Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł piękna sprawa taki grill. 

U mnie taka sytuacja po ciężkim tygodniu pracy. 

 

IMG_20200516_173130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chleb pszenno-żytni pełnoziarnisty c4bce405714342056c79c6bfa0a0892c.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że mamy sezon grillowy, ale ostatnio eksperymentuje z pizzą z normalnego piekarnika i w końcu 'mam to', więc chętnie się z Wami podzielę, róbcie wszystko krok po kroku a będzie idealna

 

Składniki na 3 sztuki

1. 560g mąki 00 (basia na pizze jest całkiem ok, ale znalazłem w sklepie obok Divella farina pizza i jest idealna)

2. 330ml Wody w temp pokojowej

3. 16g soli

4. 1g świeżych drożdzy

 

Przygotowanie:

Wlewamy wodę do miski i wsypujemy do niej sól, dokładnie mieszamy aż się rozpuści, po czym dodajemy drożdze i dokładnie rozpuszczamy.

Do naszej mętnej wody po drożdzach wsypujemy 100g mąki i mieszamy do uzyskania idealnie gładkiego płynu po vzym wsypujemy resztę mąki

Ciasto będzie się z początku wydawało za rzadkie, ale nie przejmujcie się i sukcesywnie zagniatajcie, po 15 minutach będzie idealne. Ja wszystko robię w jednej duzej misce od początku do końca - mniej zmywania.

Po wyrobieniu uformujcie z ciasta jedną wielką kulę, przykryjcie ściereczką i zostawcie na godzinkę w temp pokojowej pod przykryciem.

Następnie wyjmujemy coasto (nie urośnie za bardzo, chodzi o to aby odpoczęło) dzielimy na 3 kule i dokładnie je formujemy, najłatwiej gakjakby naciągać ciasto i zawijać na spód (ciężko opisać na yt są poradniki). Ostatni etap to obsypujemy jakąś tacę mąką, kładziemy kule w odstępach najlepiej minimum 10cm, owijamy całość folią spożywczą i na 24h do lodówki, gdzie powoli na zimno kule będą sobie wyrastać.

Gotowe

Ja piekę na metalowym screenie do pizzy na najniższej półce poekarnika w 250 stopniach góra dół z termoobiegiem ok 6min

Jeśli chcecie taką neapolitane smarujcie grubiej dość żadkim sosem (np do pomidorów w puszce wrzućcie bazylie, sól i zblendujcie ale nie na gładko), na 4 min do pieca, po 4 min dodajcie na góre grube plastry mozarelli w kulce i spowrotem na 2 minuty

Jeśli chcecie 'taką normalną' ze wszystkimi składnikami od razu to sos musi być gęstszy i w thm przypadku polecam mozarelle w kawałkach taką ala tartą, nie z kulki

 

Jak 'się dorobię' kamienia to dam znać czy będzie lepiej, aczkolwiek teraz jest na tyle blisko ideału że nie wiem czy jest sens kupować kamień default_wink.png

 

Ps. A najlepsze bułki do burgerów są w piekarni grzybki - ideał ,)

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nic tu nie było - dziś grzanka na maśle spod rydzów, z rydzami i świeżym piwem z lokalnego browaru

8e5ba926ed16ff9aa291258f95099c6d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie gotuje?

 

Moje pierwsze podejscie do kartaczy. Muszę przyznać, że udane.
34YWkB1h.jpg

Kartacze z lekkim twistem bo nadzienie jest z pieprzem syczuańskim i kolendrą. RE-WE-LA-CJA


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierniczki mojej żony.
Status: zjedzone IMG-20201213-WA0003.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma talent... 😉


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O alkoholu jest dużo na forum - i to rozumiem. O jedzeniu jednak znacznie mniej - i tego nie rozumiem... 

Dziś do pracy przygotowałem z Małżonką coś co lubię najbardziej czyli danie które zadowoli mięsożerców i wegan, mianowicie schabowy w panierce z pieczonymi warzywami w ziołach 😉

 

IMG_20210113_120350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten schabowy ucieszy wegan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adi napisał:

A jak ten schabowy ucieszy wegan?

Nie wiem jak. Weganie cieszą się z warzyw na ogół. Nie można jednak mieć wszystkiego. Mięsożerca ma schabowego weganin ma pieczone warzywa. I jeden i drugi musi pójść na ustępstwa przy tym daniu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie vegan vs carnivore

Nie mogłem się powstrzymać. 😉

Ps. Ja naprawdę lubię weganskie jedzenie. 

 

IMG-20201007-WA0003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, WMT napisał:

Weganie cieszą się z warzyw na ogół

 

 

pamietam jak organizowalismy urodziny naszych dzieci dla ich szkolnych przyjaciol i bywalo na nich rodzenstwo z rodziny wege

trudno bylo oderwac te dzieci od kurczakowych stripsow, burgerow wolowych, frytek i coli   :lol:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. No dzieci mają ta wspaniałą cechę, że są szczere i nie umieją zbyt dobrze udawać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że weganizm da się leczyć😜😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adi napisał:

Jestem pewien że weganizm da się leczyć😜😉

Byłem na grillu kiedyś u znajomych i pojawiła się tam ekipa - jakiś zespół muzyczny punki czy coś w tym stylu sami wegetarianie

Gospodarz specjalne dania pościągał dla nich a ci w nocy tak się ululali że kiełbasę z bułką jeden wcinał i się oblizywał a drugi paski z boczku i cmokał jak przy truflach - a na wejściu opowiadał jak to mięso jest beee i zwierzęta cierpią dla naszego widzimisię i jak długo przeżuwając kaszę czy ryż energię z niego czerpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy morsują?🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba w mleku sojowym.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.