kobiety w ciąży (te w ogóle)  łosoś i śledź wciągają najwięcej szkodliwych substancji - ich mięso jest wręcz toksyczne 

No to nie należy kupować tych ryb w Norwegii, to jasne... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałtyk wymiera i to jest niestety fakt.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mówię poważnie - poczytajcie sobie 

Niedawno program był i tam jasno stwierdzono jakie i ile szkodliwych substancji było w każdej rybie z Bałtyku a w śledziu najwięcej 

Można je zjadać ale poważne instytuty jasno stwierdziły max 100gr dwa razy w tygodniu z taką ilością organizm sobie poradzi przy wiekszej ilości będzie zatruwany wręcz koncentratem toksyn które ryba przez swoje życie zgromadziła 

Też jem ale .............. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toksyny są głownie w podrobach. Małe i wypatroszone śledzie są haraszo. Co do łosoia, i tak wole kupić w porcie dzikiego niż tego z hodowli norweskiej...

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.