Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Valygaar napisał(-a):

IMG_8444.jpeg

Czyżby pęczak,🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2023 o 14:00, satanic napisał(-a):

Indyk z fasolką w mleczku kokosowym, ale dodatki typowo polskie mizeria i ziemniaki😋.

 

 

IMG_20230412_135526~2.jpg

Zauważyłem znowu taką wersję mizerii jak u Ciebie. U mnie zawsze się robiło tak, że łączysz śmietanę słodką z kwaśną, ogórki starte na tarce, sól i pieprz - wychodzi taka płynna przypominająca chłodnik, ale jest super. Żona dodaje jeszcze koperek. Np moja ciotka cukier i cebulę bleee... A wersję z octem próbowaliście?

 

W dniu 26.05.2023 o 20:41, Kurzy napisał(-a):

Tarta.

IMG_3712.jpeg

Zacytuję Kwasiora, "gdybym malował obrazy, to tak by wyglądały" :)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze robię z kwaśna śmietana i czasem koperek lub szczypiorek, jakiś mam taki sentyment z dzieciństwa, ale twoja wersja też może być ciekawa, kiedyś spróbuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, satanic napisał(-a):

Ja zawsze robię z kwaśna śmietana i czasem koperek lub szczypiorek, jakiś mam taki sentyment z dzieciństwa, ale twoja wersja też może być ciekawa, kiedyś spróbuję 

Ogólnie zauważyłem, że w wielu regionach wygląda tak jak u Ciebie i tak pewnie jest właściwie; jednakze warto wypróbować tej mojej wersji bo jadłem różne i ta najbardziej mi odpowiada. Jest co prawda kaloryczna, ale...


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Zauważyłem znowu taką wersję mizerii jak u Ciebie. U mnie zawsze się robiło tak, że łączysz śmietanę słodką z kwaśną, ogórki starte na tarce, sól i pieprz - wychodzi taka płynna przypominająca chłodnik, ale jest super. Żona dodaje jeszcze koperek. Np moja ciotka cukier i cebulę bleee... A wersję z octem próbowaliście?

 

Zacytuję Kwasiora, "gdybym malował obrazy, to tak by wyglądały" :)

U mnie mizeria jak u Satanic.

Tarte ogórki z jogurtem typu greckiego - sos tzatziki. Twoja wersja tak pośrodku. Co kraj, to obyczaj😀

 

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj na deser szarlotkę robiłem. 

 

jzkNsj9.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawy makaronowej ciąg dalszy. Dzisiaj po zaledwie ;) 4h gotowania Bolognese. Nie wiem czy będzie mi się chciało drugi raz bawić w oryginalny przepis, ale jedzenie na 2 dni dla 3 osób jest. Jutro lasagne 😜

20230601_143419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Krygo said:

Nie wiem czy będzie mi się chciało drugi raz bawić w oryginalny przepis

U mnie sprawa ma się podobnie jak biorę się za risotto od podstaw🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Londek napisał(-a):

U mnie sprawa ma się podobnie jak biorę się za risotto od podstaw🙈

 

Makłowiczem nie jestem, ale żyłem w przekonaniu, że to nie jest czasochłonne danie :) W czym problem? Sądziłem, że to jest szybkie jednogarnkowe/patelniowe danie i jak masz odpowiedni ryż, wino, bulion i resztę składników to jest krótka piłka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, Krygo said:

 

Makłowiczem nie jestem, ale żyłem w przekonaniu, że to nie jest czasochłonne danie :) W czym problem? Sądziłem, że to jest szybkie jednogarnkowe/patelniowe danie i jak masz odpowiedni ryż, wino, bulion i resztę składników to jest krótka piłka :)

Od podstaw, czyli tak jak napisałeś „bulion”, do tego żona uwielbia beszamel i masz już kilka godzin przy garach, problem żaden… ale czasu zabiera od groma. A ja czym dłużej gotuję tym mniej jem, całe szczęście że lubię to😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, nie pomyślałem. Mówiłem, Makłowicz ze mnie marny :D A nie pomyślałem o tym bulionie bo muszę się przyznać, że jak jest wymagany w przepisie... To używam kostek. No tu idę na skróty.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, Krygo said:

To używam kostek.

Mam cię😜… ja to albo prawilnie, albo nie biorę się za nic. Nie powiem, uciążliwe jest takie skrzywienie😵💫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krygo napisał(-a):

Zabawy makaronowej ciąg dalszy. Dzisiaj po zaledwie ;) 4h gotowania Bolognese. Nie wiem czy będzie mi się chciało drugi raz bawić w oryginalny przepis, ale jedzenie na 2 dni dla 3 osób jest. Jutro lasagne 😜

20230601_143419.jpg

Czemu tak długo 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierałem się na podobno najbardziej wiernym przepisie ziomeczka z Boloni. Po podsmażeniu marchewki, selera i cebuli, potem dodaniu mielonego mięsa, zredukowaniu wina, dodaniu passaty, puchy pomidorów i koncentratu dodaje się też od razu wodę. Kiedy już po ok 1,5 h odparuje, dodajesz znowu i gotować radzi te 4h bo niby tak trzeba i mięso jest bardziej delikatne itd. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeglądałem przepisy na bolognese każdy inny i każdy prawilny 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy w życiu robiony kociołek....czekam 

IMG_20230602_175111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2023 o 18:17, karloss napisał(-a):

Mój pierwszy w życiu robiony kociołek....czekam 

IMG_20230602_175111.jpg

No, ale co w tym kociołku? :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Christo napisał(-a):

Gorgonzola, Prosciutto, Serrano, Cantaloupe, Galia, do tego butelka Porto i wieczór jest kompletny.

 

IMG_0430.jpeg

Smakowicie wygląda 😋😋😋

8 godzin temu, karloss napisał(-a):

Robiłem wg tego przepisu:

https://fajnegotowanie.pl/przepisy/karkowka-z-kociolka/

 

Już wiem, że następnym razem będzie więcej przypraw, ale ogólnie wszystkim smakowało 😉

Przypraw nigdy nie żałuj trzeba sypnąć z rozmachem 🧑‍🍳🧑‍🍳🧑‍🍳🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

A co tam masz 🤔🤔🤔

Risotto (cukinia, marchew, papryka, cebula, kukurydza, papryczka chili, bazylia, kurkuma, parmezan, sól i pieprz).

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Risotto (cukinia, marchew, papryka, cebula, kukurydza, papryczka chili, bazylia, kurkuma, sól i pieprz).

Apetyczne 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.