Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Śmierdzi aż u mnie - ja mam wrażliwe gardło nie daje rady jak tylko coś podjeżdża od razu mnie odpycha - zanim u kogoś coś zjem to muszę zobaczyć kuchnię szafki itd.... jak tylko coś mi zaleci albo zobaczę to kończę imprezę na herbacie  -_-

O tych śledziach było ostatnio w telewizji, musiał zjeść bo przegrał zakład czy coś takiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to je?

 

Kiszone... śledzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to je?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Surstr%C3%B6mming

220px-Kiszony-sledz.jpg
 
Otwarta puszka surströmming w zalewie solnej.

Surströmming (szw. kiszony śledź) – szwedzki przysmak ze sfermentowanych śledzi bałtyckich. Przysmak ten jest elementem tradycyjnej szwedzkiej kuchni od XVI wieku.

Duża ilość soli jest wykorzystywana do zapobiegania gnicia ryby. Proces fermentacji trwa co najmniej 6 miesięcy co daje lekko słonawy posmak ryby i charakterystyczny silny zapach i nieco kwasowy smak.

Kiedy puszka z zawartością jest otwierana, zawartość wydziela silny i przytłaczający odór. Według japońskich badań, świeżo otwarta puszka surströmmingu ma jeden z najbardziej wstrętnych zapachów spośród dań na świecie, nawet bardziej niż podobne fermentowane rybne dania takie jak Koreańskie hongeohoe albo Japońskie kusaya[1].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to, że dania, których smak i zapach był kiedyś efektem jedynej możliwej metody konserwacji żywności stają się tradycyjnym przysmakiem właśnie z uwagi na efekty uboczne owej konserwacji. To samo jest z norweskim Lutefisk ;)

 

Lutefisk - to tak jakby rybę zalać "kretem" do rur, żeby się nie psuła...

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sam surstromming nie jest taki zły jeśli wie się jak go przygotowywac. Bo jeśli otworzy sie puszkę ot tak sobie to jasne,że brzydko pachnie.Ale w sieci są filmiki o tym jak powinno się to podawać.

 

Swoją drogą to czy zaczeliście już grillowanie? Może polecicie jakieś dobre przysmaki na grilla? My w tym roku dla odmiany oprócz mięsa zaczeliśmy grillować równiez i warzywa.  https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/warzywa-na-grilla/

Edytowane przez andm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dzień Matki na bogato :) Proste ciasto czekoladowe z kremem na bazie bitej śmietany i mascarpone, owocami, miętą, płatkami róż, wiórkami czekolady.ba28519f302f591a78ea8fa32cde9d36.jpg

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda i pewnie jeszcze lepiej smakuje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda i pewnie jeszcze lepiej smakuje :rolleyes:

Jasne że tak :)217fe6d9fa2e22f1afee9c4c391b17e9.jpg

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pięknie - ostatnie zdjęcie z drona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda pięknie - ostatnie zdjęcie z drona ?

Dokładnie tak :)

 

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Dzień Matki na bogato :) Proste ciasto czekoladowe z kremem na bazie bitej śmietany i mascarpone, owocami, miętą, płatkami róż, wiórkami czekolady.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Kocur. Ale dales sie juz poznac jako wytrawny cukiernik, bynajmniej w moich oczach. Żadne ciasto nie jest proste

 

G6

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytuj zdjęć

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W wątku o Bieszczadach jeden z Kolegów wspomniał kiszone pomidory (ukraiński patent). Ktoś robił i ma w miarę sprawdzony przepis? W internetach są jakieś przepisy, ale wiadomo... nie ma, jak poradzić się Kolegów z Forum Zegarkowego. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o Bieszczadach jeden z Kolegów wspomniał kiszone pomidory (ukraiński patent). Ktoś robił i ma w miarę sprawdzony przepis? W internetach są jakieś przepisy, ale wiadomo... nie ma, jak poradzić się Kolegów z Forum Zegarkowego. ;):)

Mam. Jestem poza domem a nie pamiętam dokładnie proporcji. Przypomnij się mi jutro na PW.

 

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w lodówce jeszcze  :P  Kisisz jak ogórki... Dodajesz koper, trochę czosnku i kilka liści winogron. Możesz dodać jeden goździk na litr... Kiś raczej małe pomidory... Dobre są gdy skórka schodzi sama. Zalewaj zimną, przegotowaną wodą.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oh... wspaniale!.. jutro zakiszę (jedynie pominę liście winogron, bo nie dysponuję). Dziękuję pięknie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, może gdzieś je znajdziesz, co?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie ich pełno;)

Zapraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam tylko winobluszcz na płocie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udali się?   ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pyszne! Dziękuję za przepis. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona dziś nie wytrzymała kolejnego dnia meczowego bez żadnej łapówki i zarządała "czegoś dobrego". Papryka żołta i czerwona, marchewka, czerwona cebula, szczypior, czosnek, imbir, piri piri, 180g poledwiczki wieprzowej zamarynowanej w wytrawnej sherry, jasnym sosie sojowym i sosie ostrygowym + makaron. 30 min pracy, gorący wok i spokoj do jutra :)

 

a6EYvxx.jpg

KzM2Rol.jpg

5eTWKKr.jpg

ojuTqPJ.jpg

 

Fanom domowej kuchni azjatyckiej polecam makaron z biery. Na prawde jwst super i dobrze sie z nim pracuje, nie keli sie do woka, nie rozpada itp. 3 min we wrzątku i 3 minuty w woku. Paczka kosztuje 3.49pln i zawiera 6 "kostek", ja zużyłem dwie i jest wiecej niz trzeba.

 

cqeLnyy.jpg

UDn4qXG.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super. Ja dzisiaj dopadłem dobrą mąkę durum. Więc na weekendzie pokuszę się o świeży makaron. A w lodówce chłodzi się "sernik" - w cudzysłowiu bo bez sera, z własnoręcznie zebranymi dzisiaj leśnymi borówkami :) Czy może być coś lepszego?

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez msokol19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.