Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajmy, że projekt arctowski ma być oparty o koperty wytoczone pod vis-a i mechanizm NH35 , nie możemy sobie szuflować mechanizmami dowoli bo one mają inne wymiary itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do wątku zaznaczenia stacji Arctowskiego. Moim zdaniem to ciekawy pomysł warty uwzględniania.

Gdzie jest tam wyspa King George na tarczy? :D Bo ponoć tam jest stacja im. Arctowskiego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest tam wyspa King George na tarczy? :D Bo ponoć tam jest stacja im. Arctowskiego? :)

 

Roztopiła się :D , ta tarcza to przestroga co się stanie jak silniki samochodów nie osiągną pojemności silników do skuterów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nowe projekty tarczy ktoś coś? Nie dajmy umrzeć projektowi bo się świetny zegareczek na wakacje zapowiada w extra barwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało to istotny na tym etapie detal, ale pingwinek jest jakiś taki infantylny. Równie dobrze można dorzucić cyrkonie imitujące płatki śniegu...

Ekspedycja Arctowskiego wymagała odwagi, męstwa, wytrwałości, takie jest moje wyobrażenie. I takie cechy wg mnie powinien obrazować projekt tego zegarka. Zegarek ekspedycyjny to tool-watch. Jeżeli nie mamy zaawansowanego mechanizmu z "funkcjami dla podróżnika", to wszelkie niefunkcjonalne ozdobniki powinno się wg mnie ograniczyć do minimum. "Zimny" wygląd dla mnie jak najbardziej na tak, z ewentualnym delikatnym akcentem lub dwoma.

 

Arnold&Son mają fajne zegarki podróżnicze w linii Longitude, ale tam stopień zagęszczenia tarczy idzie w parze z ilością funkcji. Tym raczej nie ma sensu się inspirować, sztuka dla sztuki by była. Ale np. wskazania 12-3-6-9 na tym modelu są ciekawe:

http://watchlex.com/uploads/watches/4250/b8727f29-712b-4282-a09c-033c82def141.jpg

 

Kolorystyka? Szedłbym chyba w tym kierunku:

http://www.bernardwatch.com/image/archive/AS09.JPG

http://ahci.watchprosite.com/img/watchprosite/ahci/97/scaled/ahci_image.243097.jpg

http://www.highsnobiety.com/uploads/RTEmagicC_villemont-arctic-navigation-system-chronograph-front.jpg.jpg

http://www.wristwatchreview.com/wp-content/uploads/2014/01/michelsen-arctic-explorer-in-snow.jpg

 

Spróbuję coś pokombinować z projektem, ale to kwestia kilku dni przynajmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę coś co  mi w oczy "włazi" - jeżeli projekt ma być realizowany na kopercie VISa to wszystkie dotychczasowe propozycje wykorzystują tylko tarczę a tu aż się prosi żeby wykorzystać też bezel/lunetę.

Jest sporo powierzchni do zagospodarowania i może to bardzo pomóc :)

Ed

Południki, równolezniki mogą "wychodzić" na bezel, Mogą też być na nim inne sklale lub oznaczenia, wszystko do dyspozycji projektantów ale nie móżna tego bezela zostawic pustego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafna uwaga, gdyby był mechanizm 24h to pewnie wylądowałaby tam skala do GMT ale to już jest, kierunki świata też już są w innych konstrukcjach ale jakaś skala stylizowana na kompas, siatkę kartoraficzną byłaby niezła, coś na wzór stopni z białego w/w Arnolda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zegarek wyjdzie w tym samym czasie co Vis? Może dałoby się już samemu, przy składaniu dodać jakieś elementy na kopercie odróżniające Arctowskiego od Visa, nie wiem czy jest w ogóle taka fizyczna możliwość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arctowski to dopiero sam pomysł, do realizacji daleko ;)  z tym projektem trzeba poczekać, na razie jest formmeister i VIS do skończenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ogromna okazja zeby zrobic 24 godzinny zegarek ... just sayin' ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ogromna okazja zeby zrobic 24 godzinny zegarek ... just sayin' ;-)

 

Jak puszukasz odpowiedniego mechanizmu i nie będzie on kosztował ponad tysiąc złotych to zrobimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm Poljota(?) 2623? vostok 2431? ciężko mi znaleźć ceny ale chyba jakieś przesadnie duże nie powinny być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm Poljota(?) 2623?

 

To archaizm w dodatku nie wiadomo czy w ogóle do kupienia ( krążą słuchy, że Rosjanie już nie produkują mechanizmów a te co wkładają do zegarków to zapasy magazynowe ) a jeśli nawet to w dobie sankcji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zostaje zwykłe 12h albo próbować szczęścia z kwarcykiem 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

ARCTOWSKI_PO_MODZIE.png

 

 

 

 

a może ze świecącą tarczą?

