Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Recommended Posts

Guest Zdun

Jesień - czas na śliwki.😀

Śliwki w cieście, powidła, śliwki w płynie, knedle i co tam jeszcze fantazja podsunie....

Mogą też być pierogi ruskie (😀 bez śliwek😀)

IMG_2072.jpg

IMG_2079z.jpg

IMG_2089z.jpg

2 godziny temu, Zdun napisał(-a):

Śliwki - ciąg dalszy...

Ale mi smaka narobiłeś 🤤

Kiedyś pewien Słowak podpowiedział mi, że u Nich robią knedle z suszonymi śliwkami - jak dla mnie super alternatywa po sezonie. 

Guest Zdun
7 minut temu, Piotoman napisał(-a):

Ale mi smaka narobiłeś 🤤

Kiedyś pewien Słowak podpowiedział mi, że u Nich robią knedle z suszonymi śliwkami - jak dla mnie super alternatywa po sezonie. 

A to ciekawostka. Chyba u nas nikt na to nie wpadł. 😀 Jak tylko minie sezon na świeże, składam zamówienie u Szefowej Kuchni.

Z żoną zamiennie przygotowujemy posiłki. Każde z nas specjalizuje się w określonych daniach. Kluchy, pierogi, knedle, ciasta (czyli to przy czym ja bym "upudrował" całą kuchnię 😃) to specjalność lepszej połówki. Większość z reszty całego jadłospisu to nieskromnie - Ja.☺️

Guest Zdun
20 minut temu, Christo napisał(-a):

Teraz brakuje jeszcze żebyś resztę przedestylował 😁

Ta drożdżówka ze śliwkami wymaga czasu i cierpliwości, ale myślę że wszystko jest na najlepszej drodze...Morning Monday GIF

5 dań, lepiej niż w większości domów 😛

Edited by tessio

To jest kpina. Kraj mlekiem i miodem płynący, zapasy złota jak u Azteków, gotówki nieograniczone ilości, potęga gospodarcza i wzór do naśladowania, powstały z kolan a stawki za usługi medyczne pozwalają na posiłek jaki wstyd byłoby podać w przytułku. A to wersja pro, bo wigilijna.............

W dniu 10.05.2018 o 21:14, Paweł Bury. napisał(-a):

https://pl.wikipedia.org/wiki/Surstr%C3%B6mming

220px-Kiszony-sledz.jpg

Otwarta puszka surströmming w zalewie solnej.

Surströmming (szw. kiszony śledź) – szwedzki przysmak ze sfermentowanych śledzi bałtyckich. Przysmak ten jest elementem tradycyjnej szwedzkiej kuchni od XVI wieku.

Duża ilość soli jest wykorzystywana do zapobiegania gnicia ryby. Proces fermentacji trwa co najmniej 6 miesięcy co daje lekko słonawy posmak ryby i charakterystyczny silny zapach i nieco kwasowy smak.

Kiedy puszka z zawartością jest otwierana, zawartość wydziela silny i przytłaczający odór. Według japońskich badań, świeżo otwarta puszka surströmmingu ma jeden z najbardziej wstrętnych zapachów spośród dań na świecie, nawet bardziej niż podobne fermentowane rybne dania takie jak Koreańskie hongeohoe albo Japońskie kusaya[1].

😂😂😂

Miłego dnia!

Temat mało popularny. 

NlodgvM.jpeg

Edited by kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Wczorajszy wypiek na kolacje

GtO73sR.jpeg 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos