Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablo122

"Biore" kasuje rezerwacje

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to wszystko są sprawy indywidualne! jeden sprzedający chce tak inny inaczej i nic Nam do tego. Najważniejsze by wszystko dokładnie opisać w ogłoszeniu i tyle.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile jest tych okazji na które nagle rzuca się 2-3 kupujących i sprzedawca nie wie co ma ze sobą zrobić, jakie zasady obowiązują itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ale to wszystko są sprawy indywidualne! jeden sprzedający chce tak inny inaczej i nic Nam do tego. Najważniejsze by wszystko dokładnie opisać w ogłoszeniu i tyle.

 

Cieszę się, że przynajmniej jedna osoba zrozumiała co napisałem.

 

Mój towar, moje zasady. Proste. Regulaminu przestrzegam, wszystko jest napisane jasno i wyraźnie. Jeśli warunki mojej aukcji komuś nie odpowiadają, tak jak pisałem wyżej, nie bierze udziału. Jeśli dla kogoś z Was jest to z d*py to jego problem, nie mój.

Kolejny temat na forum zegarkowym o niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja - oznacza "przytrzymanie" towaru dla potencjalnego kupującego, niezależnie od powodów dla których chce on towar ten rezerwować. Jeśli się decydujemy na umieszczenie możliwości rezerwowania w ogłoszeniu, powinniśmy respektować, gdy ktoś chce z tego przywileju korzystać. Pacta sund servanda, więc gdy ktoś umówi się ze sprzedającym, ten niezależnie okoliczności (w tym przypadku głównie pojawienia się zdecydowanych kupujących) winien prawo pierwokupu dla rezerwującego zachować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

i zachowuje, do momentu w którym nie pojawi się opcja "kup teraz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja - oznacza "przytrzymanie" towaru dla potencjalnego kupującego, niezależnie od powodów dla których chce on towar ten rezerwować. Jeśli się decydujemy na umieszczenie możliwości rezerwowania w ogłoszeniu, powinniśmy respektować, gdy ktoś chce z tego przywileju korzystać. Pacta sund servanda, więc gdy ktoś umówi się ze sprzedającym, ten niezależnie okoliczności (w tym przypadku głównie pojawienia się zdecydowanych kupujących) winien prawo pierwokupu dla rezerwującego zachować.

od strony prawnej, istny groch z kapustą ;) dlatego pozwolę sobie rozwinąć swoją poprzednią myśl.

Kwestię dopuszczalności rezerwacji towaru wystawionego na sprzedaż reguluje sprzedawca (i tylko on, nikt inny), wedle swojego własnego uznania. Co za tym idzie, warunki dokonania rezerwacji precyzuje również sprzedający. Bezsprzecznym pozostaje fakt, że w celu uniknięcia nieporozumień, prawidłowo zamieszczone ogłoszenie powinno zawierać wszystkie powyższe informacje. Jeśli zatem potencjalny kupujący/zainteresowany podejmuje działania zmierzające do zawarcia umowy, to godzi się na powyższe warunki określone w ogłoszeniu.Etyczne wywody na temat takiego, czy innego zachowania sprzedającego, w sytuacji gdy wyjaśnił w ogłoszeniu wszystko jak należy, są raczej bez sensu.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz. Temat miałby sens jeśli faktycznie na forum odbywałyby się "walki" i "spory" o zakup zegarka. Odnoszę jednak wrażenie, że takie sytuacje nie mają miejsca. Jestem na forum od 2008r., sprzedałem już tutaj trochę i jak sięgam pamięcią rezerwację na zegarek miałem tylko raz.

Ponadto w sytuacji gdy potencjalny klient nie ma możliwości napisania czegoś w temacie sprzedającego (dziś się dopiero o tym dowiedziałem, przyznaję) to sprzedający może sobie napisać co chce, a my i tak nie dowiemy się jak było, bo transakcja odbędzie się niejawnie, przez np PW.

W takiej też sytuacji ani "rezerwuję", ani "biorę" nie ma racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja - oznacza "przytrzymanie" towaru dla potencjalnego kupującego, niezależnie od powodów dla których chce on towar ten rezerwować. Jeśli się decydujemy na umieszczenie możliwości rezerwowania w ogłoszeniu, powinniśmy respektować, gdy ktoś chce z tego przywileju korzystać. Pacta sund servanda, więc gdy ktoś umówi się ze sprzedającym, ten niezależnie okoliczności (w tym przypadku głównie pojawienia się zdecydowanych kupujących) winien prawo pierwokupu dla rezerwującego zachować.

 

No dobrze to  taki przykład 

Wystawiam zegarek za 300zł - ktoś wchodzi rezerwuje potem składa propozycje zakupu za 200zł zaczynamy się licytować wiadomo ja chcę wiecej on mniej nagle ktoś inny się pojawia i pisze BIORĘ daj dane do przelewu - Komu sprzedajesz??? 

Wszystkie rezerwacje jakie miałem były związane z ubiciem ceny , nie widzę w tym nic złego sam się targuję ale jak ktoś wejdzie i powie dawaj kupuje za to co wystawiłem to sprzedaję 

Jak już pisałem kilka razy "trzymałem" zegarek , raz nawet przez prawie 3 tygodnie i nic z tego nie wyszło - chętnych odprawiłem z kwitkiem no bo przecież trzymam dla kolegi co zarezerwował - wszyscy sobie poszli ja zostawałem dalej z zegarkiem 

Od tamtej pory tylko BIORĘ co nie zawsze skutkuje sprzedażą - bo czasem jednak ktoś się rozmyśli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od strony prawnej, istny groch z kapustą ;) dlatego pozwolę sobie rozwinąć swoją poprzednią myśl.

Kwestię dopuszczalności rezerwacji towaru wystawionego na sprzedaż reguluje sprzedawca (i tylko on, nikt inny), wedle swojego własnego uznania. Co za tym idzie, warunki dokonania rezerwacji precyzuje również sprzedający. Bezsprzecznym pozostaje fakt, że w celu uniknięcia nieporozumień, prawidłowo zamieszczone ogłoszenie powinno zawierać wszystkie powyższe informacje. Jeśli zatem potencjalny kupujący/zainteresowany podejmuje działania zmierzające do zawarcia umowy, to godzi się na powyższe warunki określone w ogłoszeniu.Etyczne wywody na temat takiego, czy innego zachowania sprzedającego, w sytuacji gdy wyjaśnił w ogłoszeniu wszystko jak należy, są raczej bez sensu.

Dlaczego groch z kapustą? Napisałem prawie dokładnie to co Ty, co prościej można ująć tak:

Jeśli sprzedawca informuje o możliwości rezerwacji towaru (tylko On to reguluje), powinien respektować gdy ktokolwiek z tego przywileju korzysta (niezależnie od ilości zdecydowanych w kolejce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to taki przykład

Wystawiam zegarek za 300zł - ktoś wchodzi rezerwuje potem składa propozycje zakupu za 200zł zaczynamy się licytować wiadomo ja chcę wiecej on mniej nagle ktoś inny się pojawia i pisze BIORĘ daj dane do przelewu - Komu sprzedajesz???

Wszystkie rezerwacje jakie miałem były związane z ubiciem ceny , nie widzę w tym nic złego sam się targuję ale jak ktoś wejdzie i powie dawaj kupuje za to co wystawiłem to sprzedaję

Jak już pisałem kilka razy "trzymałem" zegarek , raz nawet przez prawie 3 tygodnie i nic z tego nie wyszło - chętnych odprawiłem z kwitkiem no bo przecież trzymam dla kolegi co zarezerwował - wszyscy sobie poszli ja zostawałem dalej z zegarkiem

Od tamtej pory tylko BIORĘ co nie zawsze skutkuje sprzedażą - bo czasem jednak ktoś się rozmyśli

Odnośnie punktu pierwszego:

Kupujący rezerwuje towar celem zbicia ceny. Nie o takim przypadku tutaj mowa, bowiem w moim mniemaniu rezerwujemy wtedy, gdy rozważamy zakup takiego zegarka na warunkach sprzedawcy. W takiej sytuacji, powinno się poinformować pierwszego, targującego się, chętnego o otrzymaniu drugiej oferty. Zgodzi się więc na zakup za 300 złotych lub odstąpi zegarek temu zdecydowanemu.