 

ARC%2001_zpsaopy16bd.jpgARC%2001%20N_zpsu88om7uj.jpg

 

 

Mnie się chyba te dwa projekty najbardziej podobają, pierwsza prosta tarcza jest super tylko trzeba popracować nad indeksami ( widziałbym jednak cyfry arabskie ) i wskazówkami - niestety sam nie umiem tego zrobić. Luma musi być ze względu na użyteczność zegarka, choćby na stacji polarnej :)

 

 

Arctowski z pewnością był wielkim Polakiem, ale szczerze mówiąc o jego istnieniu dowiedziałem się z Wikipedii jak ruszył pomysł na alternatywne wykorzystanie kopert Visa.

Myślę że rozpoznawalność Arctowskiego jest i tak większa niż VISa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ARCTOWSKI_PO_MODZIE.png

 

 

 

 

a może ze świecącą tarczą?

 

ARC%2001_zpsaopy16bd.jpgARC%2001%20N_zpsu88om7uj.jpg

 

 

Mnie się chyba te dwa projekty najbardziej podobają, pierwsza prosta tarcza jest super tylko trzeba popracować nad indeksami ( widziałbym jednak cyfry arabskie ) i wskazówkami - niestety sam nie umiem tego zrobić. Luma musi być ze względu na użyteczność zegarka, choćby na stacji polarnej :)

 

Myślę że rozpoznawalność Arctowskiego jest i tak większa niż VISa ;)

 

 

Popieram kolegę. Zwłaszcza ta wersja ze świecącą tarcza jest świetna. Kibicuję projektowi i jak inni przedmówcy widziałbym tu mechanizm 24h, lub choćby ze wskazaniem 24h.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym jednak za klasycznym 12h i z datą - z przyczyn praktycznych, tak żeby dało się go normalnie używać.

Nie wiem jak inni ale na tarczy 24h, jednowskazówkowcu czy innym dziwie to muszę się dłuższą chwilę zastanawiać nad tym co widzę. Do gablotki może być wszystko, ale do noszenia raczej standard. W każdym razie nic innego nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wykorzystaniem bezela i nadruki na nim jest bardzo dobry super płaszczyzna na chociażby równoleżniki itp.

Osobiście też jestem za 12h i datą.

A podświetlana tarcza coś ala indiglo w timex to fajna sprawa w nocy ewentualnie luma ale w stylu sejkacza aby długo trzymała

 

VIS visem ale jest ponury (ciemne barwy) Panie i Panowie trzeba lobbować za tym projektem bo świetny zegareczek na ciepłe dni w ładnych kolorach :)

 

A jak z szczelnością takiego zegarka bo skoro biegun, śnieg i woda to jaka będzie jego szczelność może dałoby się pokusić chociażby o 100m lecz nie mam pojęcia jak to technicznie wpisuje się w możliwości.

 

Czekam z niecierpliwością na BIgbadger-a co wykombinuje z projektem bo najfajniej się ogląda jakiś pomysł.

 

Szkoda że nie ma projektów w warstwach w PS dostępnych bo sam chętnie bym coś pokombinował.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie dotychczasowych propozycji dorzucę swoje trzy grosze.

Głosuję za maksymalną prostotą:

- zegarek jednowskazówkowy, kształt wskazówki nawiązujący do wskazówki starego kompasu,

- tarcza kanapka z zagłębionym kształtem Antarktydy (kontynent biały, góra tarczy w kolorze "starej mapy" jak na przykładzie poniżej), indeksy godzinowe i minutowe kreski czarne drukowane (może tylko 3, 6, 9, 12 zagłębione z lumą dla lepszej czytelności ale w kształcie delikatne),

- na bezelu grawerowane kierunki jak w kompasie,

- data czarna z tłem w kolorze góry tarczy.

post-63011-0-56308400-1438982665.jpg

Zdjęcie pożyczone z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aarctowski się zmaterializuje jak tylko zakonczymy visa i formmeistera. mam juz w glowe inne ciekawe koncepcje na ten zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że projekt zapowiada się interesująco i będę go śledził. Wygląda na dobry materiał na wakacje i do wody, więc jak ktoś już pisał fajnie by było, gdyby miał minimum 100 wr, a jeśli to możliwe techniczne to i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biało-niebieskiej kolorystyce z gumą dopasowaną do koperty na pewno byłby w sam raz do jeziora czy basenu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeglądzie dotychczasowych propozycji dorzucę swoje trzy grosze.

Głosuję za maksymalną prostotą:

- zegarek jednowskazówkowy, kształt wskazówki nawiązujący do wskazówki starego kompasu,

- tarcza kanapka z zagłębionym kształtem Antarktydy (kontynent biały, góra tarczy w kolorze "starej mapy" jak na przykładzie poniżej), indeksy godzinowe i minutowe kreski czarne drukowane (może tylko 3, 6, 9, 12 zagłębione z lumą dla lepszej czytelności ale w kształcie delikatne),

- na bezelu grawerowane kierunki jak w kompasie,

- data czarna z tłem w kolorze góry tarczy.

Interesujący koncept.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

home_image.4437428.jpg

 

Widze, że JLC trochę podpatrywało nasz wątek ;) Wrzucam ku inspiracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.