Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

Profilowana guma powoduje że, zegarek gorzej lezy na nadgarstku, bo przy kopercie jest ona sporo grubsza i sztywniejsza. Nie dopasowuje się tak dobrze do nadgarstka jak guma prosta montowana klasycznie do teleskopu. Jak ktoś miał zegarki na dopasowanych paskach bez szczeliny to wie o czym mówię. Estetycznie to jest fajne ale wcale nie ejst to komfortowe.

Spytaj się kobiety w czym jej ładnie . W wygodnych balerinkach czy w szpilkach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z niebieską koronką? Według mnie to by dodało zegarkowi więcej finezyjności.

A co z niebieską koronką? Według mnie to by dodało zegarkowi więcej finezyjności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt 4 wymiata - po pierwsze jak Arctowski, polarnik i Antarktyda to musi byc bialy kolor. Po drugie podoba mi sie "zamknięcie" podzialki minutowej - widze tu pewne podobienstwo do kompasu ktory zamiescil @subarit w poscie #236.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem innego zdania. Zwłaszcza jak jest dobrze wyprofilowana. Oczywiście przykłady można mnożyć i dzielić a można spojrzeć na g-shocki

x2. Wystarczy że pasek będzie schodził do dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt 4 wymiata - po pierwsze jak Arctowski, polarnik i Antarktyda to musi byc bialy kolor. Po drugie podoba mi sie "zamknięcie" podzialki minutowej - widze tu pewne podobienstwo do kompasu ktory zamiescil @subarit w poscie #236.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

dzięki, to jeden w podwariantów które powstawały w trakcie prac /jakaś ewolucja jednej idei/ . Propozycji było wiele - wszystkie do zobaczenia w wątku a część została w szufladzie/ :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2. Wystarczy że pasek będzie schodził do dołu

 

Ale w którym momencie on może schodzić w dół, pasek nie dopasowany do koperty kończący się na teleskopie schodzi w dół już od teleskopu, natomiast pasek dopasowany do koperty zaczyna schodzić w dół kilka 2-3 mm dalej, już za uchem. Czytaj zwiększa słynne L2L zegarka/koperty.

 

Nie czarujcie panowie, miałem dziesiątki takich zegarków i wiem jak technicznie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem kilka i jedno jest pewne - nie można podchodzić stereotypowo.

Guma - zwłaszcza gruba nie układa sie wygodnie i nie ma tu róznicy że jak jest prosta to lepiej a jak profilowana do koperty to gorzej.

Zależy to od kilku czynników - wielkość zegarka, objętosć i kształt  nadgarstka czy nawet rodzaj zapięcia.

Pisze oczywiście o gumie - silikony czy mieszanki silikonów sa łatwiejsze w ułożeniu ale niestety zbierają wszystko co sa w stanie zebrać - kurz, pył, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dodam tylko, że do koperty Pro-militari która jest dosyć smukła i sama w sobie o niewielkim l2l da się dorobić pasek dopasowany i nie straci zbytnio na komforcie bo wciąż L2L będzie akceptowalne. Tyle tylko, że ja nigdy nie widziałem tak cienkiego zegarka połączonego z gumą w sposób bezszparkowy. Zwykle tak się łączy divery, zegarki chrono itd które są grube. Zdjęcia ! zdjecia! Panowie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie było wcześniej to lepiej. Nie liczy się powielanie, liczy się kreowanie  :P Jeżeli guma ma być dopasowana i pokrywać się z uszami koperty to nie ważne czy koperta jest niska czy wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia odnośnie gumy dotyczyła tylko i wyłączenie koperty VIS. Nie widziałem i nie wyobrażam sobie gumy do  zegarku o wysokości takiej jak w kopercie Pro M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś z tymi napisami podoba mi się bardziej zdecydowanie. Myślę, że nr 3. Good job! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 2 najlepszy, bo ma oddzielone informacje techniczne od danych o bohaterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 3


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Co zostało ustalone co do nazewnictwa ? Z tego co ostatnio czytałem podobno zegarek i napis na tarczy nie może mieć tej nazwy. Więc dekiel ? Jesli tak to jakaś wizualizacja baraków stacji ? Bez urazy i z całym szacunkiem, zalatuje mi to płytą nagrobną z poprzedniego stulecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV możesz jasno napisać czy są jakieś problemy z nazwą Arctowski? A jeśli tak, to z czyjej strony?

 

@Burns - płyta nagrobna? W życiu bym nie wpadł. Wizualizacja baraków wydaje mi się słabym pomysłem ale chętnie zobaczę i taką propozycję. Może mnie przekona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jeszcze jednej osoby o ewentualne problemy z wykorzystaniem nazwiska - oczywiście bez wdawania się w szczegóły - odpowiedź: jakby to był mój klient to bym odradziła.

Może się nikt nie odezwać ale powyższa odpowiedź wynikała po części z chęci uniknięcia podejmowania dalszych działań w razie "jakby co".

IMHO znikome ryzyko biznesowe i w razie "jakby co" to strata będzie niewielka.

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ...

 

No i przyszła mi taka myśl do głowy, żeby nadal nie robić z tego pomnika - czyli daty życia badacza.

Czy to będzie polarnik, czy Arctowski, albo glacjolog z pomocą przyszedł mi Citizen (Citizen Mission Antarctica)

Zmieniłbym daty życia na czas badania, w których trwała misja:

 

polska misja antarktyczna XXX-XXX

Polish Antarctic mission XXX-XXX

 

czy w jakiej tam formie chcecie, to do przedyskutowania i ustalenia

czyli tak jak na obrazku nr dwa

 

wtedy jestem w stanie przełknąć zarówno pingwina jak i postać Badacza

 

czyli kolego trafiłeś lub jesteś blisko z napisem na deklu z pingwinem i wtedy równie dobrze w takiej lub podobnej formie można go przenieść pod wizerunek Henryka! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony Arctowski prawie cale swje dorosłe życie poświęcił badaniu tego lądu więc akurat w jego przypadku daty życia są uprawnione.

Ale nie ma też nic przeciwo datom misji - chodź to zawęża trochę sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Marcin - dzięki,

 

ale sam musisz określić się czemu lub komu bardziej chcesz zadedykować ten zegarek i jaką on będzie miał nazwę

czy będzie ją miał napisaną, czy tylko domyślna nazwa projektu

a jak będzie miał to właśnie jaką bo dochodzimy do Komu/Czemu i wtedy jedno może wykluczać drugie, albo stanie się śmieszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.