Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

też chcę... :angry:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonę sobie zrobiłeś?

 

 

 

 

 

 

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo wcisnąłem

Żywca... na Chorwacji?;-) Edytowane przez plszcto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, a jesteś pewny, że to kalmary, a nie świńskie odbyty rodem z Chin... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że sezon pomidorowy i mam dostęp do pomidorków z gruntu a nie waty to często rano robię sobie siekankę pomidorową , dodaję drobno posiekaną cebulkę, posiekaną pietruszkę, sok z cytryny, szczyptę soli i pieprzu i łyżkę oliwy z oliwek. Dobrze to wszystko razem mieszam i wciągam z kanapką z szynką. Sok z cytryny ma tutaj zbawienny charakter bo dzięki niemu smak całości łagodnieje i nie odbija się tak jak po samych pomidorach z ciężkostrawną jakby nie było cebulą. Naprawdę warto włączać do wielu posiłków sok z cytryny....w kuchni azjatyckiej czy bliskowschodniej jest to częste...oni wiedzą co robią.

 

Od jakiegoś czasu jestem też smakoszem kuchni żydowskiej, te wszystkie humusy, falafele....naprawdę lubię. Może nie aby jeść to codziennie ale ta raz na tydzień chętnie wrzucę do brzucha. Zawsze to zdrowiej niż naćkac się wieprzowiny którą lubię ale zauważyłem, że mam problemy gastryczne po niej. Ja zjem kotleta mielonego czy kiełbasę to później cały dzień mi się tym odbija. Ubóstwiam także jajka i zawsze lubiłem sobie zmontować dobrą jajecznicę z rana z kiełbaską przysmażaną w plasterkach ale później mnie po tym mdliło. Myślałem że to wina jajek, ale jednak to była wina tej kiełbaski i nadmiar tłuszczu. Jak zrobię sobie jajecznice sute...bez dodatków to czuję się lepiej.

Niestety ale po 30tce a w moim przypadku grubo po 30tce człowiek mus uważać co wrzuca do brzucha. Kiedyś nic mi nie szkodziło...żarłem parówki z majonezem i popijałem piwem...ale to se ne vrati....

W ogóle piwo ograniczyłem znacząco. Wolę się napić raz na 2 tygodnie no dobra czasem raz na tydzień :P wódki niż faszerować się codziennie piwem. Przez piwsko ważyłem już 106kg. Rezygnacja z piwa, słodkich napojów oraz częstsze zastępowanie wieprzowiny kurczakiem zaaowocowało spadkiem wagi do 100kg. Ale tej bariery na razie nie mogę przebić....chciałbym zejść do 90tki.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywiec - przywiozłem 2 szesciopaki na start - Ożujsko ciepłe było bo dopiero kupione.

 

Kiniol bez obaw towar sprawdzony :)

 

Marcinie - to wcześnie Cię złapały niestrawności - u mnie w wieku 42 lat pierwsze objawy.Dzisiaj parówki,żółty ser itp.... stanowią spore wyzwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też odnosicie wrażenie, że piwo jest coraz mniej gorzkie, że tego chmielu ubywa? Można się o tym przekonać porównując piwo z małego browaru z masowym koncernem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy też odnosicie wrażenie, że piwo jest coraz mniej gorzkie, że tego chmielu ubywa? Można się o tym przekonać porównując piwo z małego browaru z masowym koncernem.

To prawda ale to raczej wynik preferencji klientów. Większość jednak nie lubi dużej zawartości ekstraktu ( szczególnie kobiety! a te przez ostatnie lata stały się niezłymi piwożłopami ). Koncerny idą w kierunku piw lekkich w typie włoskiego Peroni czy Corony. Ktoś powie że to siki ale ja także jak mam się napić piwka to wolę lekkiego lagerka a nie jakiegoś ulepa. Dla konserwatystów są piwa IPA.PALE ALE itd które potrafią wykręcić mordę :D

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikam ciężkich gatunków, lubię lekkie browary, ale omijam sikacze. Pewne koncernowej piwa utraciły swój smak w porównaniu do roku 2015 czy 2010. Nie mam na myśli wykręcającej goryczy, jednakże po prostu gorzki smak piwa, z jakim się ono kojarzy. Pozornie nic specjalnego, ale tego już nie ma. Lokalne browary oferują zwykle szeroki wachlarz smaków i można tam odnaleźć goryczkę, lecz wiąże się to już z wyższą ceną.

 

Szkoda, że te same koncerny nie zrobią żeńskiego piwa, przy tworzeniu 10 rodzajów radlerów 0, zamiast feminizować flagowe produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz grilu robilem ale wyszlo jakos na czuja :)

 

jiZtFRV.jpg

wxfSgoo.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze dobrze to wyglada, ale ty sie teraz chyba powinienes w zblendowanych zupkach specjalizowac :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, robie rowniez w tych tematach :D

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dawaj kilka przepisow, to i koledzy, którzy powyżej narzekali na żolłądki, na tym skorzystają :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ugotuj 1/2 ziemniaka, ugotuj 1/2 marchewki, ugotuj dwa kciuki batata, ugotuj 3 kciuki kaczki/dorsza/indyka Zblenduj wszystko, oczywiscie 0 przypraw, gotowe. Nie polecam

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialbym obiad na 3 dni :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Nie jesteście na czasie. Teraz jest BLW i dzieci nie jedzą zblendowanych papek! :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedza, poki same nie jedza. Moj narazie tylko bułe sam wcina, wszystko inne co mu sie da wyrzuca.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tatara mu jeszcze nie podsunales pod nos :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.