Co do ostatniego akapitu, dobrym rozwiązaniem będzie ograniczona czasowo rezerwacja (ja w swoich ofertach dopuszczam 8 godzin rezerwacji).

Na koniec muszę coś zaznaczyć. Przynajmniej ja, mam w zwyczaju rezerwować towar jedynie wtedy, gdy jestem zainteresowany zakupem na warunkach sprzedawcy. W przeciwnym razie, np. gdy mam zamiar negocjować cenę, nie zachowuję sobie prawa do pierwokupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie punktu pierwszego:

Kupujący rezerwuje towar celem zbicia ceny. Nie o takim przypadku tutaj mowa, bowiem w moim mniemaniu rezerwujemy wtedy, gdy rozważamy zakup takiego zegarka na warunkach sprzedawcy. W takiej sytuacji, powinno się poinformować pierwszego, targującego się, chętnego o otrzymaniu drugiej oferty. Zgodzi się więc na zakup za 300 złotych lub odstąpi zegarek temu zdecydowanemu.

Co do ostatniego akapitu, dobrym rozwiązaniem będzie ograniczona czasowo rezerwacja (ja w swoich ofertach dopuszczam 8 godzin rezerwacji).

Na koniec muszę coś zaznaczyć. Przynajmniej ja, mam w zwyczaju rezerwować towar jedynie wtedy, gdy jestem zainteresowany zakupem na warunkach sprzedawcy. W przeciwnym razie, np. gdy mam zamiar negocjować cenę, nie zachowuję sobie prawa do pierwokupu.

Rozumiem dziękuje , bardzo wyczerpująca  odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego groch z kapustą? Napisałem prawie dokładnie to co Ty, co prościej można ująć tak:

Jeśli sprzedawca informuje o możliwości rezerwacji towaru (tylko On to reguluje), powinien respektować gdy ktokolwiek z tego przywileju korzysta (niezależnie od ilości zdecydowanych w kolejce).

najprościej

- jesli sprzedawca dopuszcza rezerwacje, to okresla na jakich zasadach (np. max 1 godzina, do uzyskania odpowiedzi na PW, ... itp) - dokonanie sprzedaży z przyjęta rezerwacja nie jest OK

- jeśli sprzedawca dopuszcza rezerwacje, okresla zasady i jednoznacznie zaznacza, że rezerwacje przestają wiązać w przypadku pojawienia sie w wątku zdecydowanego klienta - dokonanie sprzedaży mimo uprzednich rezerwacji jest jak najbardziej OK

Oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś, że umowy powinny być dotrzymywane, jednak kształt tych umów zależy od warunków okreslonych przez sprzedajacego ;) a to każdy robi wedle własnego uznania.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy miałem taką sytuację, że po wystawieniu zegarka na sprzedaż miałem rezerwacje w temacie i w ślad za tymi rezerwacjami PW typu "wezmę za 500" mimo, że wystawiałem zegarek za 1000. Jak pojawiał się ktoś zdecydowany, który chce kupić zegarek po cenie, którą ja zaproponowałem, to przecież nie będę respektował tych rezerwacji.

 

Zwłaszcza, że zawsze informuję w temacie, że "biorę kasuje wszystkie rezerwacje".

 

Jak ktoś jest zdecydowany na zegarek to nie rezerwuje tylko bierze i już. Rezerwuje się po to by zacząć jakieś negocjacje albo dopytać się o jakieś szczegóły.


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale tutaj nie chodzi o to że ktoś sprzedawcy ogranicza prawa do decydowania jaką formę sprzedaży dopuszcza , chodzi jedynie o to aby pisać oferty w sposób zrozumiały dla każdego. Zdanie " biorę anuluje wszelkie rezerwacje" - powoduje konsternacje i jest oczywistym bezsensem. Należało by jeszcze do tego dopisać co ktoś tak naprawdę ma na myśli, bo z jednego zdania niestety nie wynika, że anuluje rezerwacje na zasadzie że ten który rezerwował musi teraz już podjąć decyzję wiążącą bo inaczej przedmiot trafia do tego kto napisał biorę , że anuluje się czas rezerwacji.

