Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś wieści w sprawie koperty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie ta od pro militari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie ta od pro militari.

Tarczy, o tarczę chciałem zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku inspiracji na tarczy.

Nawet gotowiec do podziałki godzinowej jak w Błoniu ;p

 

 

IMGP9236.JPG

 

Delikatniejsza wersja:

Polarnik-Arctowski-2-300x300.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No będzie ta od pro militari.

Szkoda, ta od VIS-a bardziej pasowałaby do warunków panujących w tamtym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis niech pozostanie Visem, koperta jest militarna, ciężka, na biegun przyda się coś lżejszego w formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vis niech pozostanie Visem, koperta jest militarna, ciężka, na biegun przyda się coś lżejszego w formie.

Niby tak, ale na logikę biorąc, biegun to surowe warunki do którego pasuje militarna koperta, a nie delikatne "opakowanie" jakbyś szedł na doroczny bal. Nikt na przykład nie kupuje nurka oczekując cienkiej koperty(chyba że się mylę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek bardzo ładny, wszystko do siebie pasuje. Podobają mi się wskazówki i prostota tarczy.

Tylko. 

1. Jaki to ma związek z Arctowskim?

2. Dlaczego mam kupić ten model od VC a nie innego japończyka w podobnym stylu i cenie?

3. Faktycznie bardziej mi się by widział - podobnie jak @Zeyomad pisał - w masywniejszej kopercie. Jakoś na biegunie w garniturowcu mi się nie widzi. Wiem, ze to nie jest zegarek na biegun tylko "ku pamięci" ale koncepcja mi się trochę gryzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, stworzyć naszą wersję moim zdaniem znakomitego w swojej prostocie modelu GEOPHYSIC marki Jaeger Le Coultre.

 

Tarcza jest więc podobna. Zegarek techniczny, prosty - takiego potrzebuje Glacjolog, a nie jakichś fantazji pryszczatych dzieciaków :-) . Nie wiem może się starzeję ? Nie mniej, jestem otwarty na inne pomysły. To tylko moja propozycja podania.

 

Jaeger-LeCoultre-Geophysic-watches-1.jpg

 

jlc_geophysic_tribute_to_1958_2014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Arctowski to raczej zegar w stylu snow monstera bardziej mi sie widzi...

 

seiko-snow-monster-01-960x592.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Less is more!

„Barok” na deklu i wyjdzie świetny zegarek. Kibicuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak się kolega Marcin starzeje...

Pryszczate projekty są ciekawsze chociażby dlatego, że żadnemu JLC, czy innemu podobnemu takie pryszcze po prostu nie wychodzą. Robienie kolejnego zegarka, który wygląda jak inny zegarek, tylko z nowym logo i z okolicznościowym deklem to krok wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy zrobić chropowatą tarczę jak w Uprising - jasno szarą plus żółte akcenty i nakładane srebrne indeksy. Żółty taki żarówka.

 

stacja_kosci.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej. Tylko moim zdaniem lepiej pasowałby tarczą z indeksami cyfrowymi 3 - 6 - 9 -12 zamiast 6 - 12. I wydłużyłbym wskazówkę sekundową do końca indeksów oraz dłuższa przeciwwaga. I to okno daty w "połowie tarczy" zaburza moje poczucie estetyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie grube ziarno na białej tarczy fajne by było

tylko, że tutaj makro a ono musiałby być widoczne gołym okiem

 

post-32788-0-34171500-1505294670_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę projekt od początku i zastanawiam się, w jaki sposób zegarek polarny zmienia się w zegarek biurkowy. Nie zrozum mnie źle Quadrifoglio, pomysł na wykorzystanie koperty z Pro Militari do czegoś a'a JLC Geophysic jest bardzo ciekawy, jednak proponowałbym zostawienie go do innego projektu.

 

Arctowski, moim zdaniem, powinien być zegarkiem przypominającym o śniegach Antarktyki. Powinien wyglądać na takiego, który przetrwałby trudne i mroźne warunki. Koperta VIS'a wydaje się być idealna. Proponowałbym szczotkowaną lunetę i uszy, boki polerowane. Faktura tarczy o jakiej wspomniał Burns świetnie podkreślałaby mroźny charakter zegarka. Żółte detale zamiast pomarańczowych, logo VC zamiast trójkąta na 12, wskazówki jak pokazałeś wyżej, oznaczenie na mapie miejsca stacji. Coś takiego udało mi się niezdarnie posklejać:

 

gCUUKHc.png

 

 

Na dekielek proponowałbym logo stacji:

 

nOr1lGk.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne. Taki zegarek bym kupił. Nie potrzeba tu już żadnych zmian. Wiadomo mogą być jakieś bajery w postaci tłoczonej tarczy czy coś, ale Koperta z VIS + mapka na tarczy robi nam prawdziwego polarnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

+ widoczne ziarno na tarczy

+ okienko daty w ramce

…....mnie „milion pomysłów”w tej samej kopercie jakoś gryzie :ph34r:

Poniżej zegarek, który wytrzyma „zimowe warunki”, a nie wygląda jak czołg  ;)

94a7bbd2a735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz naszło, że propozycja dodga fajnie by wyglądała w kopercie typu compresor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem propozycja dodga to krok w dobrym kierunku i powrót do początkowych założeń Projektu Arctowski


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś pokusił się o połączenie tarczy dodga z kopertą Marcina od VM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHUWBQz.png

 

CvY6Lr7.png


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada niezle


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.