Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

odp.: zero trzecia popołudniu lub w nocy

 

wojskowy standard zapisu 0315 czyli 3:15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o propozycje białych z ostatniego posta to wg mnie 3 lub 4 ze wskazaniem na 4. To o czym wspomniał QV - "techniczna tarcza" - są południki, w wer 1-3 w sumie nie wiadomo czy to tarcza celownicza czy cokolwiek. "Zamknięta" podziałka minutowa, indeksy godzinowe 3, 6, 9,12 - minutowe co 5 - nie ma przeładowania a jest czysto i schludnie - czyli technicznie. Napis "Polarnik" wypełnia puste miejsce i jest przeciwwagą dla okna daty. Mamy na 4 godzinach - stronach świata "coś na tarczy" (logo marki, okno daty, opis mechanizmu i WR oraz "Polarnik"). Wszystko ma ręce i nogi. Dla mnie projekt skończony 

 

a co do kopert - temat polerki/szczotkowania jest otwarty? Patrzę teraz na temat "pro-militari" i mam jedno "ale". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wynika że do ankiety z białych 1-y i 4-ty /?/

a co z niebieskimi. zostawiamy 3? co ze środkowym równoleżnikiem zostaje biały czy w którymś z wariantów robimy grafitowy/czarno-grafitowy?

ma to jakią sens /jest w tym konsekwencja/ - wszystkie równoleżniki i jak pierścienie są w tym kolorze

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli oznaczenia godzinowe na wszystkich indeksach to koniecznie w systemie XX, ponieważ tutaj mamy oznaczenia godzin numeryczne promieniście rozłożone do osi zegarka. Przy takim układzie fatalnie i niesymetrycznie wygląda gdy 10,11 i 12 są dwucyfrowe a reszta jednocyfrowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z jasną tarcza w kopercie VIS bardzo mi się podoba :)

Czekam niecierpliwie na rozwój wydarzeń :)

 

Edycja

Marcin - może trzeba kolejny krok naprzód zrobić i jakaś białą gumę (dedykowaną?) dać temu zegarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że w kopercie VISa na tą chwilę tego zegarka nie będzie - tak jasno zakomunikował QV

niestety

Ja również żałuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby był w kopercie Visa to guma by pasowała, do Pro Militari niebardzo.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim projekcie jest potencjał.

też tak myślę

pożyjemy, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby był w kopercie Visa to guma by pasowała, do Pro Militari niebardzo.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

Damy radę, będzie trzeba to kauczuk się ogarnie cieniutki. Taki jak Hirsh Pure by super pasował. Wszystko zalezy od ilości chętnych, będzie dużo chętnych to produkcja kauczuku na zamówienie będzie miała sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie białe wersje gdzie mamy w miarę czystą tarczę bez siatki kartograficznej i tylko plamę Antarktydy wyglądają słabo. Jakby coś się wylało na tarczę. Moim zdaniem obrys Antarktydy ma sens tylko w połączeniu z jakąś siatką kartograficzną, nie koniecznie pełną, moga być tylko południki lub tylko równoleżniki ale na pewno coś musi być. Kto się ze mną zgadza ?

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guma to średni pomysł wg mnie. Utrzymanie tego w czystości czy problemy z odbarwieniami (coś mi się kojarzą posty o np żółtych Rangemanach?). Poza tym idąc drogą ewentualnej czysto teoretycznej przydatności w warunkach arktycznych - guma na ciężkim mrozie? Można za to pokombinować biorąc jakąś inspirację z sprawdzonych rozwiązań

SpeedmasterAlaska-9.jpg

 

to też jakieś tworzywo ale dużo ciekawiej wygląda niż guma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem w ręce tego paska omegi ale wygląda jak śliska "ceratka" a z gumami różnie bywa  :P  Te z G-shocków są ok ale są czarne. Miałem też inne jakieś kauczuki i były jak lep na wszystko - kurz i cokolwiek co mogło mieć kontakt z paskiem. Teraz jestem bardziej podejrzliwy  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepem to sa paski silikonowe. lub silikon z domieszką kauczuku. Dobrej jakości 100% kauczukowe paski nie przyciągają paprochów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są w stanie zrobić profilowaną w uszach pod kopertę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są w stanie zrobić profilowaną w uszach pod kopertę?

 

Myślę, że gdybyśmy ich zamówili 1000sztuk to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepem to sa paski silikonowe

 

hmm może i tak być. Ale jak guma to tak jak Burns napisał - dopasowana do koperty, będzie wtedy świetnie. 

Przegapiłem kwotę w jakiej może oscylować cena zegarka? Muszę chyba przeliczyć ile jest w skarbonce  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do koperty VISa nie musi być profilowana - można coś z już produkowanych wzorów wybrać byle było w arktycznej kolorystyce.

 

 

Do koperty Pro M raczej guma nie będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam, koperta VISa z racji kształtów aż prosi się o dopasowaną gumę. Poza tym - gdyby ruszył Arctowski w kopercie VISa - w przypadku paska problem to forma na pasek, kolor nie ma znaczenia. Myślę, że gdyby poszła przy okazji partia np czarnych czy zielonych pasków dla VISa to też by znalazły odbiorców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta VIS prosi się o profilowana gumę ale o tym pisałem już przy projekcie VIS czyli dawno temu :)

 

Do Polarnika musi być biała lub w kolorze "zimowe moro" ale to powinno być dopasowane do tarczy.

Na tą chwilę projekt w kopercie VIS jest odłożony ale może nie na długo jakoś. Marcin? ;)

Taki zimowy zegarek i przy okazji dedykowany Arctowskiemu to byłaby super sprawa. No bo ilu z nas ma zegarek na zimę? Ja nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obu kopert będzie pasować profilowana imo. Byłbym jak najbardziej za . Pasek uszyć to już potem każdy może jaki chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilowana guma powoduje że, zegarek gorzej lezy na nadgarstku, bo przy kopercie jest ona sporo grubsza i sztywniejsza. Nie dopasowuje się tak dobrze do nadgarstka jak guma prosta montowana klasycznie do teleskopu. Jak ktoś miał zegarki na dopasowanych paskach bez szczeliny to wie o czym mówię. Estetycznie to jest fajne ale wcale nie ejst to komfortowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem innego zdania. Zwłaszcza jak jest dobrze wyprofilowana. Oczywiście przykłady można mnożyć i dzielić a można spojrzeć na g-shocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.