 

Nie oczekujmy, że to jak my sobie to wyobrażamy dla każdego jest  oczywiste, nie jest. Należy o tym informować albo dać sobie w ogóle spokój z rezerwacjami w jakiejkolwiek formie. Tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zdanie " biorę anuluje wszelkie rezerwacje" - powoduje konsternacje i jest oczywistym bezsensem.

jest dokładnie odwrotnie


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie odwrotnie

W takim układzie czemu służy rezerwacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie rezerwacje jako takie są bez sensu.


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca decyduje komu, za ile i w ogole sprzeda. Chodzi tylko o elementarna znajomosc znaczenia slow i poslugiwania sie jezykiem polskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Chodzi tylko o elementarna znajomosc znaczenia slow i poslugiwania sie jezykiem polskim

 

Którą warto mieć samemu, jeśli już zwraca się komuś na coś uwagę.

 

 

Swoje stanowisko w temacie (bo odniosłem wrażenie, że jako autor tematu do mnie pijesz) opisałem, myślę, jasno i wyraźnie. Rysować nie mam zamiaru, więc jeśli nadal jest niejasne, trudno. Lejemy dalej wodę przez kolejne 10 stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą warto mieć samemu, jeśli już zwraca się komuś na coś uwagę.

 

 

Swoje stanowisko w temacie (bo odniosłem wrażenie, że jako autor tematu do mnie pijesz) opisałem, myślę, jasno i wyraźnie. Rysować nie mam zamiaru, więc jeśli nadal jest niejasne, trudno. Lejemy dalej wodę przez kolejne 10 stron?

Nic nie lejemy to moj ostatni wpis. Ja juz wszystko wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie czemu służy rezerwacja?

mniemam, że żartujesz


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie odwrotnie

 

Dla większości osób jest bezsensem, mamy zrobić ankietę aby Ci to udowodnić ? Taki zapis dla 80% ludzi oznacza po prostu brak rezerwacji i w konsekwencji bezsens płynący z potrzeby umieszczania w ogóle takiego wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy ankietę, która wykaże, czy mamy zakładać ankietę odnośnie tego, czy jest sens dalej wypowiadać się w tym temacie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy ankietę, która wykaże, czy mamy zakładać ankietę odnośnie tego, czy jest sens dalej wypowiadać się w tym temacie.

 

Zaraz napiszę do Carlito :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla większości osób jest bezsensem, mamy zrobić ankietę aby Ci to udowodnić ? Taki zapis dla 80% ludzi oznacza po prostu brak rezerwacji i w konsekwencji bezsens płynący z potrzeby umieszczania w ogóle takiego wpisu.

 

Przeczytałem wszystkie posty i podpisuję się pod tym co napisał kolega QV. Nie rozumiem natomiast bicia piany przez tych dla których biorę kasuję rezerwację....

 

Jeżeli to "biorę" faktycznie kasuje rezerwację, to trzeba zadać pytanie na czym polega uprzywilejowanie osoby która ma rezerwację? Nie wgłębiam się w szczegóły typu 'ktoś zarezerwował tylko po to, żeby negocjować cenę" wtedy rozumiem, ktoś daję cenę wywołaną i należy rezerwującego poinformować o tym fakcie i zapytać co robimy, natomiast jeżeli prosze sprzedawcę o rezerwację np na 3 godziny żeby przeliczyć pieniądze/ ochłonąć i zastanowić się to mniemam, że rzeczywiście na te 3 godziny zegarek jest w zawieszeniu i sprzedający czeka na moja decyzję. W innym przypadku rzekomej rezerwacji po prostu nie ma, bo nie daje ona kompletnie nic... 

 

Jak idę do sklepu i odkładam np marynarkę na 5 godzin przy kasie to na te 5 godzin jest zarezerwowana tylko dla mnie. Gdyby ktoś mógł podejśc do kasy i powiedzieć "biorę tę marynarkę od ręki" i ją kupić to oznaczałoby, że w rzeczywistości nie ma żadnej rezerwacji...

 

Oczywiście, każdy ustala zasady wedle swojego uznania, i może sobie pisać co tylko chce (w granicach regulaminu)  temat ten ma na celu chyba jednak uświadomienie niektórym, że rezerwacja którą można skasować poprzez "biorę" w rzeczywistości nie istnieje, i nie wywołuje żadnych skutków  :P

 

 

Btw. brawa dla kolegi który założył post, od dawna sam się nad tym zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.