Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

projekt ARCTOWSKI / burza mózgów /

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Marcin jest szansa zobaczyć jak biały naprawdę świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kurcze podoba mi się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za mało zdjęć jasnego po złożeniu i brak info czy wszystko pasuje - jestem niespokojny ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa wpłacona czekam na zegarek  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dostałem swojego białego Arctowskiego. Nie byłem zbytnio przekonany do zakupu "bo to kwarc" ale ok 800zł to nie majątek przecież.

Teraz nie żałuję ani jednej złotówki. To bardzo fajny oryginalny zegarek. Na zdjęciach tego tak nie widać, ale tarcza ma bardzo ciekawą fakturę dzięki naniesieniu warstwy luminescencyjnej na zewnętrzny okrąg z indeksami. Fajna lekka tytanowa koperta, ładny grawer na deklu, sygnowana koronka... zegarek robi bardzo fajne wrażenie.

 

Są też minusy. Wskazówka sekundnika ma chyba jakieś luzy, bo raz trafia idealnie w indeksy, potem potrafi dosłownie układać się między indeksami, żeby za chwilę znowu trafiać w nie idealnie. Wystarczy lekko potrząsnąć zegarkiem. Wydaje mi się, że to wina samego mechanizmu zegarka. Datownik w moim egzemplarzu też nie jest idealnie wyśrodkowany. Dolna część daty lekko się chowa w okienku. Takich baboli nie mam w Lorusie za 300zł, dlatego w zegarku za 800 oczekiwałem nieco lepszej jakości.

No i niestety pasek jest za długi na mój nadgarstek. Nawet na ostatniej dziurce mogę go swobodnie obrócić wokół nadgarstka, a sposób jego wykonania uniemożliwia praktycznie dorobienia sobie dodatkowej dziurki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś przegapiłem, bo nie mam info o wyrównaniu zaliczek do całości o wysyłkach nie wspominając?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już masz?  Gdzie zdjęcia ja się pytam? :D Ja wczoraj dostałem dopiero maila, aby wpłacić resztę. Było tam tez info, ze pierwsza partia wyjdzie 11.12... 

 

A, właśnie- ile masz w nadgarstku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zdziwiłem. Po wpłacie 3 dni i zegarek mam w domu. Po prostu ekspress mikołajkowy :)

Zdjęć nie robię bo telefonem to trochę szkoda marnować potencjał tego zegarka. Może jutro w lepszym oświetleniu. 

W nadgarstku mam 16cm i niestety większość standardowych pasków muszę właściwie wywalić do kosza i kupić coś na miarę.

Napisałem do Pawła Dymka, możne coś mi wyrzeźbi pasującego klimatem do Arctowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maila znalazłem teraz,

 

szkoda, że nie ma zdjęć  :(  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dostałem swojego białego Arctowskiego. Nie byłem zbytnio przekonany do zakupu "bo to kwarc" ale ok 800zł to nie majątek przecież.

Teraz nie żałuję ani jednej złotówki. To bardzo fajny oryginalny zegarek. Na zdjęciach tego tak nie widać, ale tarcza ma bardzo ciekawą fakturę dzięki naniesieniu warstwy luminescencyjnej na zewnętrzny okrąg z indeksami. Fajna lekka tytanowa koperta, ładny grawer na deklu, sygnowana koronka... zegarek robi bardzo fajne wrażenie.

 

Są też minusy. Wskazówka sekundnika ma chyba jakieś luzy, bo raz trafia idealnie w indeksy, potem potrafi dosłownie układać się między indeksami, żeby za chwilę znowu trafiać w nie idealnie. Wystarczy lekko potrząsnąć zegarkiem. Wydaje mi się, że to wina samego mechanizmu zegarka. Datownik w moim egzemplarzu też nie jest idealnie wyśrodkowany. Dolna część daty lekko się chowa w okienku. Takich baboli nie mam w Lorusie za 300zł, dlatego w zegarku za 800 oczekiwałem nieco lepszej jakości.

No i niestety pasek jest za długi na mój nadgarstek. Nawet na ostatniej dziurce mogę go swobodnie obrócić wokół nadgarstka, a sposób jego wykonania uniemożliwia praktycznie dorobienia sobie dodatkowej dziurki. 

 

Dobrze, zauważyłeś, ku mojej i zegarmistrza rozpaczy nie da się ustawić sekundnika tak aby zawsze trafiał w indeksy. Niestety mechanizm szwajcarski ma znaną z kwarców przypadłość zwaną backlash. Czyli luz między zębowy i niezbyt precyzyjny silnik. Wskazówka w zależności od miejsca w którym aktualnie się znajduje ma delikatny luz i raz trafia raz nie.\

Cóż musztarda po obiedzie, przy kolejnym 3 wskazówkowym kwarcu będę mądrzejszy i wybiorę droższy mechanizm.

Nie ma co porównywać do Lorusa za 300zł bo Lorus nie ma szafiru ? zgadłem, nie ma tytanowej koperty ? ( mimo wszystko jest droższa, nie uczula itd ) i nie ma żadnego graweru na deklu. No i ilość ilość ilość. Nigdy nie pokonamy budżetowej masowej marki która tłucze zegarki w setkach tysięcy sztuk. Pasek jak pewnie zauważycie jest dosyć sztywny, ale spokojnie ja swój noszę 3 tygodnie i się ładnie ułożył do nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zauważyłeś, ku mojej i zegarmistrza rozpaczy nie da się ustawić sekundnika tak aby zawsze trafiał w indeksy. Niestety mechanizm szwajcarski ma znaną z kwarców przypadłość zwaną backlash. Czyli luz między zębowy i niezbyt precyzyjny silnik. Wskazówka w zależności od miejsca w którym aktualnie się znajduje ma delikatny luz i raz trafia raz nie.\

Cóż musztarda po obiedzie, przy kolejnym 3 wskazówkowym kwarcu będę mądrzejszy i wybiorę droższy mechanizm.

Nie ma co porównywać do Lorusa za 300zł bo Lorus nie ma szafiru ? zgadłem, nie ma tytanowej koperty ? ( mimo wszystko jest droższa, nie uczula itd ) i nie ma żadnego graweru na deklu. No i ilość ilość ilość. Nigdy nie pokonamy budżetowej masowej marki która tłucze zegarki w setkach tysięcy sztuk. Pasek jak pewnie zauważycie jest dosyć sztywny, ale spokojnie ja swój noszę 3 tygodnie i się ładnie ułożył do nadgarstka.

 

Myślę, że kolega jojoro miał na myśli sam mechanizm i jego pracę a nie cały zegarek. 

 

Swoją drogą dlaczego Ronda 515? Poza ceną, bo tańsze Swiss Made werki to chyba Ronda 762/763. 

Miyota i TMI mają na prawdę szeroki wybór mechanizmów, które nie mają takich problemów z trafianiem w indeksy. Zresztą problem z nietrafianiem szwajcarskich mechanizmów w indeksy jest dość dobrze znany. Sam miałem kilka zegarków opartych na Rondzie i z trafianiem tam było na prawdę słabo. Lorus za 200 PLN i Orient za 225 PLN to przym szczyt precyzji. 

 

Sam oczekuję na wersję z granatową tarczą. Będzie ona wysyłana później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cudów nie oczekiwałem bo I.N.O.X za 2k nie trafia. Pamiętałem że tam jest Ronda i tu jest Ronda. Victorinox użył 715, Vratislavia 515. Różnic nie znam. Ceny 70zł vx 35zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trafia idealnie pomiędzy 27 a 55 sekundą. Dalej pomiędzy indeksami.Poza tym idealnie centruje data . Zegarek naprawdę świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę. Nie ma to jak u nabywcy.

 

Tapatalka z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że te czasy gdy nie ma na aparat nawet w tekefonie bo cała kasa na zegarki minęły już bezpowrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie poszła partia 21sztuk białych ( wysłanych przedterminowo ). We Wtorek będzie kolejna partia ok 30szt granatowych. A tak poza tym to lada chwila wszystkie będą sprzedane co w sumie mnie pozytywnie zaskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Marcin zapytam tutaj bo chyba nia wątku.

Jak wygląda sytuacja z chrono? Jest już jakiś konkretny termin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin zapytam tutaj bo chyba nia wątku.

Jak wygląda sytuacja z chrono? Jest już jakiś konkretny termin?

 

wz.1 ? Się produkuje Styczen/Luty będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

wz.1 ? Się produkuje Styczen/Luty będzie.

Tak. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARCTOWSKI OUT OF STORE !!!

 

Brawo Marcin!

Dobry projekt, dobra reakcja rynku.

 

Gratulacje. Ja się załapałem na oba :)


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.